قوانین دوچرخه | قوانین دوچرخه سواری در اروپا
قوانین دوچرخه | قوانین دوچرخه سواری در اروپا

قوانین دوچرخه | قوانین دوچرخه سواری در اروپا


قوانین دوچرخه سواری کشورها، قوانین دوچرخه سواری در اروپا و قوانین راهنمایی و رانندگی دوچرخه سواری در کشورهای جهان را در مجله باچرخ مطالعه نمایید. اروپا کشوری بینهایت زیبا و هیجان انگیز برای دوچرخه سواری است ولی قبل از هر چیز باید با قوانین دوچرخه سواری در خیابان و جاده های اروپا و به طور کلی قوانین دوچرخه سواری آشنا باشید. اگر به قوانین دوچرخه سواری در خارج از کشور اهمیت ندهید ممکن است پلیس راهنمایی و رانندگی جلوی رکاب زدن شما را بگیرد و کل فرآیند سفر شما مختل شود، همچنین در برخی از مواقع دوچرخه فرد نیز ممکن است توقیف شود، پس بهتر است با قوانین دوچرخه سواری کشورهای مختلف آشنا شوید که معمولاً برای افرادی که قصد سفر با دوچرخه را دارند و یا در تور دوچرخه سواری خارج از کشور شرکت میکنند بسیار اهمیت دارد. البته در خصوص کشورهای مختلف، قوانین نیز تفاوت دارد اما بطور کلی قوانین کشورهای اروپایی یکسان است. در ادامه همراه باچرخ باشید تا با قوانین دوچرخه سواری آشنا شوید.

قوانین دوچرخه سواری

برخی از قوانین دوچرخه به عنوان موارد عمومی شناخته میشوند که پلیس جاده آنها را بررسی خواهد کرد ولی در این میان قوانین نانوشته ای هستند که برخی از کشورها بنابر مشاهده افراد مشکوک آنها را بررسی میکنند، به عنوان مثال در اسپانیا گفته میشود باید حتماً برگه خرید همراه شما باشد تا مطمئن شوند صاحب دوچرخه شما هستید.

قوانین دوچرخه سواری در اروپا

از سال 1968 که کنواسیون وین تصویب شد و در آن قوانین جاده ای و شهری مخصوص دوچرخه سواران در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجرایی شد، شما لازم است در هنگام دوچرخه سواری در کشورهای اروپایی نکاتی را رعایت کنید که در ادامه آنها را عنوان کرده ایم.

همه دوچرخه ها باید : ترمز مطمئن، یک بوق، یک شبرنگ قرمز، چراغ قرمز عقب، چراغ جلوی سفید یا زرد داشته باشند.

در همه کشورها، دوچرخه سواران مجاز هستند فقط در همان سمتی که ماشین ها در حال حرکت هستند رکاب بزنند. وقتی قصد دارند به سمت چپ یا راست یک ماشین بروند با دست اشاره کنند و در جایی که به ماشین ها ایست داده شده است، آنها نیز متوقف شوند مگر آنکه اجازه گرفته باشند. همچنین استفاده از کلاه دوچرخه سواری به عنوان اصول اولیه ایمنی باید همیشه استفاده شود.

قوانین راهنمایی و رانندگی دوچرخه سواری

همانطور که پیشتر نیز عنوان کردیم، قوانین دوچرخه سواری برخی از کشورها ممکن است کمی سختگیرانه تر باشد، که در ادامه به چند مورد از مهمترین آنها که ممکن است قصد داشته باشید پس از گرفتن ویزای شینگن به آنجا با دوچرخه سفر کنید اشاره میکنیم.

بریتانیا | UK

اگر در سفر با دوچرخه به اروپا، به کشورهای انگلستان، ایرلند شمالی، ولز و اسکاتلند که همگی باهم تشکیل دهنده بریتانیا هستند قصد دارید سفر کنید باید با قوانین دوچرخه سواری در آنها آشنا باشید.

در بزرگراه میتوان در کنار یک شخص دیگر رکاب زد ولی در جاده و مسیرهای باریک باید در یک لاین رکاب بزنید.

قوانین دوچرخه سواری کشورهای اروپایی

استفاده از مسیرهای مخصوص اجباری نیست، اگرچه بهتر است در صورت وجود، برای امنیت بیشتر در لاین های مخصوص رکاب بزنید.

