چگونه یک راهنمای تور دوچرخه سواری شویم؟
چگونه یک راهنمای تور دوچرخه سواری شویم؟

چگونه یک راهنمای تور دوچرخه سواری شویم؟


اگر علاقه دارید از طریق لیدر دوچرخه سوار شدن در پلتفرم تور دوچرخه باچرخ کسب در آمد داشته باشید یا با دوچرخه سفر کنید و به یک سایکل توریست و یا بایک پکر تبدیل شوید و جهانگردی با دوچرخه را تجربه کنید، گذراندن دوره گردشگری با دوچرخه  که در قالب آموزش سایکل توریسم و آموزش بایک پکینگ هست را میتوانید در باچرخ بدست بیاورید.

بهتر است بدانید سایکل توریسم در دنیا به یک روش کلاسیک تبدیل شده است و در سال های گذشته بایک پکینگ به روی کار آمده است که شیوه بسیار جذاب تر و هیجان انگیزتر از سفر با دوچرخه است. این دوره آموزشی را میتوانید به صورت رایگان با عضو شدن در کانال اینستاگرام باچرخ و مطالعه پست های بخش مجله گردشگری سایت آموزش ببینید، بهتر است بدانید باچرخ اولین معرفی کننده بایک پکینگ در ایران است  و همچنین اولین ارائه کننده کیف های مخصوص بایک پینگ که از بخش فروشگاه باچرخ قابل خرید هستند.

نوع دوم آموزش، شرکت در کلاس سایکل توریسم است که توسط سایکل توریست های کشورمان برگزار میشود، در این کلاس ها می توانید اصول و تکنیک های سایکل توریسم را آموزش ببینید. این دوره در سرفصل های تخصصی تر به کمک راهنمایان تور دوچرخه سواری خواهد آمد و میتوانید تکنیک هایی را هم در حوزه گردشگری و هم دوچرخه سواری کسب نمایید.

آموزش رایگان بایک پکینگ

به افراد عادی توصیه میشود که اگر قصد شروع سفر با دوچرخه را دارند حتماً بایک پکینگ را انتخاب کنند و از روش های مدرن و به روز شده ای که توسط باچرخ معرفی میشود استفاده نمایند.  برای اطلاع از آخرین آموزش ها بهتر است پیج اینستاگرام باچرخ را دنبال کنید و در صورت نیاز به راهنمایی با ما تماس بگیرید.

در ادامه مطالب با سر فصل های دوره گردشگری با دوچرخه آشنا خواهید شد که شامل هزینه هستند و دانستن آنها برای یک لیدر دوچرخه سوار برای هدایت یک تور دوچرخه الزامی است.

آموزش گردشگری با دوچرخه و سایکل توریسم

آموزش گردشگری با دوچرخه | سایکل توریسم

در دوره آموزشی سایکل توریسم با اصول و تکنیک های اولیه سفر با دوچرخه آشنا خواهید شد. این دوره، در ۳ روز برای درس های تئوری یا بصورت فشرده در دو روز و ۱ روز برای واحد عملی برنامه ریزی شده است و در ساعت پایانی با برگزاری یک امتحان تمام میشود و در حدود سه هفته بعد از پایان کلاس، گواهینامه برای شما صادر میگردد. هزینه این دوره در حال حاضر ۳۰۰ هزار تومان میباشد.

آنچه که شما در این دوره آموزش خواهید دید بر طبق سر فصل های تنظیم شده وزارت گردشگری است که در زیر برای شما آورده شده است:

تاریخچه و اصطلاحات - مهارتها و تکنیک های لازم - آشنایی با عظلات درگیر و رشد و تکامل حرکتی و ورزشی - دوچرخه، فعالیتهای هوازی یا بی هوازی ( شناخت انواع دوچرخه پیش از خرید ) - انتخاب دوچرخه کوهستان - قوانین و مقررات جاده ای - اصول صحیح رکاب زنی - ابزار شناسی - پوشاک و لوازم جانبی - مبانی اصلی تغذیه - آشنایی با کلیات رکاب زنی در جاده - نگهداری دوچرخه - آشنایی ابرها و کاربردی بودن آن در مسیرهای طولانی

دوره ای دیگر نیز بر اساس نیازهای یک شخص برای لیدر دوچرخه سوار شدن برگزار می گردد که در این دوره گواهینامه صادر نمی شود و به صورت تک درس می باشد. هزینه هر کدام از سر فصل هایی که در ادامه عنوان می شود ۱۰۰ هزار تومان میباشد:

آموزش تخصصی مدیریت بحران - بقاء در طبیعت و نحوه چادر زدن در مکانهای ایمن - مدیریت انرژی، زمان و کاربرد آن در سفر - شناخت اقوام و ملل و کاربرد آن در سفر - هواشناسی و طبیعت گردی - اصول و مبانی تربیت بدنی - آمادگی جسمانی و اصول تمرین - علم رفتار شناسی و تاثیرات آن در زندگی - مبانی هواشناسی و علم آن در جاده - اصول گام برداری و پیمایش در طبیعت - نحوه صحیح استقرار کمپ در طبیعت - مبانی محیط زیست و اثرات تخریب کننده آن - شناخت علم پوشاک در ورزش - چگونه می توان آسان و سبک سفر کرد - آسیب شناسی در ورزش - اصول گزارش نویسی - اصول سرپرستی و کار گروهی

از دیگر آموزش های مهم و تخصصی که برای راهنمای تخصصی تور دوچرخه سواری لازم است بدانید آموزش جهت یابی بدون ابزار و کاربرد ۶۰ عامل طبیعی در موارد سخت است که در ۲ روز و با هزینه ۲۲۰ هزار تومان ارائه میگردد.

در نهایت هر کدام از دوره های آموزش سایکل توریسم را که انتخاب کردید میتوانید از طریق بخش تماس با ما، در سایت باچرخ اعلام کنید تا در خصوص تاریخ و محل برگزاری کلاس شما را در جریان بگذاریم.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!