راهنمای جامع خرید دوچرخه دست دوم
راهنمای جامع خرید دوچرخه دست دوم

راهنمای جامع خرید دوچرخه دست دوم


خرید دوچرخه دست دوم باید با دقت انجام شود، در باچرخ راهنمای خرید دوچرخه دست دوم را بخوانید تا با اطلاعات کافی برای خرید دوچرخه دست دوم اقدام کنید. دوچرخه ارزان قیمت برای خرید در فروشگاه های دوچرخه وجود دارد، بنابراین وقتی به دنبال دوچرخه دست دوم در شیپور و دیوار میگردید به دنبال دوچرخه ای هستید که قیمت نو آن بالا است و در بازار دست دوم میتوانید با قیمت پایین آن را تهیه کنید، اما نکاتی هست که باید قبل از خرید دوچرخه دست دوم از آنها آگاه باشید. نگران نباشید ما در باچرخ کاملاً این موضوع را برای شما ساده میکنیم تا یک دوچرخه دست دوم خوب بخرید.

خرید دوچرخه دست دوم

احتمالاً الان که در حال خواندن این متن در باچرخ هستید با مدلهای مختلف دوچرخه آشنا هستید، اما اگر با انواع دوچرخه آشنایی ندارید نگران نباشید، ما در پُستهای گذشته باچرخ در مورد اینکه چرا نباید دوچرخه شهری خرید و یا درباره دوچرخه توریستی، کوهستان، برقی و تاشو مطالب بسیار مفیدی را ارائه کرده ایم که پس از خواندن این پُست میتوانید سری به پُستهای قبلی ما بزنید تا به اطلاعاتتون افزوده شود.

فناوری ها هفته به هفته به دوچرخه ها افزوده میشود و باعث گران شدن این وسیله محبوب میشود، مخصوصاً وقتی شهروند ایرانی باشید باتوجه به قیمت ارز، کارتان سخت تر میشود و ترجیح خواهید داد به جای خرید دوچرخه نو از مدلهای دست دوم استفاده کنید و دوچرخه سواری را با کمترین قیمت شروع کنید.

اما اگر به یک سری از نکات دقت نداشته باشید ممکن است پس از خرید پشیمان شوید و از خرید خودتان ناراضی باشید.

راهنمای خرید دوچرخه دست دوم

راهنمای خرید دوچرخه دست دوم که در اینجا مطالعه میکنید میتواند به بیشتر سوالت شما پاسخ دهد، بنابراین راهنمای خرید دوچرخه دست دوم را با دقت مطالعه نمایید. در حال حاضر 2 راه برای خرید دوچرخه دست دوم پیش روی شما است، یکی اینکه تک تک به فروشگاه های دوچرخه شهر خودتان مراجعه کنید و دیگری اینکه در بازار دست دوم آنلاین مثل دیوار و شیپور به دنبال وسیله خود بگردید که قطعاً گزینه دوم منطقی تر و راحت تر است.

اگر خریدار مدل کارکرده باشید باید به دنبال قیمت مناسب بگردید که با مدل اورجینال تفاوت قیمت قابل توجهی داشته باشد، البته این در خصوص مدلهایی صدق میکند که برند باشند ولی در بازارهای دست دو، پُر از وسایلی است که برند معتبری نیستند بنابراین قیمت دقیق نو آنها مشخص نیست و این کار را برای شما سخت خواهد کرد.

اگر مُدلی که پیدا کردید برند معتبری نبود میتوانید هم قیاس آن را در همان بازار آنلاین کارکرده ها پیدا کنید و بر اساس سالم بودن، قیمت آنها را مقایسه کنید.

همیشه یادتان باشد آن چیزی که از همه ارزان تر است هزینه تعمیرات زیادی روی دست شما خواهد گذاشت.

اگر برندِ معتبرِ کارکرده پیدا کردید میتوانید به یوتیوب برای مقایسه با سایر برندهایی که دیده اید مراجعه کنید. YouTube شبکه ویدئویی بسیار قابل اعتمادی است که اطلاعات هر وسیله را با یک جست و جو به دست خواهید آورد.

اگر به دنبال دوچرخه کوهستان برند هستید، ابتدا مدل های مختلف آن را با توجه به سال تولید در اینترنت جست و جو کنید تا اطلاعاتتان زیاد شود و سپس به دنبال دست دوم آن مُدل بگردید.

سعی کنید برای خرید عجله ای نداشته باشید و حداقل یک هفته به صورت دقیق آگهی ها را بررسی کنید.

چیزهای مختلفی هستند که به سلیقه شما برای انتخاب باز میگردد، برای نمونه، ترمز معمولی باشد یا دیسکی و یا اینکه دوچرخه چند دنده باشد. اما چیزهایی نیز هستند که فراتر از علایق شما اهمیت دارند که مهمترین آنها را میتوان سایز دوچرخه عنوان کرد.

