رکاب زنی در چابهار و بندر تنگ

رکاب زنی در چابهار و بندر تنگ


لیدر
دکتر ایرج روغنچی
درجه
بیوگرافی

متولد سال ١٣۴۳ در شهرتهران و متأهل

رئیس کمیته سایکل توریست استان البرز

مربی فدراسیون کوهنوردی و دوچرخه سواری

طی نمودن دوره های پیمایش جنگل و کویر نوردی

عضو سایکل توریست فدراسیون دوچرخه سواری

گذراندن دوره های دوچرخه سواری کوهستان و جاده

راهنمای تور و دارای کارت از سازمان میراث فرهنگی

دارای مدرک دکتری تخصصی علوم تربیت بدنی

دارای مدرک مدیریت ورزشی از کالج کشور گرجستان

عضو انجمن فعالان سازمان محیط زیست کل کشور

سفیر حمایت از طبیعت، دریاها و تالاب ها

مبداء مقصد
تهران چابهار
تاریخ رفت تاریخ برگشت
١٣٩٨/١٠/٠٥ ١٣٩٨/١٠/٠٨
نوع سفر
طبیعت گردی با دوچرخه و مسیر رفت و برگشت با سایر وسایل نقلیه
توضیحات تور

"هدف نهایی باید ایجاد سیستمی باشد که در آن هر کسی از کارش فقط لذت نبرد؛ بلکه به آگاهی هم برسد." (ادوارد دمینگ) 
سرزمین اساطیری و پر رمز و راز سیستان و بلوچستان تاریخ بیش از پنج هزار سال را در دل خود جای داده است، این سرزمین همان جایی است كه سالها قبل از كوچ قوم بلوچ، اسكندر مقدونی به عنوان مسیر بازگشت خود از هند انتخاب كرد. در كتاب اوستا، از سیستان که در این سفر بسیار هیجان انگیز آن را بیشتر جست و جو خواهیم کرد به عنوان یازدهمین سرزمینی اشاره شده است كه اهورمزدا آن را آفریده و منسوب به زادگاه رستم دستان قهرمان اسطوره ای شاهنامه فردوسی است و محل استقرار اولین فرمانروای ایرانی پس از اسلام به نام یعقوب لیث صفاری نیز هست. در دشت سیستان یک بلندای مشهور وجود دارد که نام كوه خواجه را به آن داده اند و گفته میشود که پیامبر دین زرتشت از آنجا ظهور كرد.

بندر چابهار و سواحل نیلگون مکران یكی از جاذبه های بی نظیر گردشگری استان سیستان و بلوچستان است. خلیج های جذاب، بنادر و اسكله های صیادی متعدد، انواع پرندگان مهاجر آبزی و كنار آبزی مانند فلامینگو، پلیكان، باكلان، كفچه نوك، گیلانشاه، سلیما و تلیله از جاذبه های ساحلی چابهار و كنارك است.

یکی از دیدنی‌های فوق العاده خاص و دیدنیِ چابهار، کوه‌های گِل فِشان آن است که مهم‌ترین آن‌ها در نقطه‌ای نزدیک به کنارک به نام بندر «تنگ» قرار دارد. گِل درمانی، از جمله مباحثی است که قدمتی دیرینه دارد و در چند دهه اخیر کم‌ رنگ شده بود، ولی امروزه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. امروزه در دنیا از گِل آماده‌ای که از گِل‌فشان‌ها بیرون می‌آید و محتوی تورب، گل‌های مواد نفتی، گوگرد و... است، استفاده‌های درمانی مختلفی میشود.

گل فشان در چابهار

مسیر گل فشان چابهار

مقرر است تا در این گردش پر از هیجان و آگاهی رسانی به منطقه چابهار عازم شویم. جایی که تاریخ هرگز نخواهد توانست به نیکی و تمامیت از آن یاد کند. این برنامه که یک سفر فراموش نشدنی و جذاب خواهد بود، زمانی ممکن است که خود در آن به درستی نقش آفرینی داشته باشیم. در این سفر تقریباً ۴ روزه، آمیزه ای از هنر انسان و طبیعت را در برخواهد داشت و اتوبوس حرفه ای، دوچرخه، خودرو و قایق سواری را در این برنامه در کنار هم خواهیم داشت.

