قوانین دوچرخه | قوانین دوچرخه سواری در آسیا
قوانین دوچرخه | قوانین دوچرخه سواری در آسیا

قوانین دوچرخه | قوانین دوچرخه سواری در آسیا


دوچرخه سواری در کشورهای آسیایی شامل قوانینی است و برای افرادی که سفر با دوچرخه و یا تور دوچرخه را تجربه میکنند دانستن این قوانین و به طور کلی قوانین سفر با دوچرخه الزامی است. قوانین دوچرخه سواری در کشورهای خارجی همانند قوانین راهنمایی و رانندگی میماند و در صورت رعایت نکردن آنها ممکن است باعث جریمه فرد دوچرخه سوار شود و حتی در موارد شدیدتر ممکن است باعث توقیف دوچرخه گردد، بنابراین در باچرخ تصمیم گرفتیم به چند مورد از مهمترین کشورها که ممکن است در سفرهای خارج از کشور با دوچرخه به آنجا بروید اشاره داشته باشیم و قوانین دوچرخه سواری آنها را بررسی کنیم و البته در برخی از کشورهای آسیایی هیچ قانونی وجود ندارد!

قوانین دوچرخه

اگر مجله اینترنتی دوچرخه سواری باچرخ را دنبال کرده باشید در پُست های گذشته به موضوع  قوانین دوچرخه سواری کشورهای اروپایی پرداختیم. در آنجا در خصوص قوانین دوچرخه مطالبی را عنوان کردیم که خلاصه آن به این صورت میشود که در سال 1968 کنوانسیونی در وین مطرح و تصویب شد که دوچرخه سواری نیز قانونمند شود به این صورت استفاده از کلاه ایمنی و چراغ در شب الزامی شد و هر کشور نیز متناسب با موقعیت خود قوانینی را با عنوان قوانین راهنمایی رانندگی دوچرخه سواری تصویب کرد.

در ادامه به قوانین دوچرخه سواری در آسیا میپرازیم تا در صورت سفر به این کشورها به ثورت قانونمند دوچرخه سواری کنید:

دوچرخه سواری در سنگاپور

سنگاپور به عنوان کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا شناخته میشود، این کشور بسیار مدرن و صد البته ثروتمند است و بهتر است بدانید مساحت کل این کشور چیزی در حدود مساحت شهر تهران است. در قانون سنگاپور، دوچرخه های برقی و سه چرخه ها نیز هم تراز با قوانین دوچرخه معمولی به شمار میروند.

دوچرخه سواری در مالزی

رکاب زدن در پیاده رو، در شرایطی که امکان استفاده از خیابان نباشد در صورتی امکان پذیر است که سرعت بیش از 10 کیلومتر در ساعت نباشد.

استفاده از کلاه ایمنی دوچرخه سواری مانند بسیاری از کشورهای جهان الزامی است و افرادی که سفر با دوچرخه را در کارنامه خود دارند حتماً این موضوع را میدانند.

انتخاب لباس روشن مخصوصاً اگر در شب رکاب میزنید برای امنیت بیشتر الزامی است.

چراغ جلو سفید، چراغ عقب قرمز و همراه داشتن قفل لازم است مخصوصاً اگر سفر با دوچرخه را تجربه میکنید.

توصیه شده است تایرها و ترمزها را بررسی کنید و از روغن کاری بودن سیستم چرخ دنده ها اطمینان حاصل کنید.

تابلوهای مختلفی در سنگاپور دیده میشود و حق تقدم را برای عابران، ماشین ها و دوچرخه سواران مشخص کرده است که باید مطابق با آنها رفتار کنید.

فقط در زمانی از بوق استفاده کنید که لازم باشد، در صورت مشاهده بوق زدن خارج از مواقع ضروری باید پاسخگو باشید.

در بالای پل های عابر پیاده و یا زیرگذرهایی که عابر پیاده از آنجا استفاده میکنند نباید رکاب بزنید، بلکه باید دوچرخه را در کنار خود نگه دارید و شما هم پیاده بروید.

از حرکت با سرعت زیاد در خیابان ها و جاده های سنگاپور و اجرای حرکات خطرناک پرهیز کنید و همیشه رفتار خوبی را به عنوان یک دوچرخه سوار از خود نشان دهید.

امکان حمل دوچرخه تاشو در وسایل حمل و نقل عمومی سنگاپور امکان پذیر است ولی مدلهای ساده این امکان را ندارند، در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دوچرخه های تاشو میتوانید به پست معایب و مزایای دوچرخه تاشو در مجله باچرخ مراجعه نمایید.

اگر قصد دارید به سمت دیگری از یک ماشین بروید از یک دست برای علامت دادن و راهنما استفاده کنید.

از نزدیک شدن و شانه به شانه حرکت کردن با خودروها خودداری کنید.

استفاده از مسیر دوچرخه سواری توصیه شده است و در مکانهایی که این مسیرها وجود دارد استفاده نمایید.