قیمت گذاری دوچرخه دست دوم

در راهنمای خرید دوچرخه دست دوم، در این بخش به سراغ موضوع قیمت گذاری میرویم. وقتی دوچرخه کارکرده را در نگاه و بررسی اول پسندید زمان آن فرا میرسد که به این پرسش پاسخ دهید که چرا این فروشنده قصد دارد دوچرخه خود را بفروشد، این سوال را حتماً از فروشنده بپرسید تا مطمئن شوید علت فروش، تعمیرات زیاد آن نبوده باشد.

اینکه چند سال از آن استفاده شده نیز مهمه البته به دنبال دوچرخه ای هم نباشید که دست یک خانم دکتر بوده که صبح باهاش میرفته مطب و عصر برمیگشته، چون باید سالها منتظر همچین دوچرخه ای بنشینید.

سوالاتی دیگری نیز هستند که در آخرین مراحل از شخص فروشنده میتوانید بپرسید مثلاً: آیا تغییری در دوچرخه ایجاد کرده اند؟ آیا تاکنون ضربه شدید خورده است؟ آخرین بار کی سرویس شده است؟ قطعات نو و فابریک هستند و یا ارتقا یافته ند؟ و در نهایت سوال بسیار مهمی که باید بپرسید این است که دوچرخه را از کجا خریده اند چون دیده شده است که بعضی وقت ها دوچرخه های دزدی نیز به فروش میرسند و باید حتماً مطمئن شوید که وسیله ای که میخرید، دزدی نیست.

بررسی دوچرخه دست دوم برای خرید

فرض میکنیم که تا به این جای کار، شما در بازار دوچرخه های کارکرده، وسیله خود را انتخاب کردید و با تماس با فروشنده یک سری اطلاعات اولیه نیز کسب کرده اید، قدم بعدی کجاست؟

قدم بعدی این است که به صورت حضوی بروید و دوچرخه را از نزدیک ببینید، در اینجا مرحله بعدی بررسی ها باید آغاز شود.

فریم و در واقع تنه دوچرخه را بررسی کنید تا ضربه نخورده باشد، البته ممکن است ضربه خورده باشد و بابت آن کلی از قیمت را کاهش داده باشد ولی جمله ای که در ابتدا گفتیم را فراموش نکنید: هر دوچرخه کارکرده قیمت پایینی را که خرید کنید باید کلی بابت تعمیر آن در آینده هزینه کنید.

بررسی دوچرخه دست دوم برای خرید

چرخ، زنجیر و ترمز را بررسی کنید و اگر امکانش بود یک دور کوتاه با وسیله ای که قرار است آن را بخرید، بزنید تا هم از مناسب بودن سایز و هم از راحت بودن آن مطمئن شوید.

اگر وزنتان زیاد است حتماً از فریم استیل باید استفاده کنید، فریم های آلومونیومی سبک هستند و مناسب وزن بالا نیستند.

بررسی کنید که دوچرخه هیچ جای زنگ زدگی و رنگ خوردگی نداشته باشد، همچنین چرخ دنده را بررسی کنید تا گیر نداشته باشد.

ترمزها باید در حالت عادی به جایی گیر نداشته باشد و باید کاملاً با رفتار دوچرخه سوار منطبق باشد.

چرخ ها باید صاف باشند و حواستان باشد که سایز دوچرخه را نباید با سایز لاستیک اشتباه بگیرید و این دو سایز کاملاً باهم فرق دارند، برای اطلاعات بیشتر به پُست سایز دوچرخه را با سایز لاستیک دوچرخه اشتباه نگیرید.

درست است که لاستیک ها را میتوانید بعداً عوض کنید ولی به بودجه ای که خرج میکنید دقت کنید و اگر مبلغ قابل توجهی است باید لاستیک ها نیز ساییدگی کمی داشته باشند و آج و سوراخ در آنها مشاهده شود.

وقتی رکاب میزنید هیچ صدایی مثل جیر جیر نباید شنیده شود، همچنین اگر دوچرخه کوهستان و یا مدلهای دیگر کمک فنر دار را انتخاب میکنید به این موضوع دقت داشته باشید که کاملاً سالم باشند، این کار را میتوانید با عبور از یک مانع مثل ترمز گیر خیابان بررسی کنید.

خرید دوچرخه دست دوم

یادتان باشد شما میخواهید دوچرخه کارکرده بخرید چون میخواهید پول پس انداز کنید و در واقع به دنبال دوچرخه  ارزان هستید، پس حواستان باشد دوچرخه ای که خرج زیادی داشته باشد دیگر ارزان نیست.

یک سری وسایل نیز هستند که نباید آنها را به صورت دست دوم بخرید چون از نظر بهداشتی ایراد دارد، از جمله قمقمه آب و کلاه دوچرخه سواری.

امیدواریم از این پُست باچرخ نیز نهایت استفاده را برده باشید و خرید بسیار خوبی داشته باشید، به شما توصیه میکنیم راهنمای جامع خرید دوچرخه را در سایت باچرخ مطالعه نمایید تا اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.