اگر با ماشین در جاده تصادف کنید باید ثابت کنید که راننده مقصر بوده است.

دوچرخه سواران مجبور نیستند که بیمه داشته باشند اما بسیاری از آنها میتوانند با پرداخت مبلغی، تحت پوشش بیمه دوچرخه سواری انگلیس باشند که البته شرایط خاصی دارد.

علاوه بر چراغ هایی که در جلو و عقب وسیله تان باید باشد، پدال ها نیز باید دارای شبرنگ باشند.

اسپانیا  | Spain

اسپانیا که در جنوب غربی اروپا واقع شده است و پایتخت آن مادرید است از دیگر کشورهای اروپایی است که باید در آن قوانین دوچرخه سواری را جدی بگیرید.

دوچرخه سواران حرفه ای بالای 16 سال که در هوای گرم در سربالایی رکاب میزنند میتوانند کلاه دوچرخه سواری نداشته باشند.

قوانین دوچرخه سواری کشورها

افراد به صورت دو به دو، میتوانند در کنار هم رکاب بزنند به شرط آنکه در کنار جاده باشند، این کار تا زمانی اجازه داده میشود که شرایط جاده مناسب باشد و ترافیک نباشد.

در قوانین دوچرخه سواری در این کشور قید شده است که اگر در مسیری که در حال رکاب زدن هستید مسیر ویژه این کار طراحی شده باشد، حتماً باید در این مسیر رکاب بزنید و به بخش عادی جاده نیایید.

در اسپانیا معمولاً افرادی که با دوچرخه سواران یا موتور سواران برخورد میکنند قانون پذیر هستند.

در اسپانیا، بین غروب آفتاب تا طلوع خورشید اگر چراغ جلو و عقب نداشته باشید و در حال رکاب زدن باشید 200 یورو جریمه خواهید شد.

بوق سالم و داشتن ترمزهای سالم نیز از مواردی است که در جاده و مسیرهای بین شهری مورد بررسی قرار میگیرند.

آلمان | Germany

همانطور که احتمالاً شنیده اید آلمان یکی از مقرراتی ترین کشورهای اروپایی است، پس باید حسابی حواستان را جمع کنید تا در خصوص رعایت نکردن قوانین دوچرخه سواری جریمه نشوید!

در قوانین این کشور عنوان شده است که دوچرخه سواران و به خصوص افرادی که در جاده رکاب میزنند باید فقط در یک لاین حرکت کنند.

قوانین دوچرخه و قوانین دوچرخه سواری

مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری در آلمان یا با سنگفرش جدا شده اند و یا با نشانه های خاص که در هر صورت باید در هنگام رکاب زدن از این مسیرها استفاده کنید، اگر در مسیری که قصد دارید رکاب بزنید این مسیرهای ویژه طراحی نشده بود مشکلی وجود ندارد ولی اگر بود حتماً باید در مسیر مخصوص حرکت کنید. در برخی از مسیرها ممکن است با مسیرهایی مواجه شوید که خط های سفید شکسته همراه یک تصویر دوچرخه طراحی شده است که این مسیرها اختیاری هستند.

در برخی از خیابان های یک طرفه، دوچرخه سواران میتوانند با رعایت موارد ایمنی در مسیر مخالف بروند و همچنین در برخی از خیابان های باریک، اولویت عبور، با دوچرخه سوار است.

اگر از چراغ قرمز عبور کنید و یا از تلفن همراه و هدفون در هنگام رکاب زدن استفاده کنید جریمه خواهید شد.

استفاده از بوق در موارد ضروری توصیه شده است و همچنین استفاده از چراغ های چشمک زن بر روی دوچرخه ممنوع است.

کودکان باید تا ده سالگی فقط در پیاده رو رکاب بزنند و آمدن به خیابان و یا مسیرهای بین شهری برای آنها حتی با همراه بودن والدین ممنوع است.

بلژیک | Belgium

در بلژیک که به نسبت سایر کشورهای اروپایی کوچکتر است میتوانید در کنار یک دیگر در جاده رکاب بزنید به شرطی که در کنار باشید و مانع عبور و مرور سایر وسایل نقلیه نشوید.

اگر همراه یک گروه کوچک رکاب میزنید و مسیری که از آن عبور میکنید دارای لاین مخصوص باشد باید از لاین مخصوص برای تردد استفاده نمایید. اما اگر تعداد شما بین 15 نفر تا 50 نفر باشد و به صورت گروهی رکاب میزنید نیازی به استفاده از مسیرهای ویژه نیست.

