قدرتمندترین پاسپورت جهان در سال 2020

قدرتمندترین پاسپورت جهان در سال 2020


مانند سال های گذشته، قدرت پاسپورت ملیت های مختلف بررسی شد و یک کشور آسیایی توانست در رتبه نخست قدرتمندترین پاسپورت دنیا در سال 2020 قرار گیرد. برخی از افراد مخصوصاً سایکل توریست ها علاقه مند هستند از رتبه کشور ایران نیز باخبر باشند، در ادامه درباره رتبه ایران نیز برای شما خواهیم گفت. همپنین برای آن دسته از افرادی که قبل از شروع سفر سایکل توریستی شاید به فکر دریافت پاسپورت دوم باشند تا بتوانند با محدودیت کمتری در کشورهای جهان و مخصوصاً اروپا رکاب بزنند این لیست میتواند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

قدرتمندترین پاسپورت جهان در سال 2020

بر اساس سایت معتبر henleypassportindex و شاخص های مختلفی که برای اندازه گیری تعریف میکند، برای مثال حتی ویزای فرودگاهی و ویزای در بدو ورود را در محاسبات خود می آورد، پاسپورت ژاپن به عنوان قدرتمندترین پاسپورت جهان در سال ۲۰۲۰ انتخاب شد و در واقع شهروندان ژاپنی برای ورود به ۱۹۱ کشور جهان، نیاز به دریافت ویزا ندارند، این جایگاه در سال گذشته در اختیار هر دو کشور سنگاپور و ژاپن بود که اجازه ورود به ۱۹۰ کشور را داشتند، اما در سال میلادی ۲۰۲۰ ژاپن توانست با ورود به ۱ کشورِ بیشتر، رتبه نخست را از آن خود کند. در هر صورت همچنان این شاهکار در منطقه آسیا باقی مانده است و کشورهای آسیایی در رتبه های اول تا سوم قرار دارند که در ادامه، لیست سایر کشورها را نیز خواهید دید.

جوامعی که به کشورهای مختلف سفر میکنند و محدودیت کمتری دارند شکوفایی بیشتری خواهند داشت و از مزایای مختلفی برخوردار خواهند شد، برای نمونه تصور کنید که اگر محدودیت کمتر باشد سفرهای سایکل توریستی و همچنین تور دوچرخه سواری چقدر میتواند گسترش یابد و افراد بیشتری از این نوع سفر استفاده کنند، این موضوع به خصوص برای سایکل توریست ها که مدت زمان اقامت و رکاب زنی در یک کشور برایشان مهم است میتواند از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار باشد.

قدرتمندترین پاسپورت جهان 2020

لیست قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2020

سایت هِنلی henley که در واقع شاخص جهانی است و همه کشورها برای اطلاع از رتبه بندی قدرت پاسپورت به آن رجوع میکنند لیستی از کشورها را بر اساس سال ۲۰۲۰ در سایت خود منتشر کرده است که به ۱۰ مورد از آنها در اینجا اشاره خواهیم داشت.

1- ژاپن  ۱۹۱ کشور

2- سنگاپور  ۱۹۰ کشور

3- کره جنوبی و آلمان  ۱۸۹ کشور

4- ایتالیا، فنلاند  ۱۸۸ کشور

5- اسپانیا، لوکزامبراگ و دانمارک  ۱۸۷ کشور

6- سوئد و فرانسه  ۱۸۶ کشور

7- سوئیس، پرتغال، هلند، ایرلند و اتریش  ۱۸۵ کشور

8- آمریکا، انگلیس، نروژ، یونان و بلژیک  ۱۸۴ کشور

9- نیوزیلند، مالت، جمهوری چک، کانادا و استرالیا  ۱۸۳ کشور

10- اسلواکی، لیتوانی و مجارستان  ۱۸۱ کشور

هر کدام از کشورهای بالا همه ساله سعی میکنند تا کیفیت زندگی را برای افراد جامعه بالا ببرند و سعی میکنند تا با گردشگری روز دنیا در تعامل باشند، همچنین این جوامع در عرصه دوچرخه سواری و تور دوچرخه نیز فعال هستند و برای رکاب زدن و دوچرخه سواری در شهرهای این جوامع نگرانی وجود ندارد، چون فرهنگ آن پیشتر بنیان گذاشته شده است. 

جایگاه پاسپورت ایران در لیست سال 2020

در این لیست جایگاه ایران در رتبه ۹۸ قرار دارد و مردم میتوانند به ۴۱ کشور جهان بدون ویزا سفر کند که البته برخی از آن ها جایگاه خوبی در صنعت گردشگری ندارند و اگر بخواهیم از نگاه گردشگری به این موضوع نگاه کنیم که برای مثال ایرانیان بدون ویزا به چه کشورهای زیبا و امنی میتوانند سفر کنند و در آنجا به راحتی دوچرخه سواری کنند و حتی همراه تور دوچرخه باشند، تعداد این کشورها به حدود ۱۴ کشور کاهش پیدا میکند.

به شما توصیه میکنیم حتماً پست مربوط به ویزای شینگن را در سایت باچرخ مطاله کنید.

 

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!

باچرخ اولین و تنها پلتفرم سفر با دوچرخه

با عضویت و تکمیل حساب کاربری، اعتبار هدیه بگیرید

۱۵۰۰۰ تـومـان اعـتبار هدیه

travelogue bacharkh

کسب درآمد با سفرنامه نویسی باچرخ

هر سفرنامه ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریـال

نوشتن سفرنامه