لوازم گردشگری و سفر با دوچرخه

لوازم گردشگری و سفر با دوچرخه


اگر به دنبال خرید وسایل سفر بادوچرخه هستید ابتدا باید با لیست این وسایل که در ادامه برای شما آورده شده است آشنا شوید، سفر با دوچرخه بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است ما در باچرخ اطلاعات جامعی در خصوص لوازم سفر با دوچرخه به شما خواهیم داد و اگر خواستید این وسایل را تهیه کنید میتوانید به فروشگاه آنلاین باچرخ مراجعه کنید و کالاهای مورد نیاز خودتان را به صورت آنلاین سفارش بدهید.

اگر در حال برنامه ریزی برای شرکت در تور دوچرخه سواری هستید و یا قصد دارید سایکل توریست شوید و جهانگردی با دوچرخه را تجربه کنید نیازمند آن هستید که وسایلی را همراه خود داشته باشید که این وسایل دارای ویژگی های خاصی هستند. در ادامه به مهمترین وسایلی که لازم است همراه خود در تورهای دوچرخه سواری و یا سفرهای دوچرخه سواری داشته باشید اشاره خواهیم کرد تا به صورت حرفه ای این نوع سفر را تجربه کنید و در نهایت این شما هستید که با توجه به نیاز خود در هر سفر تصمیم میگیرید که کدام وسیله را نیاز خواهید داشت و کدام را نه، مثلاً ممکن است در گردشی یک روزه با دوچرخه نیازی به چادر مسافرتی نباشد اما در سفرهای طولانی تر حتماً به آن نیاز خواهید داشت.

لوازم سفر با دوچرخه

لوازم سفر با دوچرخه

در درجه اول، هر شخصِ دوچرخه سوار باید ایمنی خود را در اولویت قرار دهد و در هر شرایطی رکاب زدن مجاز نیست. شرایط آب و هوایی، زمین مناسب و دوچرخه سالم و مناسبِ اندازه شما، از مواردی است که باید در اولویت قرار دهید تا از دوچرخه سواری لذت ببرید و در کنار آن از مزایای ورزشی آن نیز بهره مند شوید.

کلاه ایمنی دوچرخه

کلاه دوچرخه سواری

اولین چیزی که یک دوچرخه سوار به آن احتیاج دارد کلاه ایمنی است که شما را از خطرات زیادی در امان نگه خواهد داشت.

کلاه ایمنی دوچرخه سواری باید مناسب سرِ شما باشد و ضمن کیفیت ساخت خوب، دارای ریگلاژ باشد تا بتوانید اندازه کلاه را بر روی سر خود تنظیم نمائید. قیمت کلاه دوچرخه سواری از حدود 100 هزار تومان تا 2 میلیون تومان با توجه به برند و نوع جنس آن متغیر میباشد. ما در سایت باچرخ با توجه به نیاز مسافرینی که قصد دارند تور دوچرخه را با کمترین هزینه تجربه نمایند کلاه هایی با کمترین قیمت در بازار را فراهم کرده ایم که میتوانید برای خرید آن فروشگاه دوچرخه و تجهیزات سفر باچرخ مراجعه نمایید.

خورجین سفر

خورجین دوچرخه برای سفر سایکل توریستی باچرخ

احتمالاً با دیدن سایکل توریست ها یعنی افرادی که با دوچرخه به سفر میروند اولین چیزی که توجه شما را جلب کرده است خورجین سفر آنها است. همان خورجینی که نماد شرکت باچرخ به عنوان اولین و تنها پلتفرم حوزه سفر با دوچرخه است. 

خورجین های سفر در عقب و جلوی دوچرخه قرار میگرند تا وسایل ضروری خود را در آنجا قرار دهید و مدل های مختلفی دارند، از نظر جنس میتوان آنها را به دو دسته معمولی و ضد آب تقسیم کرد و از نظر کاربرد به دو دسته ساده و اتوماتیک تقسیم میشوند، که در نوع اتوماتیک، خورجین به زین کاملاً قفل میشود تا از افتادن آن در شیب های تند جلوگیری شود. قیمت خورجین سفر نیز از 500 هزار تومان تا 3 میلیون تومان متغیر میباشد.

در تورهای سایکل توریستی باچرخ میتوانید خورجین رایگان از ما دریافت کنید که تا پایان سفر وسایل خود را در آن جای دهید.

پنچرگیری دوچرخه

پنچرگیری دوچرخه

وسایل پنچرگیری مانند تیوب و تلمبه را در سفر با دوچرخه فراموش نکنید، یکی از مواردی که حتماً در سفرهای طولانی با آن مواجه خواهید شد پنچر شدن لاستیک است که باید نحوه پنچرگیری را نیز یاد بگیرید. همچنین آچار مخصوص و لاستیک چرخ نیز همراه خود داشته باشید.

