سفر با دوچرخه را چگونه آغاز کنیم؟

سفر با دوچرخه را چگونه آغاز کنیم؟


سفر با دوچرخه برای بسیاری از افراد لذت بخش است ولی نمی دانند باید از کجا شروع کنند. در باچرخ اطلاعات خوبی در این خصوص به شما خواهیم داد.

سفر با دوچرخه

سایکل توریست به فردی گفته میشود که بعد از کسب مهارت در زمینه دوچرخه سواری، کمپ زدن و حفظ جان در طبیعت و همچنین خواندن سفرنامه دوچرخه سواری افراد مختلف که قبلاً به جاهای مختلف دنیا سفر کرده اند خورجین خود را آماده کرده و راهی سفر میشود. این نوع سفر در کنار سختی هایی که دارد نوع نگاه شما را به زندگی تغییر میدهد. گذشتن از زندگی کارمندی و پا گذاشتن در مسیری که با مخاطرات زیادی همراه خواهد بود از شما فردی قوی و جسور میسازد.

گردشگری با دوچرخه آرزویی است که افراد زیادی آن را در رویای خود دارند ولی برای بسیاری از آنها تا آخر زندگیشان همچنان یک رویا باقی میماند. علت این امر دل نکندن از مادیات زندگی و همچنین ترس مقابله با خطراتی است که شاید به تنهایی از پس آن بر نیایند. اما این دید کاملاً اشتباه است. پس از اولین سفر خود با دوچرخه به این نتیجه خواهید رسید که چقدر این سفر لذت بخش است و می توانید طبیعت را از نزدیک لمس کنید و با مردم محلی که همیشه برایشان افراد دوچرخه سوار جذاب هستند معاشرت کنید.

سفر با دوچرخه

شما قبل از سفر نیازمند مهارت هایی هستید که در طول سفر به آنها نیاز پیدا میکنید. مهمترین این نیازها، تعمیر وسیله ای است که با آن سفر میکنید. حفظ جان در طبیعت هم در مرحله بعدی قرار میگیرد که با خواندن کتاب های مختلف میتوانید با آن آشنا شوید.

پس از آن که شما اطلاعات خود را با خواندن کتاب و سفرنامه زیاد کردید وقت آن می رسد که با یک فرد حرفه ای سفر خود را شروع کنید. کاری که در ایران به صورت انحصاری در سایت باچرخ در حال اجرا میباشد و استقبال بی نظیری از این طرح صورت گرفته است. حتی کسانی که تجربه سفر با دوچرخه را دارند ولی باز هم نمی توانند به مسافت های دور سفر کنند نیز به عنوان کمک لیدر مشغول به کار میشوند تا در زمینه های مختلف کسب تجربه کنند. 

سفر با دوچرخه

دوچرخه سواری بانوان

در سایت باچرخ هیچ گونه محدودیتی برای مسافران و هم چنین لیدرهای دوچرخه سوار خانم وجود ندارد و همگی میتوانند از این سیستم استفاده نمایند. از دید ما، دوچرخه وسیله ای است برای همه افراد جامعه و باید در سفر از آن استفاده کرد و تجربه حس فوق العاده آن را به دیگران معرفی کرد. در تمام تورهای دوچرخه سواری باچرخ از طرف فدراسیون دوچرخه سواری به پلیس راه نامه زده میشود و مجوزهای لازم اخذ شده است. 

تورهای باچرخ به گونه ای توسط لیدرهای حرفه ای برنامه ریزی میشوند که نیازی به رکاب زدن طولانی مدت در جاده نباشد و رفت و آمد مسیر تا مقصد با وسایلی مثل هواپیما، قطار و یا اتوبوس باشد که هم مسافران خسته نشوند و هم زمان کمتری برای تور در نظر گرفته شود که در صورت داشتن شغل، نیازی به گرفتن مرخصی طولانی مدت نباشد.