حد مجاز سرعت، 30 کیلومتر در ساعت است، این مورد به خصوص برای افرادی که از مُدل برقی استفاده از اهمیت بیشتری برخوردار است.

دوچرخه سواران و سایر وسایل نقلیه باید فاصله حداقل 1 متری را با یکدیگر رعایت کنند.

قوانین دوچرخه سواری در کشورهای جهان

برخی از جاده های بلژیک برای ماشین ها یک طرفه است ولی برای دوچرخه سواران دو طرفه است، این مسیرها بر روی مسیریاب های این کشور نمایش داده شده اند.

ماموران میتوانند در بلژیک به علت اینکه دست خود را از روی فرمان برداشته اید و یا در حال استفاده همزمان با گوشی موبایل هستید شما را جریمه کنند.

برای پدال ها نیز باید مدل های با شبرنگ را انتخاب کنید و در هنگام شب حتماً از چراغ جلو و عقب استفاده نمایید.

در خصوص چراغ های راهنمایی نیز با دوچرخه مثل سایر وسایل نقلیه برخورد میشود و لازم است که در هنگام قرمز بودن چراغ راهنمایی، ایست نمایید.

فرانسه | France

فرانسه برای دوچرخه سواران یادآور مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس است که شهرت جهانی دارد.

در قوانین دوچرخه سواری کشور فرانسه اگر فرد زیر 12 سال از کلاه ایمنی استفاده نکند، مبلغ 90 یورو برای والدینش هزینه تحمیل خواهد شد.

اگر به صورت گروهی و در قالب تور به فرانسه سفر میکنید بهتر است بدانید بیش از دو نفر نباید در کنار هم رکاب بزنند و اگر مسیر باریک باشد باید حتماً در یک لاین حرکت کنند.

قوانین دوچرخه سواری در فرانسه

در هنگام سفر سایکل توریستی به فرانسه دقت داشته باشید، اگر تعداد نفرات شما بیش از 10 نفر باشد باید به دو گروه تقسیم شوید.

اگر مسیر ویژه طراحی شده بود حتماً از آن مسیر استفاده نمایید مگر آنکه تعداد نفرات شما خیلی بیشتر از ظرفیت مسیر باشد.

در قوانین دوچرخه سواری فرانسه همچنین رکاب زدن با هدفون ممنوع شده است.

علاوه بر استفاده از چراغ عقب و جلو در شب باید حتماً از جلیقه شبرنگ نیز استفاده کنید، بنابر این اگر سفر سایکل توریستی را به صورت کشور به کشور تجربه میکنید این نکته را در خصوص فرانسه حتماً به یاد داشته باشید.

رکاب زنی در پیاده روهای فرانسه فقط برای کودکان زیر 8 سال مجاز است.

در کشور فرانسه نباید چراغ قرمز را رد کنید مگر اینکه با تابلوی مخصوص نشان داده شده باشد که با رعایت ایمنی این کار مجاز است.

ایتالیا | Italy

ایتایا کشور بسیار زیبا و غنی از نظر منابع طبیعی و گردشگری است و به همین علت تور دوچرخه سواری خارج از کشور برای این مقصد میتواند جذاب و هیجان انگیز باشد. اما بهتر است با قوانین این کشور قبل از اینکه همراه تور رکاب بزنید آشنا باشید.

در قوانین دوچرخه سواری ایتالیا آمده است که همه افراد باید در یک لاین رکاب بزنند مگر آنکه به آنها اجازه در کنار هم آن هم دو با دو داده شود، همچنین اگر فرد کمتر از 10 سال همراه گروه بود میتواند در سمت راست یکی از دوچرخه سواران مسیر را رکاب بزند.

قوانین دوچرخه سواری در ایتالیا

دوچرخه سواران باید فرمان را حداقل با یک دست نگه دارند و توانایی کنترل را داشته باشند.

در ایتالیا نیز در هنگام شب، علاوه بر داشتن چراغ عقب و جلو که چراغ عقب باید قرمز باشد و چراغ جلو سفید، دوچرخه سوار باید کاور شبرنگ پوشیده باشد.

امیدواریم در نهایت در هنگام سفر با دوچرخه به تمامی نکاتی که در بالا به آنها اشاره داشتیم دقت کنید تا سفر لذت بخشی را تجربه نمایید.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!