رک پک

رک پک

داشتن یک کیف ضد آب در سفر که قابلیت حمل دستی را نیز داشته باشد حتماً به کار خواهد آمد و حتی میشود گفت که ضروری است. رک پک همان چیزی است که یک سایکل توریست به آن نیاز خواهد داشت. یک کیف قابل حمل که هم نوع ضد آب و هم ساده با اندازه های مختلف دارد که میتوانید در جلو و یا عقب دوچرخه آن را سوار کنید و از آن به عنوان جعبه ابزار استفاده کنید. 

قمقمه آب دوچرخه

قمقمه دوچرخه

همیشه، نوشیدن آب یکی از مواردی است که به شما انرژی بیشتری برای رکاب زدن میدهد و دمای بدن شما را کنترل میکند، در هنگام دوچرخه سواری نوشیدن آب را فراموش نکنید و همیشه قمقه آب را در قسمت مخصوص به آن نگه داری کنید.

لباس دوچرخه سواری

سفر با دوچرخه با لباس مخصوص دوچرخه سواری

پوشیدن لباس مناسب و مخصوص دوچرخه سواری بسیار مهم است. پوشیدن لباس با رنگ مشخص مانند فسفری و یا نارنجی مخصوصاً در شب یکی از مواردی است که امنیت شما را در جاده بالا میبرد. اگر در فصل بارندگی سفر میکنید لباس های ضد آب را انتخاب کنید و اگر در فصل تابستان سفر میکنید لباس های خنک بپوشید. اگر لباس ها دارای ویژگی هایی مثل نانو باشد در تنظیم دمای بدن شما بهتر عمل میکند. همچنین لباس هایی جدیداً تولید شد است که حتی بعد از چند روز کثیف نخواهند شد، به این صورت به شستن لباس هم نیازی نخواهید داشت.

در هنگام رکاب زدن اگر پایین شلوار گشاد باشد ممکن است به دوچرخه گیر کند و عملکرد دوچرخه سوار را تحت تاثیر قرار دهد، به همین علت استفاده از شلوارک و  شلوارهای مخصوص به دوچرخه سواران توصیه میشود.

از دیگر پوشیدنی های مورد نیاز دوچرخه سواری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

-عینک آفتابی

-دستکش دوچرخه سواری

-اسکارف

-کفش مخصوص دوچرخه سواری

-جوراب دوچرخه سواری

فراموش نکنید که حتی برای یک بار سفر کردن با دوچرخه هم باید لباس مناسب بپوشید و امنیت در دوچرخه سواری، از همین چیزهای به ظاهر کوچک شروع میشود.

چراغ مخصوص دوچرخه و کمپ

چراغ دوچرخه و دوچرخه سوار

چراغ مخصوص چادر مسافرتی

ممکن است شما در شب، قصد رکاب زدن داشته باشید، که معمولاً این اتفاق در سفرهای طولانی رخ خواهد داد، علت آن هم ممکن است این باشد که شما قصد دارید خود را به محل مناسبی برای اقامت در شب برسانید. 

اگر چک لیست سفر با دوچرخه دارید حتماً گزینه چراغ در آن جای خواهد داشت. چراغ های مورد نیاز دوچرخه سوار نیز به دو مورد تقسیم میگردد. یکی بر روی دوچرخه در قسمت جلو و عقب به منظور دید خود و دیگران نصب خواهد شد و دیگری چراغ شارژی است که اگر قصد کمپینگ و شب مانی در چادر را دارید به آن نیاز خواهید داشت. در خصوص کمپینگ، کیسه خواب را فراموش نکنید.

لوازم شخصی مورد نیاز در سفر

لوازم شخصی مانند مسواک، مام، لباس، کارت ملی، دفترچه بیمه و سایر چیزهایی که روزمره از آنها استفاده میکنید را همراه خود داشته باشید. در این میان نبود هر کدام از وسایل شخصی میتواند موجب ناراحتی شما در سفر شود، پس حتماً لوازم شخصی خود را به همراه داشته باشید. 

غذا در سفر با دوچرخه

آشپزی در سفر با دوچرخه

خب رسیدیم به بخش خوشمزه ماجرا، یعنی بخش غذا در گردشگری و سفر با دوچرخه که خیلی هیجان انگیزه. پیشنهاد باچرخ به شما این است که در هر سفر، یک سرآشپز توی گروه دوچرخه سواری حضور داشته باشد که تجربه لذت خوردن یک غذای گرم هیزمی به دل شما بنشیند و تفاوت خوردن غذا در یک رستوران را با یک غذای کمپینگی کاملاً متوجه شوید. هر کسی آشپز نیست و هر غذایی هم که روی هیزم درست بشه خوشمزه نیست. پس باید شخصی باشه که تجربه ی آشپزی در دل طبیعت را داشته باشه و غذای خوشمزه ای طبخ کنه. 

اگر گردش یک روزه با دوچرخه دارید و غذا همراه خود حمل میکنید حواستان به دمای محیط و خراب نشدن غذا باشد که مسموم نشوید چون سلامتی مهمترین بخش در دوچرخه سواری است. اگر هم قصد خرید وسایل نهار و یا شام را دارید از جاهای مطمئن خرید کنید، مثلاً برای خرید گوشت قرمز و یا مرغ برای تهیه جوجه کباب حتماً از تازه بودن آن مطمئن شوید.

