حادثه بخشی از زندگی است و همیشه جان و مال انسانها را تهدید میکند، شرکتهای بیمه به وجود آمدند تا بخشی از هزینه های از دست رفته در هنگام حوادث را جبران کنند، بنابراین بیمه های مختلفی را ارائه کردند از جمله بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی و بسیاری از بیمه ها که در جریان آنها هستید. در این میان برای دوچرخه سواران هیچ گونه بیمه ای وجود ندارد که به طور کامل آنها را مورد پوشش قرار دهد، بیمه ورزشی نیز که در بسیاری از ورزشها استفاده میشود، در تورهای دوچرخه سواری نیز توسط بسیاری از گروه ها الزامی میشود اما نقاط ضعف بسیاری در آن وجود دارد.

بیمه تور دوچرخه سواری باچرخ

از آنجایی که هدف باچرخ استاندارد سازی تورهای دوچرخه سواری و تسهیل نمودن شرکت در این تورهای جذاب بوده است و خواهد بود، تصمیم گرفتیم در خصوص بیمه دوچرخه سواری نیز قدم بسیار بزرگی برداریم و ضررهای این بخش را که هیچ شرکت بیمه ای نتوانسته است بپذیرد، با جان دل بپذیریم تا مسافران با آسودگی خاطر در تور دوچرخه سواری شرکت کنند.

بیمه دوچرخه سواری باچرخ
این بخش از سایت، غیر فعال میباشد

ثبت نام بیمه دوچرخه سواری

برای بیمه دوچرخه سواری باچرخ لازم نیست اقدام خاصی انجام دهید، این بیمه ویژه تمام مسافران تور دوچرخه سواری است که از طریق پلتفرم باچرخ برای ثبت تور دوچرخه سواری و شرکت در آن استفاده میکنند. در تمام تورها، بیمه دوچرخه سواری بخشی از خدمات باچرخ خواهد بود که بر روی تورها به صورت اتوماتیک اعمال میشود.

شرایط استفاده از بیمه دوچرخه سواری باچرخ

از آنجایی که جان افراد بیش از هر چیز دیگری برای ما ارزشمند است، در تمام تورها، شخص دوچرخه سوار بیمه میشود و این بیمه شامل خسارتی که ممکن است به دوچرخه وارد شود نخواهد بود. برای استفاده از بیمه دوچرخه سواری کافی است همراه خود در هنگام شرکت در تور، دفترچه خدمات درمانی داشته باشید. در این صورت، در صورت بروز مشکل برای شما در صورتی که همراه تور بوده باشید و به حرف های راهنمای تور گوش داده باشید، با مراجعه به مراکز خدمات درمانی مورد پوشش دفترچه خدمات درمانی خود میتوانید از تسهیلات باچرخ در پرداخت مابقی هزینه خدمات درمانی استفاده نمایید، به این صورت بخشی از هزینه درمان شما از طریق بیمه درمانی و مابقی که سهم بیمار است از طرف باچرخ پرداخت میشود، در این حالت مسافر تور باچرخ هیچ هزینه ای را از خود پرداخت نخواهد کرد. در اینجا لازم است به چند نکته بسیار مهم دقت داشته باشید:

۱ - در برخی از تورها دیده شده است برخی از افرادِ دوچرخه سوار مغرور و خودمختار هستند و دوست دارند از مسیرهایی عبور کنند که راهنمای تور مجوز آن را نداده است، دقت داشته باشید وقتی مسافر از تور جدا شود و مسیر دیگری را برای خود انتخاب کند، شامل بیمه دوچرخه سواری باچرخ نخواهد شد و مسئولیت هرگونه خسارت مالی و جانی به عهده شخص مسافر خواهد بود.

۲- در بیشتر تورهای باچرخ افرادی که به سن قانونی نرسیده اند باید همراه والدین خود در برنامه ها شرکت کنند و در صورت عدم رعایت، بیمه شامل حال آنها نخواهد شد.

۳- بیمه از زمان شروع دوچرخه سواری در تور ثبت نام شده آغاز و در پایان دوچرخه سواری آن تور نیز پایان میپذیرد.

۴- تمام تورها دارای سطح سختی هستند و حتی در ساده ترین تورها نیز باید حفظ تعادل بر روی دوچرخه را در مسیرهای جنگلی و خاکی داشته باشید، در برخی از تورها سختی به حدی بالاست که به غیر از تعادل باید حتماً دوچرخه سوار حرفه ای باشید، پس لازم است حتماً به سختی تور دقت داشته باشید و در صورتی که توانایی شما در تور کم باشد شامل بیمه باچرخ نخواهید شد.

پوشش بیمه دوچرخه سواری باچرخ

با داشتن دفترچه بیمه خدمات درمانی، هزینه مربوط به بخش بیمار به صورت کامل از طرف باچرخ پرداخت میشود، کافی است در هنگام بروز مشکل در تور، در همان لحظه از طریق راهنمای تور باچرخ با ما در ارتباط باشید تا هماهنگی ها صورت پذیرد. فقط به این نکته دقت داشته باشید در تمام تورها موظف هستید دفترچه خدمات درمانی خود را همراه داشته باشید در غیر این صورت شامل بیمه باچرخ نخواهید بود.

این بخش از سایت، غیر فعال میباشد