رکاب زنی در چابهار و بندر تنگ

رکاب زنی در چابهار و بندر تنگ
 

درباره تور

"هدف نهایی باید ایجاد سیستمی باشد که در آن هر کسی از کارش فقط لذت نبرد؛ بلکه به آگاهی هم برسد." (ادوارد دمینگ) 
سرزمین اساطیری و پر رمز و راز سیستان و بلوچستان تاریخ بیش از پنج هزار سال را در دل خود جای داده است، این سرزمین همان جایی است كه سالها قبل از كوچ قوم بلوچ، اسكندر مقدونی به عنوان مسیر بازگشت خود از هند انتخاب كرد. در كتاب اوستا، از سیستان که در این سفر بسیار هیجان انگیز آن را بیشتر جست و جو خواهیم کرد به عنوان یازدهمین سرزمینی اشاره شده است كه اهورمزدا آن را آفریده و منسوب به زادگاه رستم دستان قهرمان اسطوره ای شاهنامه فردوسی است و محل استقرار اولین فرمانروای ایرانی پس از اسلام به نام یعقوب لیث صفاری نیز هست. در دشت سیستان یک بلندای مشهور وجود دارد که نام كوه خواجه را به آن داده اند و گفته میشود که پیامبر دین زرتشت از آنجا ظهور كرد.

بندر چابهار و سواحل نیلگون مکران یكی از جاذبه های بی نظیر گردشگری استان سیستان و بلوچستان است. خلیج های جذاب، بنادر و اسكله های صیادی متعدد، انواع پرندگان مهاجر آبزی و كنار آبزی مانند فلامینگو، پلیكان، باكلان، كفچه نوك، گیلانشاه، سلیما و تلیله از جاذبه های ساحلی چابهار و كنارك است.

یکی از دیدنی‌های فوق العاده خاص و دیدنیِ چابهار، کوه‌های گِل فِشان آن است که مهم‌ترین آن‌ها در نقطه‌ای نزدیک به کنارک به نام بندر «تنگ» قرار دارد. گِل درمانی، از جمله مباحثی است که قدمتی دیرینه دارد و در چند دهه اخیر کم‌ رنگ شده بود، ولی امروزه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. امروزه در دنیا از گِل آماده‌ای که از گِل‌فشان‌ها بیرون می‌آید و محتوی تورب، گل‌های مواد نفتی، گوگرد و... است، استفاده‌های درمانی مختلفی میشود.

گل فشان در چابهار

مسیر گل فشان چابهار

مقرر است تا در این گردش پر از هیجان و آگاهی رسانی به منطقه چابهار عازم شویم. جایی که تاریخ هرگز نخواهد توانست به نیکی و تمامیت از آن یاد کند. این برنامه که یک سفر فراموش نشدنی و جذاب خواهد بود، زمانی ممکن است که خود در آن به درستی نقش آفرینی داشته باشیم. در این سفر تقریباً ۴ روزه، آمیزه ای از هنر انسان و طبیعت را در برخواهد داشت و اتوبوس حرفه ای، دوچرخه، خودرو و قایق سواری را در این برنامه در کنار هم خواهیم داشت.

به یاد داشته باشیم تنها کسانی حرف برای گفتن دارند که بسیار سفر کرده اند چرا که کشتی های ساخته شده و پهلو گرفته در بندرها هرگز رازی از دریاها و امواج خروشان در سینه ندارند تا بتوانند بازگو کنند. 

بندر تنگ و قایق سواری

اقامتگاه بومگردی شامل سرویس بهداشتی، حمام و وسایل خواب میباشد، بانوان و آقایان در اتاق های مناسب اسکان داده خواهند شد و در صورت تمایل میتوانید یک ملحفه نازک نیز همراه خود داشته باشید.

اقامتگاه بومگردی چابهار

ساعت حرکت اتوبوس در مسیر رفت ساعت ۱۴ میباشد، با توجه به این که در مسیر رفت ۱ وعده شام را در میان راه هستیم، در جاهای مختلف توقف خواهیم داشت ولی پیشنهاد میکینم وعده غذایی پک ( سرد ) همراه خود داشته باشید و یا از سوپر مارکت های میان راه تهیه نمایید، صبحانه را نیز در یک جای خوش آب و هوا صرف خواهیم کرد که مهمان باچرخ خواهیم بود و در نزدیکی های ظهر روز جمعه به چابهار خواهیم رسید.