وسایل کمپینگ

کمپینگ در طبیعت

سفر اگر به معنای واقعی صورت گیرد شما نیازمند حداقل یک شب اقامت خواهید بود. اقامت نیز انواع مختلفی دارد، اقامت در هتل، هاستل، مهمانخانه و کمپینگ.

کمپینگ در سفر با دوچرخه نکته خیلی مهمی دارد که باید به دقت به آن توجه کنید و آن، خرید چادر مسافرتی سبک و ساده است که بتوانید آن را بر روی دوچرخه به راحتی حمل کنید. همچنین باید به راحتی باز و بسته شود و وقت زیادی را صرف کمپینگ و چادر زنی نکنید. چادرهای مسافرتی نیز قیمت های مختلفی دارند و به این نکته دقت کنید که هیچ ارزونی بی دلیل نیست، پس در هنگام خرید از ضد آب بودن، سبکی وقابل حمل بودن چادر مطمئن شوید و اگر خرید خوبی داشته باشید سالهای سال میتوانید از آن استفاده کنید.

دوربین عکاسی

دوربین ورزشی برای دوچرخه سواری

ثبت لحظه های دوچرخه سواری با دوربین های ورزشی امکان پذیر است که می توانند فیلم های کم لرزش و زیبایی ثبت کنند. در حال حاضر دو شرکت گو پرو و سونی بهترین دوربین های ورزشی را در اختیار دارند و می توانید با مراجعه به سایت یوتیوب مقایسه دوربین های این شرکت را نیز ببینید و با توجه به سلیقه خود یکی را انتخاب کنید.

پس از خرید دوربین ورزشی به یک دوربین هم برای ثبت تصاویر از مناظر و طبیعت های زیبا احتیاج خواهید داشت که در این موضوع شرکت های نیکون، کنون و سونی دوربین های حرفه ای به بازار عرضه میکنند. دوربین های بدون آینه که در سال های گذشته روند بسیار خوبی را در پیش گرفته اند به علت سبکی برای دوچرخه سواران میتواند انتخاب مناسبی باشد. برای خرید لنز دوربین نیز به نیاز خود دقت کنید و از لنزهای با کیفیت استفاده کنید.

در نهایت اگر بودجه شما برای خرید دوربین ورزشی و دوربین عکاسی حرفه ای مناسب نیست میتوانید از دوربین گوشی همراه خود برای ثبت تصاویر استفاده کنید.

همرکاب

همرکاب در باچرخ

همرکاب یعنی شخصی که همراه شما دوچرخه سواری میکند که ممکن است این تجربه در داخل یک شهر و در یک مسیر کوتاه باشد و یا حتی در یک مسافت طولانی که ممکن است باهم ایرانگردی و جهانگردی کنید. همرکاب ها معمولاً تجربه همکاری خوبی دارند و در کنار هم از دوچرخه سواری لذت میبرند.

بیمه دوچرخه سواری

برای دوچرخه سواری هیچ گونه بیمه ای تا به امروز به صورات اختصاصی صادر نشده است که تمام هزینه های درمانی را شامل شود. اکثر دوچرخه سوارها از بیمه ورزشی، بیمه انفرادی و یا بیمه مسئولیت مدنی استفاده میکنند و برای شرکت در تور دوچرخه سواری حتماً یکی از این بیمه ها را باید همراه خود داشته باشید.

کوله پشتی دوچرخه سواری

در بعضی از تورها، ماشین پشتیبان همراه شما خواهد بود که وسایل سنگین را حمل خواهد کرد، در این صورت بهتر است کوله ای سبک به همراه خوراکی همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید. همچنین در تورهای یک روزه که وسایل زیادی برای حمل وجود ندارند بجای استفاده از خورجین، میتوان از کوله پشتی استفاده کرد.

اپلیکیشن strava

اپ strava

اپلیکیشن strava بر اساس جی پی اس فعالیت دوچرخه سواری شما را بر روی نقشه نشان می دهد و آن را می توانید به صورت ویدئو در شبکه های مجازی منتشر کنید. اگر علاقه مند هستید مسیر های خود را ثبت کنید و میزان مسافتی که پیموده اید و میزان کالری که سوزانده اید را داشته باشید، از این اپلیکیشن استفاده نمائید که به صورت رایگان در دسترس شما خواهد بود.

کرایه دوچرخه

کرایه دوچرخه در سایت باچرخ

اگر دوست دارید این نوع سفر را یک بار تجربه کنید میتوانید از طریق کرایه دوچرخه باچرخ برای سفر خود در قالب تورهای باچرخ، دوچرخه کرایه کنید، ولی اگر هدف شما سایکل توریست شدن و زندگی در سفر است حتماً برای خود یک دوچرخه توریستی تهیه نمائید.

بایک پکینگ چیست؟

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!