دوچرخه سواری بانوان

لیدرهای خانم نیز در بعضی تورها به صورت اختصاصی تورهای بانوان را برگزار میکنند و جمع دوستانه ای برای خود میسازند. باچرخ امکاناتی همچون کرایه دوچرخه و همچنین خورجین رایگان را برای سفرها در نظر گرفته است تا ضمن هموار کردن مشکلات دوچرخه سواری در جامعه، امکان سفر برای همه افراد را فراهم کند. کافی است پس از ثبت درخواست تور خود، کد تأییدیه تور را در قسمت کرایه دوچرخه باچرخ وارد کنید تا پس از بررسی و با توجه به تور خریداری شده، قیمت کرایه دوچرخه به شما داده شود. قبل از خرید تور نیز می توانید از طریق تماس با واحد پشتیبانی باچرخ از راهنمایی کارشناسان گردشگری جهت خرید تور استفاده نمائید.

دوچرخه مخصوص مسافرت

علت اینکه برای سفر، دوچرخه مخصوص به آن معرفی شد، این بود که دوچرخه باید بتواند بار نسبتاً زیادی را در مدت طولانی بر روی خود تحمل کند به طوری که مانع عملکرد دوچرخه سوار نشود و سرعت آن را نیز زیاد تحت تاًثیر قرار ندهد. 

از این روی، دوچرخه های حرفه ای مختلفی توسط برندهای مطرح دنیا طراحی شدند که می توانند حتی تا چند سال در سفر همراه شما باشند.

در طراحی لاستیک این نوع دوچرخه ها برای اینکه سرعت خوبی را برای شما به ارمغان بیاورند، دوچرخه کوهستان و دوچرخه جاده را درکنار هم گذاشتند و از لحاظ اندازه، لاستیکی درست کردند که بین این دوچرخه ها قرار میگیرد. برای این نوع دوچرخه ها سنگ و خاک مهم نیست و در تمام نقاط میتوانید از آن استفاده کنید. ترمزهای این نوع دوچرخه ها هم میتواند مکانیکی باشد و هم هیدرولیک دیسکی، که هر کدام معایب و مزایای خود را دارد ولی معمولاً ترجیح دوچرخه سواران به استفاده از ترمزهای دیسکی میباشد. 

دوچرخه مخصوص مسافرت

هندسه طراحی این دوچرخه ها به هندسه استقامت و ماجراجویی شهرت یافته است، همچنین در هنگام خرید دوچرخه به این نکته دقت داشته باشید که بر اساس جنسیت، مدل های مختلفی از دوچرخه یافت میشود. این تفاوت ها در اندازه زین، اندازه تنه، طول فرمان و عرض پدال است. 

دوچرخه های توریستی بسیار حرفه ای وجود دارند که برای خرید آنها در حدود پول یک ماشین باید هزینه کنید ولی لازم نیست برای شروع آنقدر هزینه کنید، پس ابتدا مهارت خود را بالا ببرید و سپس یک دوچرخه با قیمت معقول و البته مقاوم تهیه کنید.

سفر با دوچرخه به دور دنیا

احتمالاً سفر با دوچرخه به دور دنیا را یا شنیده اید و یا در ذهن خود برای محقق کردن آن در آینده رویا پردازی کرده اید. اولین قدم برای تحقق این رویا این است که تجربه سفر با دوچرخه به جاهای مختلف را داشته باشید و هدف شما ثبت رکورد نباشد، چون دوچرخه سواری چیزی نیست که بتوانید برنامه ریزی دقیقی برای آن داشته باشید و موانع و مشکلات فراوانی در سفرهای طولانی به سراغ شما خواهد آمد. 

برنامه ریزی دقیق قبل از سفر به شما کمک میکند تا رویای خود را به درستی به واقعیت تبدیل کنید. برای سفر به کشورهای مختلف نیازمند ویزا خواهید بود که میتوانید راهنمای جامع اخذ ویزای جهانگردی را مطالعه کنید. اگر سفر خود را با چند نفر در میان بگذارید شاید بتوانید همسفر هم پیدا کنید تا این مسیر را به تنهایی نگذرانید. اگر به دنبال اسپانسر باشید احتمال اینکه اسپانسر پیدا کنید وجود دارد ولی قبل از همه چیز نیازمند سابقه سفر هستید چون فقط یک هدف برای سرمایه گذاری کافی نیست. در نهایت از طریق باچرخ میتوانید کسب درآمد داشته باشید و به دور دنیا سفر کنید.

 

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!