تفاوت دوچرخه توریستی با سایر دوچرخه ها

تفاوت دوچرخه توریستی با سایر دوچرخه ها


سایکل توریست ها در سفر مسافت طولانی با دوچرخه نیاز به دوچرخه توریستی دارند. در باچرخ به تفاوت های دوچرخه توریستی با سایر دوچرخه ها پرداخته ایم. قیمت دوچرخه های توریستی نیز معمولاً از متوسط به بالا میباشد و اگر قسد دارید قاره های مختلف را رکاب بزنید بهتر است از بهترین دوچرخه های توریستی استفاده کنید ولی در خصوص ایران گردی با دوچرخه شاید گزینه های ارزان و حتی دست دوم نیز مناسب باشد. دوچرخه سواری در سفر با دوچرخه توریستی دارای مزیت هایی است که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد. این پُست باچرخ ویژه افرادی است که بخشی از زندگیشان با دوچرخه خواهد گذشت.

دوچرخه توریستی چیست؟

همه افرادی که سوار بر دوچرخه میشوند یک کار انجام میدهند و آن چیزی نیست به جز رکاب زدن، اما هدف هایی که برای رکاب زدن و در واقع دوچرخه سواری دارند کاملاً آنها را باهم متفاوت میکند و این تفاوت ها باعث شده است که دوچرخه هایی با نام مختلف تولید شوند که همه آنها خصوص مشترکشان این است که دو چرخ دارند، یک بدنه، فرمان و ترمز، اما چیزهایی که آنها را با هم متفاوت میکند شاملِ کمک فنر، تعداد دنده ها، طراحی بدنه، نوع لاستیک و جنس بدنه میباشد.

دوچرخه توریستی نیز یکی از انواع مختلف دوچرخه ها است که در ادامه با تفاوت های اساسی آن با سایر مدلها آشنا خواهید شد.

دوچرخه توریستی

ویژگی های دوچرخه توریستی

به افرادی که قصد خرید دوچرخه توریستی را دارند، چه این وسیله دست دوم باشد و چه قرار باشد مدل توریستی نو خریداری کنید بهتر است کاملاً با موضوعاتی که در ادامه به آنها اشاره داشته ایم آگاه باشید.

1- قابلیت حمل وسایل سنگین

افرادی که تصمیم میگیرند سایکل توریست شوند و مسافت طولانی را رکاب بزنند همیشه وسایل بسیار زیادی با خود همراه دارند و همین تعداد وسایل باعث میشود آنها از خورجین برای حمل آنها استفاده کنند، خورجین های دو طرفه ای که هم در بخش عقب و هم در بخش جلو این وسیله دوست داشتنی قرار میگیرد و وسایل سایکل توریست ها در آن قرار میگیرد. بنابر این در چنین شرایطی لازم است دوچرخه، علاوه بر جای مناسب داشتن برای قرار دادن خورجین، دارای ویژگی Load-carrying باشد تا بتوان حمل بار را با آن انجام داد که این ویژگی به استحکام بدنه در کنار سبک بودن آن برمیگردد. معمولاً دوچرخه های توریستی میله های مخصوص خورجین نیز بر روی آنها تعبیه شده است، اما اگر دوسیله ای خریدید که این مورد را نداشت میتوانید میله مخصوص قرارگیری خورجین را به صورت جداگانه خریداری کنید و بر روی وسیله خود نصب کنید.

سایکل توریست ها در سفر با دوچرخه

2- طراحی ویژه برای نشستن و رکاب زدن

اگر به دوچرخه سواران جاده که در مسابقات دوچرخه سواری شرکت میکنند نگاه کنید متوجه خواهید شد که اکثر آنها به روی فرمان خم شده اند، علت این کار این است که سرعت بالایی داشته باشند، در مقابل آنها، سایکل توریست ها نیاز به سرعت بالایی ندارند و در عوض دوست دارند در هنگام رکاب زدن از مناظر اطراف خود لذت ببرند و در کنار آن به ترمز نیز به صورت خوبی دسترسی داشته باشند، بنابراین در طراحی دوچرخه توریستی به این موارد دقت شده است و در صورت استفاده از آنها متوجه خواهید شد که بیشتر میتوانید به صورت عمودی بنشینید.

