هر کیلومتر با دوچرخه چند دقیقه است؟

هر کیلومتر با دوچرخه چند دقیقه است؟


اگر برای دوچرخه سواری خارج از شهر آماده میشوید لازم است بدانید که با دوچرخه در هر ساعت چه مسافتی را میتوان پیش رفت. این موضوع به شما برای برنامه ریزی برای سفر با دوچرخه کمک بسیار زیادی خواهدکرد. شما با دانستن این موضوع که در هر ساعت چقدر میتوان رکاب زد و با دانستن میزان کیلومتر رسیدن به مقصد، میتوانید تعیین کنید که حدوداً در چه ساعتی به چه مقصدی خواهید رسید که اهمیت این موضوع برای سایکل توریست ها اثبات شده است. همراه ما در باچرخ باشید تا این موضوع را در شرایط مختلف بررسی کنیم.

اگر پُست مجله گردشگری ورزشی باچرخ را با عنوان سرعت متوسط دوچرخه سواری خوانده باشید میدانید که به طور معمول سرعت شما در هنگام دوچرخه سواری چقدر است و همچنین در پُست افزایش سرعت دوچرخه سواری نیز در خصوص راه هایی صحبت کردیم که میشود میانگین سرعت را افزایش داد و با سرعت بیشتری رکاب زد، اما همه این موضوع ها با عنوان سرعت به این منظور است تا به یک سوال اصلی برسیم، در هر ساعت چه مسافتی را میتوان با دوچرخه رفت؟

مسافت یک ساعت دوچرخه سواری

به طور متوسط هر شخص میتواند بین 22 تا 32 کیلومتر را در یک ساعت با دوچرخه پیش برود که این میزان مسافت، به شرایط مختلف از جمله نوع دوچرخه، نوع زمین، آب هوا و آمادگی جسمانی شخص دوچرخه سوار بستگی دارد. اگر بتوانید مسافت پیموده شده در 10 دقیقه را بدست بیاورید میتوانید متوجه شوید حدوداً در یک ساعت چند کیلومتر به سمت مقصد پیش خواهید رفت.

سایکل توریست ها در سفر با دوچرخه

در ادامه بر اساس شرایط مختلف، مسافت دوچرخه سواری در یک ساعت را بررسی کرده ایم:

انواع دوچرخه

اگر با انواع دوچرخه و کاربردهای آنها در شرایط مختلف آشنا نیستید به شما پیشنهاد میکنیم پُست مجله باچرخ باعنوان راهنمای خرید دوچرخه و معرفی انواع دوچرخه را مطالعه نمایید. اگر شما اهل مسابقات دوچرخه سواری باشید پس دوچرخه جاده دارید و اگر قصد طبیعت گردی با دوچرخه را داشته باشید از دوچرخه کوهستان استفاده میکنید، اگر هم قصد داشته باشید در مسافت طولانی و در قالب سایکل توریسم رکاب بزنید پس یا دوچرخه توریستی خواهید داشت و یا دوچرخه هیبریدی که به ترتیب در ادامه، همه این نوع دوچرخه ها را در خصوص تاثیر در مسافت دوچرخه سواری بررسی میکنیم.

دوچرخه جاده

مدل جاده به واسطه لاستیک های نازک تر و جنس بدنه فیبر کربن، بیشترین سرعت را در اختیارتان قرار میدهد و بنابراین مسافتی که در یک ساعت استفاده از این نوع دوچرخه میتوان بدست آورد در بهترین حالت ممکن است. اگر شرایط آب و هوایی و قدرت جسمانی شما خوب باشد میتوانید تا 32 کیلومتر پیش بروید.

دوچرخه کوهستان

مدل کوهستان به واسطه لاستیک پهن و جنس قوی تر، باعث میشود انرژی بیشتری در هنگام رکاب زدن از دست بدهید و بنابراین با توجه به وزن سنگین تر مسافت کوتاه تری را برای شما در هر ساعت به ارمغان خواهد آورد. به طور متوسط در شرایط عادی، میتوانید در یک مسیر صاف تا 22 کیلومتر را در هر ساعت رکاب بزنید اما در نظر داشته باشید هر چه ساعت بیشتری رکاب بزنید به نسبت خسته تر خواهید شد و از مسافت های طی شده در ساعت های بعد کاسته خواهد شد. 

دوچرخه توریستی

مدل توریستی و مدل هیبریدی در یک تراز هستند و در هر دو مدل میتوان تا حدود 26 کیلومتر در ساعت به سمت مقصد پیش رفت، اما با توجه به اینکه در سفرهای مسافت طولانی از خورجین های سنگین استفاده میشود این مسافت کاهش می یابد. این مدل دوچرخه برای افرادی که تصمیم میگیرند سفر با دوچرخه را تجربه کنند بهترین گزینه است.

طبیعت گردی با دوچرخه و سایکل توریسم

دوچرخه سواری در مقابل باد

اگر وزش باد موافق مسیر رکاب زدن شما باشد سرعتتان بیشتر خواهد شد و بنابراین مسافت بیشتری را طی خواهید کرد و یا در همان مسافت عادی با انرژی مصرف شده کمتری به مقصد خواهید رسید، اما اگر وزش باد بر خلاف مسیر رکاب زدن شما باشد کار شما سخت خواهد بود و مسافت شما نیز در هر ساعت کاهش خواهد یافت و در حدود 14 کیلومتر خواهد بود.

دوچرخه سواری در سربالایی

یکی از سخت ترین شرایطی که میتوان برای رکاب زدن در نظر گرفت، دوچرخه سواری در سربالایی است و این مورد نیز باید نسبت به زاویه شیب مسیر محاسبه شود اما معمولاً بالا رفتن از یک تپه با شیب بالای 20 درجه باعث کاهش مسافت دوچرخه سواری تا حدود 10 کیلومتر در هر ساعت خواهد شد.

چگونه مسافت دوچرخه سواری در هر ساعت را افزایش دهیم؟

برای افزایش مسافت پیموده شده با دوچرخه در هر ساعت، یا باید از دوچرخه جاده استفاده کنید و سعی کنید در شرایط مناسب آب و هوایی رکاب بزنید و یا هر روز تمرین کنید تا عضلات پای شما قدرت مناسب را پیدا کند که البته بازهم برای افزایش مسافت یک حدی خواهد بود که از آن بیشتر دیگر تلاش هم جواب نخواهد داد.

در نظر داشته باشید که ساکل توریست ها معمولاً بین 70 تا 100 کیلومتر در هر روز از سفر خود رکاب میزنند. امیدواریم از این پُست مجله گردشگری ورزشی باچرخ استفاده برده باشید. به شما پیشنهاد میکنیم مطالب دیگر باچرخ را نیز مطالعه نمایید.

 

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!

باچرخ اولین و تنها پلتفرم سفر با دوچرخه

با عضویت و تکمیل حساب کاربری، اعتبار هدیه بگیرید

۱۵۰۰۰ تـومـان اعـتبار هدیه