شینگن | ویزای شینگن | انواع ویزای شینگن
شینگن | ویزای شینگن | انواع ویزای شینگن

شینگن | ویزای شینگن | انواع ویزای شینگن


شینگن کجاست؟ ویزای شینگن چیست؟ انواع ویزای شینگن کدامند؟ در راهنمای ویزای شنگن باچرخ، با کشورهای شینگن و قیمت ویزای شینگن مطلع خواهید شد. اگر بخش اول مطالب ویزا را که در خصوص راهنمای جامع اخذ ویزای جهانگردی نوشته ایم دنبال کرده باشید می دانید که بهتر است برای دریافت ویزای شینگن حداقل به ۴ مورد از کشورهایی که بدون ویزا عنوان شده اند و به ۴ کشور که ویزا دار هستند سفر کرده باشید که از آن با عنوان سابقه سفر یا تراول هیستوری نام برده میشود. در ادامه این پُست از مجله گردشگری باچرخ با شنگن و ویزای شینگن به طور کامل آشنا میشوید.

ویزای شینگن چیست

خیلی از گردشگران دوست دارند که در جهان، هیچ مرزی وجود نداشته باشد، تا بتوانند به راحتی به همه جای دنیا بدون ویزا سفر کنند. شمال، جنوب، شرق و غرب کره زمین هر کدام طبیعت و فرهنگ منحصر به فردی هستند که انسان ها ذاتاً علاقه به دیدار آنها دارند. این مقدمه ای بود برای پاسخ به این پرسش که ویزای شینگن چیست؟

در پاسخ به این پرسش که ویزای شینگن چیست باید به چندین سال قبل بازگردیم. در حدود ۳۶ سال پیش تعدادی از کشورهای اروپایی تصمیم گرفتن تا کشورهای بدون مرز برای گردشگری تعریف کنند و توافق نامه ای امضا کردند که به توافق نامه شنگن Schengen Agreement نام گرفت. این توافق نامه کم کم کشورهای بیشتری را وارد خود کرد به طوری که تا به امروز ۲۶ کشور اروپایی عضو این توافق نامه شده اند.

در یک جمله کوتاه درباره اینکه ویزای شینگن چیست میتوان گفت که: با گرفتن ویزای شنگن از هر کشور عضو این پیمان، میتوانید به سایر کشورهای عضو آن نیز به راحتی سفر کنید به گونه ای که انگار در حال عبور از یک شهر به یک شهر دیگر هستید در حالی که در حال عبور از چند کشور هستید! و این بسیار عالی است. نام این ویزا در حقیقت ویزای شنگن Schengen است اما در ایران به ویزای شینگن شهرت یافته و اکثراً آن را به این نام عنوان میکنند.

انواع ویزای شینگن

در بخش دوم راهنمای دریافت ویزای شینگن در مجله باچرخ، به سراغ معرفی انواع ویزای شینگن میرویم. اطلاع از انواع ویزای شینگن برای افرادی که به اروپا سفر میکنند و یا پرواز آنها از اروپا عبور میکند بسیار اهمیت دارد، بنابراین در ادامه با دقت با انواع ویزای شینگن آشنا شوید:

گاهی اوقات برای سفر به کشوری که عضو شنگن نیست پرواز شما در حوزه شینگن توقف دارد، در این حات شما نیازمند ویزای نوع A شینگن هستید.

اگر در مسیر خود به ۲ کشورحوزه شینگن برسید باید از ویزای شینگن نوع B استفاده کنید. در این حالت ترنزیت شما نباید بیش از ۵ روز طول بکشد.

ویزای نوع C شینگن برای توریست هایی که قصد سفر به کشورهای اروپایی حوزه شینگن را دارند صادر می گردد که خود دارای ۳ نوع یک بار ورود، دو بار ورود و مولتیپل میباشد. مدت زمان ویزای هر شخص میتواند متفاوت باشد، پس اگر موفق به دریافت ویزای توریستی شدید حتماً به مدت اعتبار آن توجه کنید. اگر تصمیم دارید با دوچرخه از اروپا دیدن کنید، سایت دوچرخه سواری باچرخ را دنبال نمایید و از مطالب بخش سفرنامه و مجله دیدن نمایید.

در مواردی که شما درخواست ویزای تحصیلی و یا کاری داشته باشید ویزای نوع D شینگن صادر میگردد.

نوعی از ویزا به نام LTV هست که شما را محدود به ورود به بعضی از کشورهای حوزه شینگن میکند که در ویزای شما این کشورها ثبت میشوند.

نقشه کشورهای شینگن

همانطور که در بخش اول این پُست در خصوص اینکه ویزای شینگن چیست آشنا شدید، میدانید که طبق توافقات برخی از کشورهای اروپایی در حوزه شینگن قرار گرفته اند، اما کشورهای شینگن دقیقاً کدام کشورهای اروپا هستند؟ در عکس زیر میتوانید کشورهای عضو شینگن را ملاحضه نمائید. کشورهای فرانسه، آلمان، یونان،ایتالیا، مجارستان، ایسلند، سوئیس، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، لوکزامبورگ، مالت، هلند، لهستان، نروژ، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، لیختن اشتاین، لتونی و لیتوانی ۲۶ کشوری هستند که عضو توافق نامه و پیمان شینگن هستند و برای سفر به آنها فقط کافی است یک ویزای شینگن دریافت کنید.

نقشه کشورهای شینگن

کشورهای اروپایی غیر شینگن

باید دقت داشته باشید که تمام کشورهای قاره اروپا در حوزه شینگن قرار نمیگرند. ارمنستان، ترکیه و آذربایجان کشورهایی به شمار میروند که هم آسیایی و هم اروپایی هستند و در بخش راهنمای جامع اخذ ویزای جهانگردی در باچرخ در خصوص آنها صحبت کردیم و بخش اروپایی آنها در حوزه شنگن نیست. 