دوچرخه سواری در تایلند

تایلند کشوری است که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و اگر در زمانی که آب و هوا مناسب است یعنی بین ماه نوامبر تا فوریه به آنجا سفر کنید میتوانید دوچرخه سواری لذت بخشی را تجربه کنید.

دوچرخه سواری در تایلند

قانون تایلند اعلام کرده است که وسایل بزرگتر و سنگین تر حق تقدم و تردد نسبت وسایل کوچکتر دارند و حتی این قانون در خصوص عابر پیاده نیز هست، به این معنا که حق تردد ابتدا با وسایل است و سپس با عابران پیاده. پس اگر دوچرخه سواری در تایلند را تجربه میکنید باید بدانید حق تردد ابتدا با سایر وسایل نقلیه است.

فقط دوچرخه های تاشو امکان ورود به مترو و اتوبوس های تایلند را دارند.

دوچرخه باید دارای چراغ جلو با تابش نور درخشان و دید تا 15 متر باشد.

برای افرادی که در تور دوچرخه سواری شرکت کرده اند و یا در سفر با دوچرخه به تایلند رفته اند و در جاده رکاب میزنند لازم است بدانند فقط باید در کنار جاده باشند و از آمدن به داخل جاده خودداری کنند.

یک چراغ قرمز و یک شبرنگ قرمز در بخش عقب وسیله شما باید باشد مخصوصاً اگر در شب قصد رکاب زدن دارید.

استفاده از مسیرهای دوچرخه سواری اجباری نیست و حتی دیده شده است این مسیرها توسط پارک موتورها و تردد عابرین پیاده مسدود شده است.

در بیشتر مکان های گردشگری تایلند حجم گردشگران انقدر بالا است که امکان دوچرخه سواری با سرعت وجود ندارد بنابراین توصیه میشود از دوچرخه پیاده شوید و بعد از بازدید از مکان گردشگری مورد نظر به دوچرخه سواری در خارج از آن منطقه اقدام کنید.

لازم است پیش از رسیدن پشت یک عابر پیاده از دور بوق بزنید تا عکس العمل مناسبی را داشته باشند و بتوانند از حضور شما آگاه شوند. استفاده از بوق های با صدای بالا و ناهنجار ممنوع است.

قانونی در خصوص اینکه الزاماً باید دوچرخه سواران در تایلند از خیابان استفاده کنند وجود ندارد و توصیه میشود بین خیابان و پیاده رو متناوب در حرکت باشید ولی اصولاً حجم پیاده روهای این کشور بالاست و نمیتوانید به راحتی دوچرخه سواری کنید.

در پارک Lumpini که یک پارک بسیار زیبا در شهر بانکوک تایلند است میتوانید همه روزه فقط از ساعت 10 صبح تا 15 دوچرخه سواری کنید.

در هر صورت در نظر داشته باشید بهترین وسیله ماجراجویی در تایلند که از هزینه های سفر نیز میکاهد دوچرخه است.

دوچرخه سواری در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی که در نزدیکی کشور ایران واقع شده است در فصل زمستان یکی از مکانهایی است که رکاب زدن در آن بسیار لذت بخش میباشد. سفر به دبی و رکاب زدن در کنار سواحل و آسمانخراش های دبی را در صورت تجربه هیچ وقت فراموش نخواهید کرد، در ادامه با قوانین دبی برای دوچرخه سواری آشنا خواهید شد.

دوچرخه سواری در دبی

دولت دبی به منظور ترویج شیوه زندگی سالم و ترویج مردم به دوچرخه سواری، شروع به ایجاد مسیرهای ویژه کرد به طوری که افرادی که مسیر کاریشان نزدیک محل زندگیشان است از دوچرخه برای تردد استفاده میکنند.

استفاده از کلاه ایمنی دوچرخه سواری در دبی برای افرادی که رکاب میزنند اجباری است و بهتر است بدانید قیمت این کلاه ها از 160 درهم تا 1000 درهم در فروشگاه های ورزشی دبی به فروش میرسد.

رکاب زنی در پیاده روها و بزرگراه های اصلی ممنوع است و جریمه 200 تا 300 درهمی را در پی خواهد داشت ولی استفاده از خیابان های فرعی مجاز است.

به غیر از جاده جمیرا، در همه جاده ها برای دوچرخه حداکثر سرعت 60 کیلومتر در ساعت تعریف شده است و در صورت بالاتر رفتن سرعت تا 600 درهم جریمه در پی خواهد داشت.

داشتن یک چراغ در جلو و یک چراغ در عقب در هنگام رکاب زنی در شب الزامی است و همچنین توصیه شده است از جلیقه های شب رنگ نیز استفاده شود.

لازم است تا در همه شرایط کارت شناسایی همراه شما باشد تا در هنگام اعمال جریمه و یا بروز حادثه شناسایی شوید.

در دبی دزدی دوچرخه معمول است و بهتر است حتماً از قفل استفاده کنید و در صورت وجود پارکینگ، آن را در پارکینگ قرار دهید.

