چرا نباید دوچرخه شهری بخریم؟
چرا نباید دوچرخه شهری بخریم؟

چرا نباید دوچرخه شهری بخریم؟


برای راهنمایی خرید دوچرخه شهری به این موضوع پرداخته ایم که آیا اصلاً خرید دوچرخه شهری میتواند گزینه خوبی برای دوچرخه سواری باشد یا خیر؟ گزینه دم دستی برای همه اشخاصی که به دوچرخه سواری علاقه مند میشوند خرید دوچرخه شهری است، چون اولاً قیمت پایین تری دارند و دوماً تصور میشود چون در شهر زندگی میکنند باید دوچرخه شهری خریداری کنند! با این تصور احتمالاً آن دسته از افرادی که از دوچرخه کوهستان استفاده میکنند محل سکونتشان در کوهستان است!

در این پًست نگاه دقیق و البته نقادانه ای به موضوع خرید دوچرخه شهری داشته ایم تا یک بار نیز از این زاویه دید، علاقه مندان به خرید دوچرخه را با فلسفه استفاده از این وسیله در شرایط مختلف آشنا کنیم.

دوچرخه شهری

برای افرادی که در کودکی آموزش دوچرخه سواری دیده اند و یا حتی در بزرگسالی توانستند آموزش دوچرخه سواری را بگذرانند همیشه مدل شهری این وسیله محبوب تصویری بوده است که در ذهن خود داشته اند، درست است که نام این وسیله نشانگر آن است که برای رکاب زدن در داخل شهر طراحی شده است اما بهتر است از محدودیت آن نیز حرف زده شود.

دوچرخه شهری

بیایید ابتدا از شهر تهران شروع کنیم، به نظر شما دوچرخه سواری در تهران مناسب است؟ آیا وظیفه شماست تا جای نبود زیر ساخت ها را پر کنید و در هوای آلوده رکاب بزنید تا فرهنگ سازی شود؟ آیا فرهنگ سازی بدون نبود زیر ساخت ها امکان پذیر است؟ این پرسش ها و بینهایت پرسشی که میتوان به زبان آورد شما را به چالش میکشد تا بدانید با خرید دوچرخه شهری چه چیزی به دست خواهید آورد و چه فرصتهایی را از دست خواهید داد.

تهران شهری است که کمتر روزی از آن را میتوان بدون آلودگی تصور کرد، در چنین شهری دوچرخه سواری کرن یعنی وارد کردن کلی سم به داخل بدن و عوارض آن چیزی نخواهد بود به جز بیماریهایی که در آینده به سراغ شخص دوچرخه سوار خواهد آمد.

چند شهر را میتوان مثل تهران در کشور ایران معرفی کرد؟ احتمالاً کرج، مشهد، همدان، اهواز و چند شهر دیگر به صورت گذری.

نتیجه اول: خرید دوچرخه شهری در شهرهای آلوده اشتباه است. این را تا اینجا داشته باشید تا برویم به سراغ مورد بعدی.

توصیه اول: در این حالت میتوان از دوچرخه برقی و یا دوچرخه تاشو استفاده کرد.

در اینجا میرویم به سراغ یک شهر تمیز در ایران، به طور مثال شهر بسیار زیبای میناب در استان هرمزگان، احتمالاً هیچ کس دوست ندارد در هوای شرجی و با گرمای بسیار بالا که در طول سال در این منطقه حکمران است دوچرخه شهری بخرد و رکاب بزند. بنابراین اگر هوا تمیز بود ولی شرایط دمایی مناسب نبود، مثلاً اگر هوا در بیشتر اوقات در شهر شما شرجی است یا بارندگی زیاد است باز هم نباید دوچرخه شهری بخرید.

نتیجه دوم: اگر در شهری زندگی میکنید که هوا شرجی است و یا بسیار گرم است باز هم خرید دوچرخه شهری اشتباه است.

توصیه دوم: در این حالت، میتوان مدل کوهستان برای شرکت در تور دوچرخه سواری خریداری کرد. 

برخی از شهرها و روستاها هوای تمیزی دارند و شرایط دمایی آنها نیز بسیار عالی است، اما ممکن است یک مشکل دیگر داشته باشند و آن چیزی نیست جز مشکلات آسفالت نبودن مسیر و یا شیب های زیاد داخل شهر، در این گونه مسیرها نیز با مدل شهری به زحمت میتوان مسیر را رکاب زد.