در مرکز اروپا کشوری هست به نام کرواسی، که پایتخت آن زاگرب نام دارد. برای سفر به این کشور و اقامت تا ۷ روز باید ویزای مخصوص این کشور را تهیه نمایید. طبیعت بکر و فوق العاده ای را در این کشور شاهد خواهید بود.

آیا میدانید کوچک ترین کشور جهان در اروپا قرار دارد؟ آیا میدانید این کشور در درون یک کشور دیگر قرار دارد؟ واتیکان که در واقع شهری درون کشور ایتالیا میباشد، کشوری مستقل است که برای سفر به آن و اقامت تا ۹۰ روز، نیاز به ویزای مخصوص آن دارید.

از دیگر کشورهایی که نیاز به ویزای جداگانه برای سفر دارند میتوان به مونته نگرو، موناکو، مقدونیه، مولداوی، قبرس، صربستان، بلغارستان، اوکراین و آلبانی اشاره کرد.

بریتانیا نیز یکی از جاهای فوق العاده خاص برای سفر است که ویزای مخصوص به خود را دارد. بریتانیا که همه آن را با نام انگلستان میشناسند، کشوری در اروپای غربی است و پایتخت آن لندن است. این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی خود دارای آب و هوای مرطوب و معتدل است و دمای هوا آنچنان بالا نمی رود.

اگر موفق به دریافت ویزای بریتانیا شوید، برای گرفتن ویزای کانادا به شدت به شما کمک خواهد کرد و یک تراول هیستوری قوی به شمار میرود. برای گرفتن ویزای توریستی انگلیس، ابتدا باید به سایت UK VISA مراجعه نمائید، مدارک لازم را ترجمه نمایید، وقت مصاحبه و انگشت نگاری بگیرید و در نهایت هزینه ویزا را پرداخت نمائید. در حدود ۳ هفته زمان میبرد تا درخواست شما را بررسی شود و در نهایت اگر موفق به دریافت ویزا شوید در ۳ مدت، شش ماهه، یک ساله و پنج ساله ویزاها صادر میگردد.

چگونه ویزای شینگن بگیرم

ویزا شینگن

یکی از نکات بسیار مهم در خصوص دریافت ویزای شینگن این است که هر کدام از ۲۶ کشوری که در این پیمان هستند شرایط خاص خود را برای شما در خصوص ویزا دارند. اگر مجرد باشید و تراول هیستوری یا به عبارتی سابقه سفر شما خوب نباشد، درخواست شما به شدت سخت گیرانه بررسی میشود و تقریباً شانس ویزا شدن افرادی که بدون سابقه سفر نسبت به دریافت ویزای شنگن اقدام میکنند نزدیک به صفر میباشد.

مدارک ویزای شینگن ورود ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا یکی از پر درخواست ترین ویزای های منظقه شینگن میباشد که ایرانیان برای دریافت آن اقدام میکنند. برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا باید در صورت داشتن مدارکی که در ادامه عنوان میشود، ابتدا وقت سفارت بگیرید و فرم درخواست را تکمیل نمایید. این مدارک عبارتند از:

شناسنامه - عکس ۳/۵ در ۴/۵ - پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و در صورت داشتن پاسپورت های قبلی، آنها نیز باید ارائه گردند.

مدارک شغلی - گردش مالی موجه - اسناد ملکی

داشتن سابقه سفر و تراول هیستوری بسیار خوب از جمله سفر به روسیه و ژاپن

نامه تمکن مالی - پرینت گردش حساب - بلیط پرواز - رزرو هتل

فیش حقوقی - مدارک پرداخت مالیات

بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو و برنامه سفر

همچنین برای انگشت نگاری در سفارت باید در حدود ۱۲۰ یورو همراه خود داشته باشید و تمامی مدارکی که ارائه میدهید باید به زبان مورد نظر ترجمه شوند. در حالت عادی، زمان مورد نیاز برای نتیجه گیری در حدود یک ماه میباشد.

از ارائه مدارک جعلی به سفارت خودداری کنید، اگر با خبرهای خوب همراه بودید و ویزای شما تایید شد مبلغ ۵۰ میلیون تومان به ازای هر نفر برای ضمانت برگشت به ایران در شرکت اخذ کننده ویزای شنگن خواهید گذاشت و در صورت ریجکت شدن نیز معمولاً مقدار کمی از هزینه به شما عودت خواهد شد که این میزان در شرکت های مختلف قطعاً با توجه به سیاست های کاری، متفاوت میباشد.

در حال حاضر ویزای یک بار ورود ایتالیا ۳۵۵ یورو و ویزای مولتی ایتالیا ۴۵۵ یورو هزینه دارد که باید قبل از ارائه مدارک در خصوص وقت سفارت و زمان تور خود، با کارشناسان ما موضوع را مطرح نمایید تا پس از بررسی های لازم فرم ویزا برای شما ارسال شود و با راهنمایی های ما نسبت به تکمیل آن اقدام بفرمایید.

جهت دریافت اطلاعات نرخی  ویزای سایر کشورها میتوانید از طریق بخش تماس با ما، با کارشناسان باچرخ در ارتباط باشید.

پس از تجربه گرفتن ویزای شنگن میتوانید برای ویزای کانادا نیز اقدام نمایید که در پست های بعدی درباره آن توضیح خواهیم داد. ما همیشه در کنار شما در تمامی مراحل سفر هستیم تا به آرزوی جهانگردی خود برسید. 


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.