چیدمان وسایل خورجین دوچرخه برای سفر
چیدمان وسایل خورجین دوچرخه برای سفر

چیدمان وسایل خورجین دوچرخه برای سفر


سایکل توریست ها خورجین های سفر با دوچرخه دارند و برای نگه داری وسایل سفر از آنها استفاده میکنند، در باچرخ با چیدمان وسایل در خورجین آشنا میشوید و خواهید دانست درصد وزن خورجین های جلو دوچرخه با حورجین های عقب دوچرخه باید چقدر باشد و در هر کدام از آنها چه نوع وسایلی را باید نگه داشت. پس از خواندن این پُست از مجله گردشگری ورزشی باچرخ عملکرد بهتری در دوچرخه سواری برای سفر با دوچرخه خواهید داشت.

خورجین دوچرخه

بخشی از تصوراتی که افراد برای سفر با دوچرخه در مسافت طولانی و ورود به بخش سایکل توریسم دارند را خورجین دوچرخه تشکیل میدهد، اینکه چه جنس و چه برندی باشد بخشی از سوال ها است و بخش دیگر در خصوص وزن و چیدمان وسایل در آنها است که در اینجا قصد داریم بیشتر درباره این موضوع با شما صحبت کنیم.

سفر با دوچرخه

بهتر است بدانید وزن ایده آل دوچرخه توریستی حدود 14 کیلوگرم است و چیزی که شما به عنوان وسایل سفر با خورجین دوچرخه نیز حمل میکنید در حدود 14 تا 18 کیلوگرم وزن خواهد داشت که در دو قسمت چپ و راست و همچنین جلو و عقب دوچرخه تقسیم میگردد، اما نه به نسبت مساوی! 

بستن درست و قشنگ خورجین های دوچرخه به نوعی یک هُنر است. هنری که باعث میشود وسایل شما سالم بمانند و وزن وسایل شما را در جاده به خطر نیندازد.

بسته بندی خورجین دوچرخه

برای وسایلی که همراه شما هستند و قرار است در خورجین سفر آنها را قرار دهید میتوان 4 دسته بندی کلی در نظر گرفت:

وسایل پُخت و پز و آشپزی، وسایل کمپینگ، پوشاک، ابزار و لوازم یدکی دوچرخه

ابتدا تمام وسایلی که قرار است در خورجین ها قرار دهید را در کنار هم بگذارید تا بدانید چه چیزهایی دارید و چه چیزهایی ندارید که اگر قرار باشد تهیه کنید زودتر به فکر باشید.

وسایل سفر با دوچرخه

جالب است بدانید برخی از اوقات وسایلی را جهت اطمینان خاطر برمیدارید که شاید اصلاً در سفر به این نتیجه برسید که به آن نیاز ندارید، در این حالت اگر وسیله با ارزشی بود میتوانید از پُست کمک گرفته تا آن را به محل زندگی شما بازگرداند.

دسته بندی ها را به خوبی رعایت کنید، به عنوان مثال قاشق و کارد و چنگال را در بخش وسایل پخت و پز و آشپزی قرار دهید.

فراموش نکنید که نظم داشتن و بسته بندی دقیق وسایل برای قرار گیری در خورجین دوچرخه، سفر را بسیار لذت بخش تر خواهد کرد.

وقتی همه وسایل را در یک جا چیدید، حالا نوبت به وزن میرسد، برای اینکه بهترین عملکرد را در هنگام دوچرخه سواری در مسیر صاف داشته باشید بهتر است حدود 60 درصد وزن در جلوی دوچرخه باشد و 40 درصد دیگر در قسمت عقب دوچرخه قرار گیرد. بخشی از 60 درصدی که در جلوی دوچرخه قرار میگیرد میتواند در کیف روی فرمان نیز قرار داشته باشد مثلاً دوربین، موبایل، کیف پول، کرم ضد آفتاب و یا عینک که همگی قابلیت خارج بودن از خورجین را دارند.

وسایلی از قبیل کیف کمک های اولیه، مواد غذایی، وسایل آشپزی، لوازم بهداشتی، قطعات تعمیر دوچرخه همگی وسایلی هستند که در خورجین های جلو دوچرخه قرار میگیرند.

وسایل سبک تر و حجیم تر مثل لباس ها و کیسه خواب میتوانند در خورجین عقب و یا کیف روی خورجین های عقب قرار گیرند.

هر وسیله ای که در طول روز به آن نیاز پیدا میکنید مثل لباس و کفش، باید یا در بالاترین قسمت خورجین عقب باشد و یا بر روی آنها و در واقع بر روی  باربند عقب قرار گیرد. توجه داشته قبل از قرارگیری در خورجین، آنها را خوب بسته بندی کنید تا فضای کمتری بگیرند و حتماً از خورجین ها و کیف های ضد آب استفاده نمایید.

نکته طلایی بسته بندی وسایل سفر برای خورجین این است که باید وسایلی که با هم همپوشانی دارند را تا حد امکان باهم بسته بندی کنید، مثلاً میتوانید جوراب ها را داخل کفش قرار دهید.

امیدواریم از این پُست مجله گردشگری ورزشی باچرخ در سفرهای دوچرخه سواری و سایکل توریسم به خوبی استفاده کنید.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.