سایکل توریسم و سفرهای هیجان انگیز با دوچرخه

سایکل توریسم و سفرهای هیجان انگیز با دوچرخه


اگر به دنبال یک سفر هیجان انگیز هستید، شما را به سایکل توریسم دعوت میکنیم تا به اوج لذت سفر برسید. همراه باچرخ باشید تا شما را با این نوع سفر آشنا کنیم. اگر با این نوع سفر آشنا هستید نیز خواندن این مطالب را به شما توصیه میکنیم زیرا کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه شما را در داشتن یک سفر بی خطر و هیجان انگیز یاری می رساند. 

سایکل توریسم چیست

سایکل توریسم یک نوع سفر ماجراجویانه با دوچرخه است که برای بسیاری از مردم ناشناخته باقی مانده است و فقط کسانی که به آن علاقه مند هستند مفهوم آن را درک کرده اند. سایکل، در اصل خلاصه شده ی سایکلینگ در زبان انگلیسی است که به معنی دوچرخه سواری است و توریسم هم که به آن اضافه شده است آن را به صنعت گردشگری و سفر مرتبط می کند. پس سایکل توریسم به معنای سفر با دوچرخه است و نکته اصلی آن این است که با خورجین انجام میشود و در مدلی که با کیف های سبک انجام شود به عنوان بایک پکینگ شناخته میشود. تور گردشگری با دوچرخه نیز ممکن است به گونه ای طراحی شود که هم سایکل توریسم و هم بایک پکینگ را شامل شود و در این حالت میتوانید به مکانهایی سفر کنید که دسترسی به آنجا هرگز با ماشین، قطار و هواپیما امکان پذیر نیست. 

تور دوچرخه سواری خارج از کشور

کارت سایکل توریست

سایکل توریست شخص گردشگر و ماجراجویی است که با دوچرخه به نقاط مختلف دنیا سفر میکند و زندگی این شخص در سفر معنا پیدا کرده است. این افراد زندگی بسیار هیجان انگیزی دارند و هر روز جاهای مختلفی سفر می کنند، در ماه های سرد سال به مناطق گرمسیر می روند و در ماه های گرم به شهرهایی سفر می کنند که هوای مناسبی برای دوچرخه سواری داشته باشد. به این صورت در تمام طول سال در سفر هستند. 

کارت سایکل توریست کارت تقریباً بی ارزشی است که از طرف فدراسیون دوچرخه سواری ایران صادر میشود، این کارت به غیر از چند مورد کوچک در خصوص اقامتگاه های ارزان فدراسیون  که در ایران هستند کاربرد دیگری ندارد و در ضمن این کارت شامل هزینه برای دوچرخه سواران است! اگر سایکل توریست هستید و سفرهای زیادی را با دوچرخه تجربه کرده اید میتوانید به عنوان لیدر دوچرخه سوار در باچرخ فعالیت کنید.

تجهیزات سایکل توریست

اگر به گردشگری با دوچرخه علاقه مند هستید اولین نکته ای که باید مد نظر داشته باشید داشتن دوچرخه سایکل توریستی است. اگر سفر شما به داخل طبیعت و مناطق ناهموار است دوچرخه کوهستان گزینه مناسبی است. خورجین دوچرخه که بتوانید وسایل خود را در آن قرار دهید در مرحله دوم قرار می گیرد. خورجین های مختلفی برای دوچرخه وجود دارد، خورجین ساده، خورجین ضد آب، خورجین اتوماتیک و غیر اتوماتیک. منظور از اتوماتیک و غیر اتوماتیک بودن خورجین، حالتی است که میتوانید در آن خورجین را به زین قفل کنید تا ثابت باشد. حال که هم دوچرخه و هم زین آن آماده شد، وقت جمع آوری وسایل سفر است.

کلاه ایمنی، عینک آفتابی و قمقمه آب را فراموش نکنید که بدون آنها سفر شما امکان پذیر نیست. کمپینگ در سفر نیازمند وسایلی است که آنها را باید به همراه داشته باشید از جمله چادر مسافرتی، کیسه خواب، زیر انداز و وسایل کوچک آشپزی در سفر.

شما باید بیشتر وسایل خود را در قسمت عقب دوچرخه قرار دهید و حتماً قسمت چپ و راست به یک وزن مساوی تقسیم شوند تا تعادل حفظ شود. 

به فکر پنچرگیری دوچرخه تان نیز باشید و وسایل پنچرگیری را به همراه داشته باشید. اگر از دوچرخه برقی استفاده میکنید یک باتری شارژی یدک نزد خود داشته باشید. و در نهایت وسایل شخصی خود را جمع آوری کرده  و آماده یک سفر سایکل توریستی شوید. اگر دوچرخه ندارید از قسمت کرایه دوچرخه سایت باچرخ می توانید دوچرخه مناسب سفرتان را کرایه کنید.

 

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!

باچرخ اولین و تنها پلتفرم سفر با دوچرخه

با عضویت و تکمیل حساب کاربری، اعتبار هدیه بگیرید

۱۵۰۰۰ تـومـان اعـتبار هدیه

travelogue bacharkh

کسب درآمد با سفرنامه نویسی باچرخ

هر سفرنامه ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریـال

نوشتن سفرنامه