مدیریت و تأمین هزینه سفر با دوچرخه
مدیریت و تأمین هزینه سفر با دوچرخه

مدیریت و تأمین هزینه سفر با دوچرخه


سفر با دوچرخه چقدر هزینه دارد؟ چگونه در جهانگردی با دوچرخه کسب درآمد داشته باشیم؟ پاسخ به اینگونه سوالات را در این پُست مجله باچرخ متوجه خواهید شد. همچنین یک سوال تکراری که خیلی از دوچرخه سواران میپرسند این است که چگونه میتوان شغل خود را رها کرد و ماه ها و حتی سالها در سفر با دوچرخه بود. آیا این کار یک ریسک است؟ تا انتها همراه باچرخ باشید تا موارد مختلف پیرامون این موضوع را بررسی کنیم.

هزینه سفر با دوچرخه

اینکه چگونه پول جهانگردی با دوچرخه را به دست بیاوریم را میتوان به چندین بخش تقسیم کرد، بخشی از آن مربوط به قبل از سفر است و بخشی از آن نیز در هنگام سفر با دوچرخه و زمانی که از شغل خود دست کشیده اید و در حال دوچرخه سواری در جاده های شهرها و کشورهای مختلف هستید رخ خواهد داد.

1-پیش از سفر، درآمد ماهیانه خود را به حداکثر برسانید.

گاهی اوقات در زندگی ما پیش میاید که از بین چند مهارتی که یاد گرفته ایم برای کار یکی از آنها را انتخاب میکنیم، این انتخاب در اکثر مواقع بنابر رضایت شغلی و علاقه مندی صورت میگیرد. مثلاً ممکن است مهندس باشید اما شغل آزاد را انتخاب کنید! و یا مدیر باشید اما شغل آشپزی را انتخاب کرده باشید. اگر هم اکنون در چنین شرایطی هستید و فکر میکنید مهارت دیگر شما دارای درآمد بیشتری است بهتر است برای سفر با دوچرخه، چند ماهی علاقه خود را کنار بگذارید و به دنبال شغلی باشید که پول بیشتری به دست میاورید البته اگر از پس آن شغل برمیایید!

حتی اگر میتوانید به سراغ شغل دوم و سوم بروید و در این مدت با پول خود کار کنید، چون درشرایط کنونی ایران، پس انداز کردن باعث کم شدن ارزش پولتان میشود، بنابراین با پول خود کار کنید، به طور مثال برای مدتی از بورس استفاده کنید.

2-پیش از سفر، مهارت های فریلنسری را آموزش ببینید و در هنگام سفر از آنها برای کسب درآمد استفاده نمایید.

فریلنسری یا آزاد کاری یکی از لذت بخش ترین کارها برای افرادی است که از محیط کار بیزار هستند، همچنین یکی از مواردی است که حتماً باید یک دوچرخه سوارِ سایکل توریست که قصد دارد دنیا را با دوچرخه ببیند آموزش دیده باشد. اما چگونه به یک فریلنسر تبدیل شویم؟

فریلنسری شامل تمام شغل هایی است که میتوان آنها را از راه دور مدیریت و انجام داد. به طور مثال در باچرخ، راهنمایان گردشگری به صورت فریلنسر کار میکنند، به این معنا که به حضور آنها در شرکت نیازی نیست و از راه دور تور دوچرخه سواری در سایت باچرخ ایجاد میکنند.

شغل هایی که میتوانید در سفر با دوچرخه به صورت فریلنسری یا آزاد کاری انجام دهید عبارتند از: بلاگری، سفرنامه نویسی، تولید محتوای تصویری در صورت فعال بودن در شبکه های مجازی، راهنمای تور دوچرخه سواری، برنامه نویسی، ساخت مستند، ساخت موشن گرافیک، ساخت تیزر تبلیغاتی، کار با فتوشاپ و ایلوستریتور، طراحی سایت، ساخت صنایع دستی و ...

در حالت کلی فریلنسری دارای محدودیت هایی نیز هست، به طور مثال فریلنسرها بیمه نیستند، اما قطعاً نیازی به بیمه سابقه کاری برای سفر با دوچرخه ندارید.

سایکل توریست در طبیعت

3- زندگی در سفر با دوچرخه باید نسبت به زندگی عادی شما هزینه کمتری داشته باشد.

