نوشیدن آب در دوچرخه سواری باید چقدر باشد؟
نوشیدن آب در دوچرخه سواری باید چقدر باشد؟

نوشیدن آب در دوچرخه سواری باید چقدر باشد؟


برای شرکت در برنامه های دوچرخه سواری خارج از شهر، یکی از نیازهای اساسی همراه داشتن آب است، اما دوچرخه سواران در روز به چه میزان آب احتیاج دارند؟ برای شرکت در تور دوچرخه سواری نیز که در طبیعت اطراف هر شهر برگزار میشود لازم است دوچرخه سواران میزان آب قابل توجهی همراه خود داشته باشند. ما در این پُست از مجله گردشگری ورزشی باچرخ توضیح داده ایم که به چه میزان و برای چه مصارفی باید در تور دوچرخه سواری آب همراه خود داشته باشید.

دوچرخه سواری و آب

برای شخصی که دوچرخه سواری میکند همراه داشتن قمقمه و نوشیدن آب یک نیاز اساسی است. در حالت کلی نیز نباید بدن کم آب باشد چه برسد به اینکه در حال دوچرخه سواری نیز باشید.

به طور کلی، بسیاری از دوچرخه سواران در هر 5 ساعت به 4 لیتر آب نیاز پیدا میکنند. 

در صبح و قبل از آنکه دوچرخه سواری خود را شروع کنید، 1 لیتر آب بنوشید تا کمبود آبی که پس از یک شب خواب کامل از دست داده اید جبران شود.

برخی از دوچرخه سواران ماجراجو که بسیار زیاد در سفر با دوچرخه و یا حتی تور دوچرخه سواری هستند از تصفیه کننده های همراه استفاده میکنند تا در صورت تمام شدن منبع آب محدودشان، بتوانند آب نهرها و رودخانه ها را تصفیه کرده و از آنها استفاده کنند. از جمله تصفیه کننده های همراه میتوان به قرص های مبتنی بر یُد اشاره کرد.اگر در مسیرهایی رکاب میزنید که به منازل مسکونی و روستایی دسترسی دارید، شاید تصفیه آب نیاز نباشد، اما برای جهانگردان میتواند ضروری باشد.

نوشیدن آب برای دوچرخه سواری

وقتی دوچرخه سواری میکنید همراه با عرق، الکترولیت از دست میدهید که شامل سدیم، پتاسیم، کلسیم، منیزیم و کلرید است، برای جلوگیری از گرفتن عضلات و سالم نگه داشتن بدن، باید دوباره این منابع تأمین شوند. این تقویت را میتوان با آجیل، موز و سبزیجات انجام داد. خوردن میوه و سبزیجات نیز به بهبود شرایط آبی بدن کمک خواهند کرد. در کنار آن بهتر است از نوشیدنی های مصنوعی که قند دارند نیز استفاده نشود.

اگر در تور دوچرخه سواری قرار است در محلی کمپینگ داشته باشید بهتر است از شرایط آب آنجا مطلع شوید، بسیاری از محل های برپایی چادر شیر آب دارند، اما اگر نداشتند باید پیش از شروع تور، آب اضافه ای نیز برای شستن دست، آشپزی و امور بهداشتی بردارید. چقدر؟ پیشتر در پُست مخصوص به کمپینگ عنوان کردیم که باید 3 لیتر همراه خود در کمپ داشته باشید.

بهتر است بدانید قمقمه های دوچرخه نیز سایز بندی دارند و برای برنامه خارج از شهر با دوچرخه بهتر است قمقمه بزرگ داشته باشید و اگر میتوانید آب اضافه مثل بطری آب معدنی در کوله پشتی خود داشته باشید.

امیدواریم از این پُست مجله گردشگری ورزشی باچرخ استفاده برده باشید.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.