نحوه ثبت خاطرات سفر با دوچرخه در قالب سفرنامه

نحوه ثبت خاطرات سفر با دوچرخه در قالب سفرنامه


در این پست از مجله گردشگری باچرخ با نحوه نگارش سفرنامه دوچرخه سواری آشنا خواهید شد تا بتوانید خاطرات سفر با دوچرخه را ثبت و کسب در آمد کنید. اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی این امکان را برای افراد فراهم آورده اند که هر لحظه میتوانید تصاویر سفر خود را در آنجا با افراد مختلف به اشتراک بگذارید و در کپشن توضیحاتی را درباره آن ثبت کنید. اما چیزی که در آنجا ثبت میشود هیچ شباهتی با چیزی که از آن با عنوان سفرنامه یاد میکنیم ندارد، زیرا هم جامع نیست و هم به مرور زمان به فراموشی سپرده میشود.

در واقع یکی از مهم ترین مشخصه های سفرنامه باید این باشد که برای همیشه ثبت شود و در هر لحظه که مخاطبان برای سفر به شهری نیازمند راهنمایی باشند بتوانند با خواندن سفرنامه های اشخاص مختلف، از تجربیات آنها استفاده کنند و سفر هوشمندانه را تجربه کنند. اشخاصی که سفرنامه دوچرخه سواری مینویسند در واقع راهنمایان گردشگری مجازی به شهرهای مختلف هستند. با پلتفرم باچرخ در ادامه همراه باشید تا با نحوه نگارش خاطرات سفر با دوچرخه در قالب سفرنامه دوچرخه آشنا شوید، با این کار علاوه بر اشتراک دائمی تجربیات سفر با دوچرخه میتوانید از این راه به صورت تخصصی کسب درآمد داشته باشید.

خاطرات سفر با دوچرخه

سفر و گردشگری با دوچرخه که در برخی از مواقع نیز به صورت تور دوچرخه سواری همراه با دیگر افراد دوچرخه سوار شکل میگیرد، دقیقاً از زمانی آغاز میشود که در حال آماده سازی وسایل و تجهیزات و برنامه ریزی برای آغاز سفر هستید. در واقع اگر به فرض، از تهران قصد سفر به یکی از شهرهای اروپایی را داشته باید، نحوه گرفتن ویزا و مدارکی که تحویل داده اید نیز بخشی از سفرنامه شما را تشکیل خواهد داد، همچنین بعد از گرفتن ویزا، نام بردن از تجهیزاتی که آماده کرده اید را فراموش نکنید.

خاطرات سفر با دوچرخه

با آغاز سفر و یا تور، نوع نگارش شما حال و هوایی دیگر میگیرد. از ساعت رفت و برگشت گرفته تا نوع مسیر و نوع ترانسفر و ویژگی های مسیر باید اطلاعاتی را به خواننده منتقل کنید. خاطرات سفر با دوچرخه میتواند دارای سختی ها و همچنین تجارب ارزشمندی باشد که با اشتراک آن با دیگران، افراد مختلف را با این نوع از سفر آشنا خواهید کرد. اگر قصد نوشتن سفرنامه دوچرخه سواری را در سایت باچرخ دارید بهتر است نکاتی را که در ادامه ارائه شده است را مد نظر داشته باشید تا یک سفرنامه ارزشمند خلق کنید.

نکات لازم در سفرنامه نویسی

۱- هدف از نگارش متن ارائه ویژگی های مقصد و مسیرهای دوچرخه سواری باشد.

۲- از تجربیات تلخ و شیرین سفر خود یاد کنید تا بیننده از آنها آگاه شود.

۳- به نکاتی اشاره کنید که در اینترنت وجود ندارد و تجربه شخصی شما است.

۴- متن را با علائم نگارشی صحیح بنویسید، برای نمونه استفاده از "ا" به جای "آ"، کار درستی نیست.

۵- روان بنویسید و از کلمات سنگین استفاده نکنید، در عین حال، خیلی هم خودمانی ننویسید.

۶- نوشتن سفرنامه کوتاه، هیچ ارزشی ندارد، پس اگر سفرنامه شما کمتر از ۲۰ خط است، آن را ثبت نکنید.

۷- تبلیغ شرکت های مختلف و یا نام بردن از گروه دوچرخه سواری و یا هر گونه برندی در سفرنامه ممنوع است.

۸- از تصاویر با کیفیت استفاده کنید، اگر تصویر خوبی ندارید، سفرنامه شما تأیید نخواهد شد.

۹- از به کار بردن تصاویر افرادی که اجازه آنها را برای انتشار عکس نگرفته اید خودداری کنید.

۱۰- کپی متن از گوگل و هر منبع اینترنتی یا آفلاین دیگری ممنوع میباشد و در صورت مشاهده، کاربر مسدود میشود.

۱۱- لازم است قبل از نگارش نسبت به خواندن یک سفرنامه اقدام کنید تا با آن بیشتر آشنا شوید.

۱۲- چیزهایی را یادداشت کنید که مخاطب از آنها استفاده کند، اینکه شما در چه ساعتی خوابیدید و یا در چه ساعتی به دستشویی یا حمام رفته اید مهم نیست، مهم این است که از چه مسیرهایی گذشته اید، چه اتفاقاتی برای شما افتاده است و چه تجربیاتی از این سفر کسب کرده اید.

زوج سایکل توریست

چگونه در باچرخ سفرنامه خود را ثبت کنیم

پس از ورود به سایت باچرخ و عضویت که با ارائه شماره موبایل امکان پذیر است، در بخش منوی کاربری، گزینه سفرنامه نویسی را مشاهده خواهید کرد. در این بخش باید فیلدها را تکمیل نمایید و برای ما ارسال کنید، پس از ارسال اگر نواقصی در نحوه نگارش شما بود به شما اطلاع داده میشود تا ویرایش کنید و سپس بر روی سایت با نام خودتان منتشر خواهد شد. البته حق کپی رایت این اثر برای باچرخ محفوظ است و اگر اشخاص یا وب سایت هایی از آنها بدون ذکر منبع کپی برداری کنند به صورت قانونی با آنها برخورد خواهد شد.


مطالب باچرخ دارای کپی رایت میباشند و با افراد کپی کننده برخورد قانونی صورت میگیرد.

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!
پیشنهادات فروشگاه باچرخ

باچرخ اولین و تنها پلتفرم سفر با دوچرخه

با عضویت و تکمیل حساب کاربری، اعتبار هدیه بگیرید

۱۵۰۰۰ تـومـان اعـتبار هدیه