نتیجه سوم: اگر در شهر یا روستایی زندگی میکنید که آسفالت کم است و یا شیب های زیادی دارد خرید مدل شهری توصیه نمیشود.

توصیه سوم: در این حالت مدل برقی و کوهستانی میتوانید خرید مناسبی باشد.

اگر از شهرها و شرایط آنها فاصله بگیریم به موضوع دیگری که میرسیم علایق اشخاص است که ممکن است در هنگام خرید آنها را نادیده بگیرید، چیزی که بهتر است بدانید این است که با دوچرخه کوهستان میتوان در شهر رکاب زد اما با دوچرخه شهری نمیتوان در طبیعت و خارج از شهر رکاب زد. اگر بیش از 10 درصد به شرکت در تور دوچرخه سواری و برنامه های خارج از شهر علاقه مند هستید خرید دوچرخه شهری کار اشتباهی است.

نتیجه چهارم: اگر به تور دوچرخه سواری علاقه مند هستید خرید دوچرخه شهری را فراموش کنید و در نظر داشته باشید قبل از آنکه وارد مناطق کوهستانی شوید بهتر است آموزش دوچرخه سواری دیده باشید.

توصیه چهارم: برای طبیعت گردی با دوچرخه بهتر است از مدل کوهستان استفاده کنید و در سفرهای خارجی کوتاه مدت نیز برای راحتی حمل دوچرخه با هواپیما، بهترین گزینه، استفاده از دوچرخه تاشو میباشد.

پس از بررسی موضوع بسیار مهم قیاس بین مدل شهری و کوهستان به موضوع مهم دیگری میرسیم و آن این است که زمستان در بیشتر شهرهای ایران سرد، بارانی و برفی است و دوچرخه سواری شهری در این شرایط، سخت و خطرناک است، اما با داشتن دوچرخه کوهستان میتوان به مکانهای گرم سفر کرد و از دوچرخه سواری در طبیعت لذت برد، بنابراین در زمستان نیز با داشتن دوچرخه شهری اگر فرد عادی باشید به مشکل برخواهید خورد.

نکته پنجم: استفاده از مدلهای شهری در روزهای بارانی و برفی سخت است.

توصیه پنجم: استفاده از دوچرخه با تایرهای پهن و بدنه سنگین تر بهتر است، از جمله مدلهای برقی، هیبریدی و کوهستان

و اما سخن آخر را به افرادی اختصاص میدهیم که میخواهند از ابتدا برنامه خود را برای سفر با دوچرخه قرار دهند، این افراد نه به مدل شهری و نه به مدل کوهستان نیاز دارند و تنها مدلی که به آنها میشود مدلهای مخصوص سفر و به اصطلاح توریستی است که طرفداران آن سایکل توریست ها هستند. اما اینجا نیز یک نکته نهفته است و آن این است که در سفر با دوچرخه با خورجین که از آن با عنوان سایکل توریست شدن نام برده میشود، از دوچرخه توریستی استفاده میگردد، اما به غیر از سایکل توریست ها ما با افرادی رو به رو هستیم که از مدل سفر جذاب بایک پکینگ استفاده میکنند که از آنها با عنوان سفر با دوچرخه برای مسیرهای آفرودی نام میبرند، در این حالت نیز برای بایک پکینگ، بهترین گزینه استفاده از مدل کوهستان خواهد بود، این مدل کوهستان میتواند گزینه های با قیمت بالا و یا گزینه های عادی و دم دستی برای خرید باشد، شما میتوانید بایک پکینگ را با هزینه کم و در مسیرهای کوتاه امتحان کنید.

نتیجه و توصیه آخر: معایب خرید دوچرخه شهری از مدل کوهستان بیشتر است. برای سفر سایکل توریستی باید دوچرخه توریستی بگیرید ولی برای بایک پکینگ که سفر کردن با وسایل سبک است میتوانید از دوچرخه کوهستان نیز استفاده کنید. مدل شهری این وسیله محبوب را زمانی میتوان با خیال راحت خرید که شرایط از همه لحاظ مناسب باشد و زیر ساخت ها و قوانین نیز به نفع شخصی باشد که در حال دوچرخه سواری است. امیدواریم از این پُست مجله گردشگری ورزشی باچرخ استفاده کرده باشید.

دوچرخه شهری


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!