به فکر خوردن غذای لوکس و رستوران های گران قیمت و اقامت در هتلهای پنج ستاره نباشید. ذات سفر با دوچرخه یعنی کمپ کردن، غذاهای سالم خوردن و صرفه جویی برای دیدن مناظر بیشتر. هر چقدر لوکس تر با دوچرخ سفر کنید، بودجه شما کمتر میشود و بنابراین از دیدن بسیاری از مناطق گردشگری محروم میشوید.

توجه داشته باشید، ایران یکی از بی نظیرترین کشوهای دنیا در زمینه میزبانی و مهمان نوازی است، اما این تصور را نداشته باشید که به هر کشوری سفر میکنید مثل ایران مهمان نواز باشند. در خارج از کشور میتوانید در صورت نیاز به حمام و محل خواب امن از سایت کوچ سرفینگ و وارم شاورز استفاده نمایید.

پیش از سفر نیز، برای خرید کالاهای خود زمان گذاشته و به دنبال بهترین ها ولی به قیمت ترین ها باشید. ارزش یک کالا به جنس آن و کاربرد آن برای شما در سفر با دوچرخه است.

گردشگری با دوچرخه

4- پیش از سفر، در شهرتان برای خودتان درآمد ماهیانه ایجاد کنید تا از راه دور بتوانید درآمد کسب کنید.

این مورد شامل همه دوچرخه سواران نمیشود، اما آن دسته از دوچرخه سوارانی که خانه یا ملکی به نام خود دارند میتوانند وقتی تصمیم به سفر طولانی مدت با دوچرخه گرفتند آنرا اجاره دهند تا به صورت ماهیانه مبلغ اجاره خود را در طول سفر دریافت کنند و از این راه منبع درآمد ثابتی داشته باشند.

5- در هنگام سفر، در شهر مقصد کار روزانه انجام دهید و مزد دریافت کنید.

برخی از افراد فکر میکنند در سفر با دوچرخه هر روز باید رکاب زد! این فکر اشتباه است. دوچرخه سوار علاوه بر استراحت، باید در سفرهای طولانی کار روزانه انجام دهد و این یک چیز کاملاً متداول است، مگر اینکه شما از آن دسته دوچرخه سواران پولدار بی دغدغه باشید و فقط جهانگردی برایتان مهم باشد.

کار روزانه میتواند شامل کار کردن در رستوران و یا فروش صنایع دستی باشد که توسط خود شما تولید شده است.

6- راه هایی پیدا کنید تا هزینه هایتان در سفر کاهش یابد.

مشاهدات نشان داده اند که همه دوست دارند بدانند جهانگردی با دوچرخه چقدر هزینه دارد؟ این سوال شبیه به این است که بخواهیم بپرسیم اجاره یک آپارتمان در پاریس چقدر هزینه دارد!؟ همه چیز به دوچرخه سوار بستگی دارد. 

سایکل توریسم

برخی از افراد که تمایلی به پخت و پز و کمپینگ ندارند روزی بین 50 تا 80 دلار هزینه میکنند اما افراد مینیمالیست که با حداقل ها کنار می آیند بین 5 تا 10 دلار در روز هزینه میکنند.

هر چقدر با آگاهی ودانش در سفر با دوچرخه رفتار کنید، کمتر هزینه خواهید کرد و در نتیجه مکانهای گردشگری بیشتری را خواهید دید. کمپینگ را یاد بگیرید و از خودتان مواظبت کنید تا مجبور نباشید برای درمان، کلی هزینه کنید.

وقتی هوشمندانه سفر کنید میتوانید تصمیم بگیرید که کمپیینگ داشته باشید یا در یک اقامتگاه ارزان شب را بگذرانید. قطعاً وقتی اقامتگاه ارزان وجود دارد لازم نیست خود را درگیر چالش های جدید بکنید.

نکته طلایی: هزینه سفر با دوچرخه به وزن کم کردن شبیه است، هرچقدر بیشتر ورزش کنید، وزن بیشتری کم میکنید، پس اگر در سایکل توریسم میخواهید بیشتر هزینه کنید باید درآمد بیشتری کسب کنید.

رویاهایت را دنبال کن، باچرخ.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.