به یاد داشته باشیم تنها کسانی حرف برای گفتن دارند که بسیار سفر کرده اند چرا که کشتی های ساخته شده و پهلو گرفته در بندرها هرگز رازی از دریاها و امواج خروشان در سینه ندارند تا بتوانند بازگو کنند. 

بندر تنگ و قایق سواری

درجه دما این منطقه در ابتدای ماه دی در حدود ۲۱ درجه میباشد، همچنین توصیه میشود لباس اضافی برای تعویض همراه خود داشته باشید.

اقامتگاه بومگردی شامل سرویس بهداشتی، حمام و وسایل خواب میباشد، بانوان و آقایان در اتاق های مناسب اسکان داده خواهند شد و در صورت تمایل میتوانید یک ملحفه نازک نیز همراه خود داشته باشید.

اقامتگاه بومگردی چابهار

ساعت حرکت اتوبوس در مسیر رفت ساعت ۱۴ میباشد، با توجه به این که در مسیر رفت ۱ وعده شام را در میان راه هستیم، در جاهای مختلف توقف خواهیم داشت ولی پیشنهاد میکینم وعده غذایی پک ( سرد ) همراه خود داشته باشید و یا از سوپر مارکت های میان راه تهیه نمایید، صبحانه را نیز در یک جای خوش آب و هوا صرف خواهیم کرد که مهمان باچرخ خواهیم بود و در نزدیکی های ظهر روز جمعه به چابهار خواهیم رسید.

توجه نمایید امکان تغییر ساعت رفت که با اتوبوس است وجود دارد و حتماً چند روز قبل از سفر به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

مسیرهای رکاب زنی جاده خلوت و جاده خاکی با درجه سختی متوسط در نظر گرفته شده است و یک روز هم قایق سواری در بندر زیبای تنگ خواهیم داشت، جایی که بیابان و آب در کنار هم صحنه فوق العاده زیبایی را ایجاد کرده اند.

اتوبوس وی آی پی به همراه حمل دوچرخه

شروع تور از ترمینال جنوب تهران با اتوبوس حرفه ای و تمیز خواهد بود که حمل دوچرخه ها را نیز در بر خواهد داشت و برگشت این تور با هواپیما به مقصد تهران در نظر گرفته شده است.

این برنامه بسیار مهیج را به همه علاقه مندان ماجراجویی و سفرهای هیجان انگیز دوچرخه سواری پیشنهاد میکنم.

امکان ثبت نام از شهرهای بین راهی قم، کاشان، یزد و کرمان نیز برای علاقه مندان فراهم شده است و همانند سایر تورهای باچرخ امکان کرایه دوچرخه برای همه افراد وجود دارد.

پرواز برگشت با هواپیمایی زاگرس به شماره پرواز ۴۰۳۲ در روز یکشنبه ۸ دی ماه ساعت ۱۲:۰۰ میباشد.

( بسته بندی دوچرخه برای تحویل بار هواپیما به عهده مسافر میباشد )

خدمات

راهنمای گردشگری دوچرخه سوار حرفه ای 

بیمه مسافرتی 

مسیر رفت با اتوبوس VIP به همراه حمل دوچرخه  

مسیر برگشت با هواپیمایی زاگرس به مقصد تهران  

ترانسفر شهری و حمل دوچرخه ها  

۲ شب اقامتگاه بوم گردی به همراه صبحانه ، نهار و شام ( ماهی محلی و مرغ به همراه مخلفات )  

بازدید از جاذبه های بسیار زیاد این منطقه به همراه توضیحات کامل 

قایق سواری، دوچرخه سواری و تفریحات آبی در کنار سواحل بسیار زیبای مکران 

راهنمایی تور در زمینه گردشگری و دوچرخه سواری

وسایل مورد نیاز
دوچرخه به همراه چراغ و تجهیزات مرتبط - عینک دوچرخه سواری - قمقمه آب - کرم ضد آفتاب - کلاه دوچرخه سواری - کارت بیمه ورزشی ( تهیه این کارت آسان است ) - کارت ملی - شناسنامه - لوازم شخصی با کوله پشتی - کرم ضد آفتاب
قیمت
هر نفر ١,١٩٠,٠٠٠ تومان