دوچرخه سواری در چین

کشور پهناور چین که در شرق آسیا واقع شده است پر جمعیت ترین کشور دنیا به شمار میرود و بیش از نیم میلیارد دوچرخه در این کشور وجود دارد در واقع در هر خانه یک دوچرخه وجود دارد. افرادی که سفر با دوچرخه را به صورت سایکل توریستی یا بایک پکینگ تجربه میکنند معمولاً در سفرهای آسیایی از چین هم بازدید میکنند پس بهتر است اگر سایکل توریست و یا بایک پکر هستید و یا در تور دوچرخه سواری چین شرکت میکنید با قوانین دوچرخه سواری چین آشنا باشید.

دوچرخه سواری در چین

در هر مسیری که در شهرهای مختلف چین از جمله پکن و شانگهای عبور کنید، به ازای هر 10 ماشین، یک دوچرخه سوار را خواهید دید. بخشی از این وسیله ها با امکان حمل وسیله تعبیه شده اند و در واقع سه چرخه هستند.

دولت چین عنوان کرده است که رکاب زدن علاوه بر اینکه نوعی ورزش محسوب میشود باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین باعث کاهش آلودگی هوا میشود.

چینی ها ترجیح میدهند مسیرهای کوتاه را با این وسیله محبوب بروند و مسیرهای طولانی را از ماشین استفاده کنند.

استفاده از کلاه الزامی است ولی تا به امروز جریمه ای برای آن در نطر گرفته نشده است.

در خیلی از مسیرها و جاده ها مسیرهای عالی ویژه وجود دارند که استفاده از این مسیرها توصیه شده است.

مانند سایر کشور، در چین نیز باید در هنگام شب از چراغ عقب و جلو استفاده کنید و بوق سالم بر روی وسله شما نصب باشد.

دوچرخه سواری در روسیه

روسیه از دیگر کشورهای پهناور همسایه ایران است که برای سفر با دوچرخه جذاب به شمار میرود. البته در زمان سفر به آب و هوا دقت اشته باشید تا در زمان سردی هوا به این کشور سفر نکنید.

دوچرخه سواری در روسیه

از سال 2010 به بعد، تصمیمات جالبی در خصوص دوچرخه سواری در مسکو اتخاذ شد که باعث افزایش مسیرهای ویژه، وضع قوانین و همچنین ایجاد پارکینگ برای این وسیله محبوب شد. همچین دوچرخه های هوشمند در سطح شهرهای پر جمعیت روسیه برای حمل و نقل در دسترس همگان قرار دارد.

بهتر است بدانید جای ویژه حمل دوچرخه در برخی از سیستم های حمل و نقل مسکو نیز تعبیه شده است.

در روسیه به عنوان یک کشور آسیایی همان قانونهایی را میبینیم که در قوانین کشورهای اروپایی برای دوچرخه سواری میبینیم.

عبور و مرور در پیاده به شرط حق تقدم عابران پیاده و ایجاد نکردن مزاحمت برای آنها مانعی ندارد.

مسیرهای ویژه ای که به رنگ آبی در روسیه طراحی شده است، هم برای عابران پیاده است و هم برای افرادی که رکاب میزنند، پس به این موضوع نیز دقت داشته باشید.

با توجه به اینکه در بیشتر ماه های سال هوای روسیه سرد است کمتر سایکل توریستی را در جاده های این کشور میبینید، مگر در ماه تابستان که سایکل توریست های ایرانی نیز علاقه پیدا میکنند پس از گرفتن ویزا تجربه سفر با دوچرخه به این کشور را نیز به دست بیاورند.

در روسیه در نزدیکی برخی از مکانهای گردشگری استفاده از دوچرخه ممنوع است، که در این حالت باید دوچرخه را در کنار خود نگاه دارید و از سوار شدن بر روی آن پرهیز کنید. این مکانها با تابلوها قرمز رنگ ممنوع شده اند.

دوچرخه سواری در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای محبوب برای ایرانیان در هنگام سفر به کشورهای خارجی به شمار میرود، چه این سفر با هواپیما و اتوبوس باشد و چه با دوچرخه و انواع سفر مثل بایک پکینگ و سایکل توریست، در هر صورت یکی از راه های لذت بردن از گردشگری کشور ترکیه، استفاده از دوچرخه در تور دوچرخه سواری میباشد.

دوچرخه سواری در ترکیه

دولت ترکیه از زمانی که تصمیم گرفت به این بخش از گردشگری توجه داشته باشد شروع به ساخت مسیر دوچرخه سواری در خیابان های مختلف کرد ولی هیچ قانونی برای آن نوشته نشده است و تنها همان موارد رایج را مثل استفاده کلاه ایمنی و چراغ باید رعایت کنید.

امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد و از این اطلاعات در هنگام شرکت در تور دوچرخه سواری خارج از کشور استفاده نمایید.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات


سیدطالب ١٣٩٩/٠٣/٢٢ سیدطالب :
مرسی بسیار جالب بود
سیدطالب ١٣٩٩/٠٣/٢٢ باچرخ :
ممنون از نظرتون