دوچرخه سواری در مسیر خانه های دستکند

دوچرخه سواری در مسیر خانه های دستکند
 

درباره تور

خانه های دستکند یکی از مکان های گردشگری اشتهارد و بازمانده از نیاکانمان است که در این تور دوچرخه سواری به بازدید از آن خواهیم رفت.

اشتهارد کجاست؟

این منطقه در غرب استان تهران قرار گرفته است. اگر ۷۰ کیلومتر به سمت جنوب غربی شهر کرج برویم به این منطقه که در مسیر جاده کرج - بوئین زهرا است خواهیم رسید. اشتهارد دارای پتانسیلهای بسیار بالایی برای گردش و تفریح است که از آن جمله میتوان به کوه های رنگی و مناطق قدیمی همچون حمام ۴۰۰ ساله و کوههای دستکند اشاره کرد.

برای دیدن خانه های سنگی "دستکند"، با فرهنگ بسیار غنی که حدود ۲۰۰۰ سال پشتوانه تاریخی دارد، باید از روستاهای همچون جارو، پلنگ آباد و نیز جعفر آباد عبور کنیم و برای رسیدن به این منطقه حدود ۵ کیلومتر مسیر خاکی را می بایست در کنار هم رکاب بزنیم. سطح این برنامه متوسط است، اگر مهارت دوچرخه سواری شما بالا است باید برای احترام به دیگر افراد تور که با سطح توانایی مختلف در تور دوچرخه سواری شرکت میکنند با سرعت متوسط حرکت کنیم.

کوه دستکند اشتهارد

این منطقه دارای سنگهای بسیار زیبایی است که در گذر زمان و به واسطه آب و باد، شکلهای بسیار زیبای را به خود گرفته اند. این تنها بخش بسیار کوچکی از زیبایی های بیابانی این منطقه است که با فراز و نشیب های طبیعی زیبا تصویری بدیع را از خود به نمایش میگذارد. با رکاب زدن در این منطقه بیشتر به عمق تاریخ پی خواهیم برد و لحظات خوشی را در کنار هم خواهیم گذراند. در قسمت های شهری امکان استفاده از سرویس بهداشتی وجود دارد.

امکان سوار شدن در شهر کرج نیز با هماهنگی وجود دارد.

برنامه سفر

حرکت ساعت ٠٧:٠٠ از غرب میدان آزادی تهران، خیابان رحمانی، درب ورودی شهرک شهید فکوری رسیدن به نزدیکی راه خانه های دستکند در ساعت ٠٩:٣٠ اجرای برنامه تور ساعت ١٥:٠٠ برگشت از برنامه تور

توضیحات برنامه تور این تاریخ :

بین ٥ تا ٧ کیلومتر رکاب زنی در یک مسیر تاریخی و جذاب همراه همرکابان باچرخ

پیش بینی وضع هوا :
partly-cloudy نیمه ابری
بیشترین دما : ٨
کمترین دما : ٣

خدمات تور

راهنمای تور دوچرخه
راهنمای تور دوچرخه
پنچرگیری دوچرخه
پنچرگیری دوچرخه
بیمه مسافرتی
بیمه مسافرتی
چای
چای
صبحانه گرم
صبحانه گرم
حمل و نقل دوچرخه
حمل و نقل دوچرخه
و همچنین : بازدید از جاذبه های این منطقه به همراه توضیحات کامل

اطلاعات مربوط به دوچرخه سواری

درجه سختی: medium-easy
ویژگی مسیر : دشت
آیا مسیر دارای شیب سخت هست ؟ خیـر
آیا این تور برای افراد آماتور مناسب است ؟ بـله
آیا ماشین پشتیبان در این تور وجود دارد ؟ خیـر
این تور مناسب چه افرادی نمیباشد ؟ افرادی که بر روی دوچرخه تعادل ندارند.

تـورهای فعال را از لینک زیر دنبال کنیـد

تور دوچرخه سواری