علت نامگذاری سوم ژوئن به نام روز جهانی دوچرخه

علت نامگذاری سوم ژوئن به نام روز جهانی دوچرخه


در سال 2018 بود که از طرف سازمان ملل سوم ژوئن در تقویم به عنوان روز جهانی دوچرخه انتخاب شد. در باچرخ علت نام گذاری این روز را بررسی می کنیم. 

سال های اولیه معرفی دوچرخه در جهان

در اوایل قرن نوزدهم، انسان ها به ساده ترین شکل ممکن نیازهای خود را تأمین می کردند و کم کم دنیا به سمتی پیش میرفت که افراد جامعه با کسب دانش و مهارت سعی در تسهیل نمودن زندگی خود داشتند. در این میان نیاز به وسیله حمل و نقل سبک و ساده احساس می شد. اولین وسیله ای که ساخته شده دو چرخ داشت و خیلی ساده بود. نبود چیزهای حیاتی مانند ترمز و فرمان راحت، شکلی جدید به این وسیله داد و در اواخر قرن نوزدهم با تکمیل طرح های مختلف، سر انجام وسیله ای با دو چرخ و راحتی و سادگی در عین کار آمدی به وجود آمد، وسیله ای که نه دود زا بود و نه سنگین. دوچرخه ای که امروز مدل های بسیار پیشرفته ای نیز دارد و همچنان محبوب ترین وسیله حمل و نقل در کشورهای مدرن هست، چون طبیعت دوست است و هیچ نوع ضرری به اطراف خود وارد نمی کند.

روز جهانی دوچرخه

دوچرخه وسیله ای است که نیروی محرکه خود را یا به وسیله رکاب زدن فرد دوچرخه سوار و یا از طریق انرژی خورشیدی و برق به دست می آورد. در هر حالت وسیله ای است که هیچ گونه آلودگی تولید نمی کند.

 با استفاده از این وسیله دوست داشتنی می توانید از طریق تور دوچرخه سواری به دامان طبیعت بروید و جاهایی که با ماشین، قطار و اتوبوس نمی توانید به آنجا سفر کنید را با دوچرخه تجربه کنید. در این حالت به علت دوری از زندگی شهری با این همه دود و ترافیک، روحیه شما باز می شود و رکاب زدن در طبیعت و حتی روستاها یک حس فوق العاده زیبا است که تا تجربه اش نکنید درک درستی از آن نخواهید داشت.

با توجه به روزمرگی ها و غرق شدن انسان ها در دنیای تکنولوژی، وقت آن بود تا به آیندگان خود بیاندیشیم، همچنین خود را حتی اگر شده برای 1 روز از زندگی شهری و دود زا جدا کنیم. سازمان ملل در اقدامی تحسین برانگیز روز 3 ژوئن را به عنوان روز جهانی دوچرخه در تقویم جهانی ثبت کرد. بر طبق اعلامیه ای که بیان شد این روز برای گردشگری و توسعه پایدار و همچنین محیط زیست که انسان ها با آن در تعامل هستند ایجاد شد و 193 کشور عضو آن را به تصویب رساندند تا مردمان خود را به دوچرخه سواری ترغیب کنند.

تور دوچرخه سواری

دوچرخه سواری زنان

در باچرخ به عنوان اولین و تنها پلتفرم سفر و گردشگری با دوچرخه همه در کنار هم رکاب خواهند زد و به این اعتقاد داریم که هیچ محدودیتی در دوچرخه سواری زنان نباید باشد. همچنین از لیدر دوچرخه سوار خانم و آقا در تورهای دوچرخه سواری استفاده می شود و هرگونه کمکی که برای گردشگری با دوچرخه لازم باشد را مسافران می توانند از طریق باچرخ تأمین نمایند. در روز جهانی دوچرخه سواری به استفاده ی همگانی دوچرخه در کشورهای مختلف تأکید شده است و کسانی که به علت ضعیف بودن قوای بدن، نمی توانند رکاب بزنند می توانند از دوچرخه های برقی و خورشیدی استفاده نمایند. همچنین در شهرها باید مسیرهای دوچرخه سواری گسترش پیدا کند تا هر چه بیشتر مردم از این وسیله استفاده نمایند.

دوچرخه سواری بانوان

فواید دوچرخه سواری 

وسیله ای ساده و مقرون به صرفه است که می توانید با آن به طبیعت نزدیک شوید و در صورت استفاده صحیح، برای لاغری و سلامت بدن نیز بسیار مفید است. 
با توجه به استفاده بیش از حد وسایل دود زا، گرما به شدت کره ی زمین را تهدید می کند، با استفاده از دوچرخه و تورهای ترکیبی دوچرخه سواری می توانید ضمن لذت بردن از زمان خود، به محیط زیست و اتمسفر آن کمک کرد تا زندگی بهتری داشته باشیم. به همین دلیل در روز جهانی دوچرخه، از این وسیله با عنوان نماد حمل و نقل پایدار یاد شد.

 

 

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!

باچرخ اولین و تنها پلتفرم سفر با دوچرخه

با عضویت و تکمیل حساب کاربری، اعتبار هدیه بگیرید

۱۵۰۰۰ تـومـان اعـتبار هدیه

travelogue bacharkh

کسب درآمد با سفرنامه نویسی باچرخ

هر سفرنامه ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریـال

نوشتن سفرنامه