چگونه یک راهنمای تور دوچرخه سواری شویم؟
چگونه یک راهنمای تور دوچرخه سواری شویم؟

چگونه یک راهنمای تور دوچرخه سواری شویم؟


اگر علاقه دارید از طریق لیدر دوچرخه سوار شدن در پلتفرم تور دوچرخه باچرخ کسب در آمد داشته باشید یا با دوچرخه سفر کنید و به یک سایکل توریست و یا بایک پکر تبدیل شوید و جهانگردی با دوچرخه را تجربه کنید، گذراندن دوره گردشگری با دوچرخه  که در قالب آموزش سایکل توریسم و آموزش بایک پکینگ هست را میتوانید در باچرخ بدست بیاورید.

بهتر است بدانید سایکل توریسم در دنیا به یک روش کلاسیک تبدیل شده است و در سال های گذشته بایک پکینگ به روی کار آمده است که شیوه بسیار جذاب تر و هیجان انگیزتر از سفر با دوچرخه است. این دوره آموزشی را میتوانید به صورت رایگان با عضو شدن در کانال اینستاگرام باچرخ و مطالعه پست های بخش مجله گردشگری سایت آموزش ببینید، بهتر است بدانید باچرخ اولین معرفی کننده بایک پکینگ در ایران است  و همچنین اولین ارائه کننده کیف های مخصوص بایک پینگ که از بخش فروشگاه باچرخ قابل خرید هستند.

نوع دوم آموزش، به این صورت است که شما باید در 2 کلاس به صورت جداگانه شرکت و از هر کدام یک مدرک دریافت نمایید. این مدارک عبارتند از کارت راهنمای گردشگری و دیگری دوره مربیگری دوچرخه سواری و کوهستان. در کنار این موارد برای اینکه حرفه ای شوید و در شرایط سخت بتوانید از جان خودتان و دیگران نیز حفاظت کنید، لازم است تا در دوره های آزاد کمک های اولیه شرکت کنید و مدرک این مورد را هم داشته باشید.

در نظر داشته باشید در نوع آموزش اول که به صورت مجازی از طریق اینستاگرام باچرخ و همچنین مجله اینترنتی باچرخ صورت میگرید فقط شما میتوانید برای سفرهای خودتان آموزش ببینید و برای اینکه راهنمای تور دوچرخه شوید و بتوانید در سایت باچرخ تور برگزار کنید، لازم است که دوره های مخصوص گردشگری و دوچرخه سواری و کمک های اولیه که به آن اشاره داشتیم را حتماً بگذرانید.

آموزش رایگان بایک پکینگ

به افراد عادی توصیه میشود که اگر قصد شروع سفر با دوچرخه را دارند حتماً بایک پکینگ را انتخاب کنند و از روش های مدرن و به روز شده ای که توسط باچرخ معرفی میشود استفاده نمایند. برای اطلاع از آخرین آموزش ها بهتر است پیج اینستاگرام باچرخ را دنبال کنید و در صورت نیاز به راهنمایی با ما تماس بگیرید.

در ادامه با دروسی آشنا خواهید شد که باید آنها را در موسات مجاز راهنمایان گردشگری آموزش ببینید و دانستن آنها برای یک لیدر دوچرخه سوار برای هدایت یک تور دوچرخه الزامی است.

آموزش گردشگری با دوچرخه و سایکل توریسم

آموزش گردشگری با دوچرخه

آنچه که شما در این دوره آموزش خواهید دید بر طبق سر فصل های تنظیم شده وزارت گردشگری و ترکیب آن با فصل هایی است که مربوط به دوچرخه سواری میشود که در ادامه مشاهده مینمایید:

تاریخچه و اصطلاحات - مهارتها و تکنیک های لازم - آشنایی با عظلات درگیر و رشد و تکامل حرکتی و ورزشی - دوچرخه، فعالیتهای هوازی یا بی هوازی ( شناخت انواع دوچرخه پیش از خرید ) - انتخاب دوچرخه کوهستان - قوانین و مقررات جاده ای - اصول صحیح رکاب زنی - ابزار شناسی - پوشاک و لوازم جانبی - مبانی اصلی تغذیه - آشنایی با کلیات رکاب زنی در جاده - نگهداری دوچرخه - آشنایی ابرها و کاربردی بودن آن در مسیرهای طولانی

آموزش تخصصی مدیریت بحران - بقاء در طبیعت و نحوه چادر زدن در مکانهای ایمن - مدیریت انرژی، زمان و کاربرد آن در سفر - شناخت اقوام و ملل و کاربرد آن در سفر - هواشناسی و طبیعت گردی - اصول و مبانی تربیت بدنی - آمادگی جسمانی و اصول تمرین - علم رفتار شناسی و تاثیرات آن در زندگی - مبانی هواشناسی و علم آن در جاده - اصول گام برداری و پیمایش در طبیعت - نحوه صحیح استقرار کمپ در طبیعت - مبانی محیط زیست و اثرات تخریب کننده آن - شناخت علم پوشاک در ورزش - چگونه می توان آسان و سبک سفر کرد - آسیب شناسی در ورزش - اصول گزارش نویسی - اصول سرپرستی و کار گروهی.

در نهایت شما با داشتن مدارک معتبر، میتوانید در اولی پلتفرم گردشگری با دوچرخه، یعنی سایت باچرخ، از طریق ساخت تور دوچرخه و بُردن مسافران به مقاصد گردشگری طبیعی، از این راه کسب درآمد داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به بخش استخدام راهنما در سایت باچرخ مراجعه نمایید.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات


مصطفی ١٣٩٩/١٠/٢٤ مصطفی :
بسیار عالی