تور دوچرخه سواری | طبیعت گردی با دوچرخه
تور دوچرخه سواری | طبیعت گردی با دوچرخه

تور دوچرخه سواری | طبیعت گردی با دوچرخه


تور دوچرخه سواری و سفر با دوچرخه تجربه منحصر به فردی طبیعت گردی با دوچرخه است که آن را در باچرخ توصیف می کنیم. حتماً متوجه این موضوع شده اید که در کشورهای به روز و با سطح کیفیت زندگی بالا، دوچرخه سواری و استفاده از آن به عنوان وسیله ای برای گردش و تفریح بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است. اگر اهل سفرهای هیجان انگیز در طبیعت باشید، بهترین وسیله ای که می توانید از آن استفاده کنید تا هم حال خودتان و هم حال طبیعت خوب باشد، استفاده از دوچرخه است که دوچرخه کوهستان برای مدل های کوتاه طبیعت گردی و دوچرخه سایکل توریستی برای سفر با دوچرخه در مسافت های طولانی مناسب است. در کنار موضوعِ دوچرخه، نوع سفر نیز مهم است، برخی از افراد که به آنها سایکل توریست می گویند، افرادی هستند که بیشتر زمان خود را در سفرهای طولانی مدت به شهرها و کشورهای مختلف با دوچرخه سپری می کنند. نوع دیگری از سفرها نیز در قالب تور دوچرخه شکل می گیرد که در اینجا قصد داریم از شرایط و مدل های مختلف این نوع سفر برای شما بگوییم تا به جمع علاقه مندان طبیعت گردی با دوچرخه بپیوندید.

طبیعت گردی با دوچرخه

در ابتدا و قبل از شروع طبیعت گردی با دوچرخه لازم است بدانید که دوچرخه سواری یک نوع ورزش است و لازمه شروع این تورها این است که بدن خود را گرم کنید و حرکت های کششی انجام دهید، سپس فعالیت خود را شروع کنید. افرادی که نرمش و حرکات کششی را در چند دقیقه قبل از شروع تور انجام نمی دهند، ضمن آسیب های جدی در طول سفر، باعث می شوند که تور از زمان بندی خود عقب بیفتد و موجب اتلاف وقت دیگر افراد تور می شوند. پس برای سلامتی خود و احترام به حقوق دیگر شرکت کنندگان در تور، حتماً حرکات کششی و نرمشی را انجام دهید و در طول مسیر به حرف های لیدر دوچرخه سوار تور، به دقت گوش فرا دهید تا امنیت شما همانند سایر افراد گروه تاًمین شود.

شرایط تور دوچرخه سواری

از دیگر نکاتی که باید رعایت شود، داشتن کلاه ایمنی، دستکش و عینک مخصوص است.

اگر تا به حال دوچرخه سواری نکردید لازم است قبل از آن، یک دوره آموزش دوچرخه سواری ببینید و با اصول پنچرگیری این وسیله محبوب و کار آمد آشنا شوید. برای اینکار مجله دوچرخه سواری سایت باچرخ را دنبال نمایید.

گروه سفر با دوچرخه

سفر گروهی بسیاری از سختی های سفر سایکل توریستی را ندارد و با همرکابی با سایر افراد تور که یک مقصد را برای سفر خود انتخاب کرده اند ضمن خوشگذرانی بیشتر، میتوان از تجربیات مختلف افراد سایکل توریست استفاده کرد. در سایت باچرخ امکان سفر گروهی از تمام شهرها فراهم شده است، که به صورت دوره ای در سایت با لیدرهای حرفه ای این تورها قرار می گیرند و با خیال راحت می توانید دوچرخه سواری در طبیعت را تجربه کنید.

تور دوچرخه سواری

تور طبیعت گردی با دوچرخه

تور طبیعت گردی یک روزه معمولاً در آخر هفته ها که افراد شاغل در روز استراحت خود به سر میبرند انجام میگیرد تا همه افراد امکان ثبت نام و رزرو تور را داشته باشند. بهترین مکانهایی که  در این نوع سفرها برنامه ریزی می شود، اطراف استان ها می باشد که از زندگی شهری، چند ساعتی دور شد و در دامان طبیعت به رکاب زنی و لذت از طبیعت مشغول شد. 

تصور کنید صبح جمعه از خواب بیدار می شوید و پس از نرمش به سراغ دوچرخه خود می روید و به محل قرار گروه برای شروع گردش می پیوندید، با رسیدن به مقصد تور که در صورت دور بودن شما را با اتوبوس و یا میدل باس به آنجا برده اند آماده برای دوچرخه سواری در طبیعت خواهید شد و پس از دیدار از مکان های جذاب همچون جنگل های بکر و زیبا و چشمه ها و آبشارها، به محل کمپِ گروه باز خواهید گشت تا نهار صرف کنید و پس از استراحت به منزل خود برگردید و آماده شوید تا یک روز کاری خوب را برای اول هفته آغاز کنید.

در این گونه تورها در صورت نداشتن دوچرخه و کلاه ایمنی دوچرخه سواری می توانید ازسیستم کرایه دوچرخه باچرخ آنها را کرایه نمائید.

تور گردشگری با دوچرخه

ایرانگردی با دوچرخه

اگر سایکل توریست هستید و به صورت حرفه ای این نوع سبک زندگی را برای خود انتخاب کرده اید و علاقه مند به سفرهای بلند مدت هستید در تورهای سایکل توریستی باچرخ می توانید شرکت کنید، این نوع از سفرها در قالب تورهای یک ماهه و گذر از چند شهر و روستای داخل کشور به صورت رفت و برگشت انجام خواهد شد و کل سفر با این وسیله دوست داشتنی که دوست محیط زیست است انجام خواهد شد و بیشتر شب ها، اقامت به صورت کمپینگ میباشد و در این میان چند روز برای استراحت کامل و استحمام در هتل اقامت انجام میگیرد. تجربه این نوع از سفرها به افرادی که مهارت بالایی در تحمل رکاب زنی طولانی مدت دارند توصیه می شود تا از تجارب یکدیگر در یک سفر گروهی استفاده کنند.

برای مثال یک نفر از افراد گروه توانایی خوبی در آشپزی در طبیعت دارد و فرد دیگر آموزش های کمک های اولیه را گذرانده است و شخص دیگری توانایی  حفظ جان در طبیعت در برابر حیوانات خطرناک را آموزش دیده است، به علت تجمع این مهارت ها، قطعاً سفرهای این مدلی بسیار با ارزشتر و کم خطر تر از سفرهای انفرادی است.

ایرانگردی با دوچرخه

تور دوچرخه سواری خارج از کشور

برای تجربه یک سفر عالی به خارج از کشور با این وسیله مورد علاقه ما، بهتر است شرایط عمومی سفر به خارج از کشور را داشته باشید و بتوانید از پس هزینه های خود بر بیایید. 

داشتن پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان شروع تور و همچنین پرداخت عوارض عوارض خروج از کشور، دو موردی است که در تمام تورهای خارج از کشور وجود دارد و باید توسط شخص مسافر مراحل آن انجام گیرد.

قیمت تورها بر اساس نوع اقامت، تعداد شب و خدمات دهی در طول سفر مختلف است و با توجه به حساسیت های مختلف در کشورها برای ویزا و سایر موضوعات می توانید از کارشناسان ما در این خصوص اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

تور دوچرخه سواری خارج از کشور


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.