مسیرهای رکاب زنی جاده خلوت و جاده خاکی با درجه سختی متوسط در نظر گرفته شده است و یک روز هم قایق سواری در بندر زیبای تنگ خواهیم داشت، جایی که بیابان و آب در کنار هم صحنه فوق العاده زیبایی را ایجاد کرده اند.

اتوبوس وی آی پی به همراه حمل دوچرخه

شروع تور از ترمینال جنوب تهران با اتوبوس حرفه ای و تمیز خواهد بود که حمل دوچرخه ها را نیز در بر خواهد داشت و برگشت این تور با هواپیما به مقصد تهران در نظر گرفته شده است.

این برنامه بسیار مهیج را به همه علاقه مندان ماجراجویی و سفرهای هیجان انگیز دوچرخه سواری پیشنهاد میکنم.

امکان ثبت نام از شهرهای بین راهی قم، کاشان، یزد و کرمان نیز برای علاقه مندان فراهم شده است و همانند سایر تورهای باچرخ امکان کرایه دوچرخه برای همه افراد وجود دارد.

پرواز برگشت با هواپیمایی زاگرس به شماره پرواز ۴۰۳۲ در روز یکشنبه ۸ دی ماه ساعت ۱۲:۰۰ میباشد.

( بسته بندی دوچرخه برای تحویل بار هواپیما به عهده مسافر میباشد )

برنامه سفر روز اول

حرکت ساعت ١٤:٠٠ از ترمینال جنوب تهران رسیدن به بوم گردی چابهار در ساعت ١٢:٠٠ اجرای برنامه تور ساعت ١٩:٠٠ برگشت از برنامه تور

توضیحات برنامه تور این تاریخ :

پس از رسیدن به بوم گردی چابهار و صرف ناهار، دوچرخه ها را آماده کرده و به مسیرهای از پیش تعیین شده میرویم.

پیش بینی وضع هوا :
sunny آفتابی
بیشترین دما : ٢٤
کمترین دما : ١٥

برنامه سفر روز دوم

حرکت ساعت ٠٧:٣٠ از بوم گردی رسیدن به بندر تنگ در ساعت ١٠:٠٠ اجرای برنامه تور ساعت ١٨:٠٠ برگشت از برنامه تور

توضیحات برنامه تور این تاریخ :

در یک برنامه ترکیبی از قایق سواری در بندر تنگ لذت میبریم.

پیش بینی وضع هوا :
sunny آفتابی
بیشترین دما : ٢٣
کمترین دما : ١٤

برنامه سفر روز سوم

حرکت ساعت ٠٨:٣٠ از بوم گردی رسیدن به اطراف محل اقامت در ساعت ٠٩:٣٠ اجرای برنامه تور ساعت ٠٩:٠٠ برگشت از برنامه تور

توضیحات برنامه تور این تاریخ :

پس از صرف صبحانه و کمی گشت صبح گاهی با دوچرخه برای رفتن به فرودگاه و بسته بندی دوچرخه ها آماده میشویم.

پیش بینی وضع هوا :
sunny آفتابی
بیشترین دما : ٢٥
کمترین دما : ١٣

خدمات تور

پذیرایی میوه
پذیرایی میوه
تنقلات
تنقلات
آب معدنی
آب معدنی
اقامت بوم گردی
اقامت بوم گردی
بیمه مسافرتی
بیمه مسافرتی
پنچرگیری دوچرخه
پنچرگیری دوچرخه
راهنمای تور دوچرخه
راهنمای تور دوچرخه
حمل و نقل دوچرخه
حمل و نقل دوچرخه
و همچنین : قایق سواری

اطلاعات مربوط به دوچرخه سواری

درجه سختی: medium-hard
ویژگی مسیر : ترکیب آسفالت و دشت و کوهستان
آیا مسیر دارای شیب سخت هست ؟ خیـر
آیا این تور برای افراد آماتور مناسب است ؟ خیـر
آیا ماشین پشتیبان در این تور وجود دارد ؟ خیـر

تـورهای فعال را از لینک زیر دنبال کنیـد

تور دوچرخه سواری