این طراحی ویژه برای نشستن بر روی دوچرخه توریستی باعث شده است تا نیاز به زین چرمی در بین سایکل توریست ها افزایش پیدا کند زیرا وقتی بیشتر به صورت عمودی بنشینید وزن بیشتری بر روی زین خواهد بود و لازم است از زین های با کیفیت و پهن استفاده شود.

3- طراحی بدنه 

هر کدام از جنس های بدنه که در طراحی مدلهای توریستی بکار رفته است میتواند مورد استفاده شما قرار گیرد، اما بهتر است با ویژگی های هر کدام آشنا باشید. کرین و تیتانیوم عالی هستند و در درجه بعدی بدنه های آلومینیومی مناسب هستند. معمولاً دوچرخه های توریستی ارزان قیمت از جنس آلومینیوم هستند و البته توانایی خوبی نیز برای حمل خورجین دارند.

علاوه بر جنس بدنه که در وزن دوچرخه تاثیر گذار است، پهنا و طراحی لوله های فریم نیز در وزن دوچرخه تاثیر گذار هستند. دوام لوله های فریم در این دوچرخه ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

در طراحی مدل توریستی، لوله ای که به صورت عمودی است معمولاً کوتاه تر است تا دوچرخه سوار عمودتر بنشیند. جای قمقمه نیز برای آنها معمولاً بیش از یک عدد طراحی میشود.

4- تایرها

عرض تایرهای مناسب برای سفرهای طولانی مدت با دوچرخه چیزی در حدود 45 میلیمتر میباشد. این عدد را میتوان بین دوچرخه کوهستان و دوچرخه جاده عنوان کرد. در دوچرخه های جاده باید حداقل اصحکاک بین تایر و زمین باشد تا سرعت بالا داشته باشید و در دوچرخه های کوهستان نیز حفظ تعادل در مسیرهای طبیعی فاکتور بسیار مهمی است که معمولاً باعث میشود عرض تایر از مدل توریستی بیشتر باشد. بنابراین تایر دوچرخه توریستی از نظر عرض، بین دوچرخه جاده و دوچرخه کوهستان میباشد.

سایکل توریست

5- ترمز

ترمزهای دیسکی در مقابل ترمزهای معمولی دوچرخه قرار دارند و در خصوص سفرهای سایکل توریستی دوچرخه های دیسکی قابل اعتمادترند و در بیشتر دوچرخه های مدرن توریستی از ترمز دیسکی استفاده میشود.

ترمزهای عادی برای دوچرخه های توریستی محدودیت میاورند، این محدودیت بیشتر مربوط به فضای گلگیر و لاستیک ها است.

6- چرخ دنده ها

چرخ دهنده های مدل توریستی میتواند ترکیبی از مدل های کوهستان و هیبریدی باشد. برای بالا رفتن از شیب ها نیاز به دنده سبک احساس خواهد شد و در دوچرخه های توریستی از 24 تا 27 دنده وجود خواهد داشت.

این شش مورد که عنوان شده اند را باید در خرید دوچرخه توریستی مد نظر قرار دهید و اگر هزینه میکنید به دنبال بهترین دوچرخه های توریستی باشید و یا قید برند بودن را بزنید و از مدل های معمولی با کمترین بودجه استفاده کنید، اگرچه آنها نیز دچار محدودیت هایی برای سایکل توریست ها هستند. 

سوالی که معمولاً از ما میشود این است که چقدر هزینه کنیم؟ و پاسخ ما این است: اگر به فکر جهانگردی با دوچرخه هستید باید هزینه کنید و سالها از خرید خود استفاده کنید اما اگر به فکر سفرهای محدود و به صورت دوره ای هستید میتوانید با حداقل ها شروع کنید. امیدواریم از این پُست مجله گردشگری ورزشی باچرخ استفاده برده باشید و بتوانید به یک انتخاب صحیح برسید.

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!

باچرخ اولین و تنها پلتفرم سفر با دوچرخه

با عضویت و تکمیل حساب کاربری، اعتبار هدیه بگیرید

۱۵۰۰۰ تـومـان اعـتبار هدیه

travelogue bacharkh

کسب درآمد با سفرنامه نویسی باچرخ

هر سفرنامه ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریـال

نوشتن سفرنامه