مسیرهای دوچرخه سواری اطراف تهران کدامند؟

مسیرهای دوچرخه سواری اطراف تهران کدامند؟


دوست دارید در اطراف تهران دوچرخه سواری کنید؟ در باچرخ میتوانید با بهترین مسیرهای دوچرخه سواری اطراف تهران آشنا شوید و در آنجا رکاب بزنید. البته در نظر داشته باشید در اینجا منظور از مسیر دوچرخه سواری، مسیر ویژه ای نیست که برای شخص دوچرخه سوار وجود دارد، بلکه مسیرها بگونه ای هستند که میتوان استفاده حداکثری از مناظر طبیعی را داشت و در واقع از طبیعت گردی با دوچرخه لذت برد. ما در ادامه این پُست از مجله گردشگری ورزشی باچرخ، این مسیرها را از نظر سطح دسترسی به 4 بخش تقسیم کرده ایم تا با توجه به محل سکونت خود بتوانید بهترین مسیر را انتخاب کنید.

شرق تهران

شرق تهران، پارک سرخه حصار و پارک یاس دو پارکی هستند که برای دوچرخه سواری مناسب هستند اما اگر قصد دارید خارج از شهر تهران به سمت شرق دوچرخه سواری کنید پیشنهاد باچرخ به شما موارد زیر میباشد:

پارک ملی لار

پار ملی لار که چیزی در حدود 65 کیلومتر با تهران فاصله دارد با توجه به نزدیک بودن به کوه دماوند، داشتن فضای بکر و دست نخورده و همچنین وجود گلهای بسیار زیبا به بهشت دوچرخه سواران برای سفر به سمت شرق تهران تبدیل شده است، بهترین زمان رکاب زدن در این منطقه 2 ماه خرداد و تیر میباشد که گل های زرد مسیر را پوشانده اند و فضای رویایی ایجاد کرده اند.

پارک ملی لار بهشتی برای دوچرخه سواری

در نظر داشته باشید این منطقه به عنوان پارک ملی از آن حفاظت میشود و برای ورود به آن در سایر ماه های سال باید از اداره حفاظت محیط زیست مجوز دریافت نمایید. دوچرخه سواری در پارک ملی لار دارای سطح سختی بالایی برای شرکت در تور دوچرخه سواری تهران میباشد و باید آمادگی جسمانی خوبی برای رکاب زدن در این منطقه داشته باشید. همچنین با ورود به این منطقه شاهد دریاچه لار نیز خواهید بود.

برای رسیدن به پارک ملی لار چندین راه دارید که مناسب ترین آن این است که تهران را به سمت آمل پیش بروید و از جاده آبعلی به سمت ورودی شرقی پارک ملی لار بروید.

آبسرد

پس از آنکه از بومهن، رودهن و دو راهی گیلاوند گذر کردید به منطقه ای خوش آب و هوا و سرسبز به نام آبسرد میرسید که در اطراف آن روستاها و مناطق گردشگری مختلفی وجود دارد که در آنها میشود دوچرخه سواری کرد و لذت برد و در برخی از مسیرها نمای قله باشکوه دماوند نیز به چشم خواهد خورد.

مناظر زیبای آبسرد مناسب برای دوچرخه سواری اطراف تهران

غرب تهران

پارک چیتگر و پارک پردیسان برای دوچرخه سواری در غرب تهران فوق العاده عالی هستند اما اگر قصد دارید خارج از شهر تهران به سمت غرب دوچرخه سواری کنید پیشنهاد باچرخ به شما مورد زیر میباشد:

طالقان

با فاصله گرفتن حدود 3 ساعته از غرب شهر تهران، میتوانید از طالقان و دریاچه طالقان بازدید داشته باشید و یک رکاب زنی مفرح را در آنجا تجربه کنید، البته این منطقه نیز مانند پارک ملی لار، دارای سطح سختی بالایی است و اگر در تور دوچرخه سواری شرکت میکنید لازم است تا مهارت رکاب زنی خوبی برای این مسیر دوچرخه سواری اطراف تهران داشته باشید.

طالقان با نمای زیبا مناسب برای دوچرخه سواری

شمال تهران

اطراف پارک جمشیدیه در شمال تهران البته اگر شیب های  برخی از خیابان ها را در نظر نگیریم مکانی مناسب برای دوچرخه سواری در شمال تهران میباشد اما اگر قصد دارید خارج از شهر تهران به سمت شمال دوچرخه سواری کنید پیشنهاد باچرخ به شما مورد زیر است:

آهار

در اطراف منطقه حفاظت شده ورجین که در لواسانات واقع شده است، روستاهی مختلفی مثل آهار وجود دارد که میتوان در آنجا رکاب زد و از آب و هوای بدون آلودگی لذت برد. اگر دوست دارید از گرمای هوای تهران در تابستان دور شوید، کوچه باغ های آهار میتواند گزینه خوبی باشد.

آهار در لواسانات مناسب برای دوچرخه سواری در اطراف تهران

جنوب تهران

در جنوب تهران، پارک جنگلی توسکا و پارک آزادگان برای دوچرخه سواری مناسب هستند اما اگر قصد دارید خارج از شهر تهران به سمت جنوب دوچرخه سواری کنید پیشنهاد باچرخ به شما موارد زیر میباشد:

دریاچه نمک حوض سلطان قم

دریاچه نمک قم را میتوان یکی از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری اطراف تهران معرفی کرد که ضمن بازدید و رکاب زنی در آن میتوان عکس های فوق العاده زیبایی نیز گرفت. این دریاچه به عنوان بزرگترین آینه طبیعی ایران شناخته میشود و برای بازدید و رکاب زنی در این منطقه، باید حدود 80 کیلومتر از سمت جنوب تهران، دور شوید. سفرنامه دوچرخه سواری این منطقه را میتوانید در بخش سفرنامه سایت باچرخ مطالعه نمایید.

دریاچه نمک حوض سلطان قم مکانی فوق العاده زیبا برای دوچرخه سواری

نکته ای که فقط باید در خصوص ورود به دریاچه نمک قم بدانید این است که در زمان بارندگی به واسطه گِل بودن منطقه، نمیتوان در آنجا رکاب زد و نکته دوم این که نمک ها ممکن است به بدنه و زنجیر دوچرخه آسیب وارد کند که باید با اسپری های مخصوص تمیز کردن دوچرخه از وسیله خود محافظت کنید.

پارک ملی کویر

پس از اخذ مجوز از سازمان محیط زیست میتوانید به پارک ملی کویر وارد شوید و از رکاب زنی در محیط بسیار بکر این منطقه لذت ببرید. کاروانسرای قصر بهرام در این منطقه وارد شده و برای شب مانی میتوانید در این محل اقامت داشته باشید. بهتر است قبل از ورود به این منطقه آب و هوا را بررسی کرده و همچنین با تور دوچرخه سواری به این منطقه ورود پیدا کنید تا راهنما داشته باشید.

پارک ملی کویر مناسب برای دوچرخه سواری گروهی خارج از تهران

به غیر از مواردی که در بالا اشاره شد موارد زیاد دیگری نیز هستند اما، ما در این پُست از مجله گردشگری باچرخ سعی کردیم شما را با بهترین مسیرهای دوچرخه سواری اطراف تهران آشنا کنیم. امیدواریم استفاده بُرده باشید و از رکاب زدن در این مسیرها لذت ببرید.

اگر دوست دارید به تنهایی سفر کنید و در جاده ها رکاب بزنید بهتر است قبل از هر چیز  پُست مجله گردشگری باچرخ با عنوان سفر با دوچرخه را چگونه آغاز کنیم را مطالعه نمایید.

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!

باچرخ اولین و تنها پلتفرم سفر با دوچرخه

با عضویت و تکمیل حساب کاربری، اعتبار هدیه بگیرید

۱۵۰۰۰ تـومـان اعـتبار هدیه