علت درد و آسیب های دوچرخه سواری چیست؟
علت درد و آسیب های دوچرخه سواری چیست؟

علت درد و آسیب های دوچرخه سواری چیست؟


از آسیب های دوچرخه سواری میتوان به درد زانو در هنگام دوچرخه سواری اشاره داشت. در این پُست از مجله باچرخ با دردهای دوچرخه سواری و درمان آن آشنا خواهید شد. در نظر داشته باشید اکثر آسیب های دوچرخه سواری که بدون حادثه رخ میدهد ناشی از نا آگاه بودن فرد دوچرخه سوار نسبت به استفاده صحیح از دوچرخه میاشد. بنابراین آسیب را به تنهایی نمیتوان به عنوان مضرات دوچرخه سواری عنوان کرد و با استفاده صحیح از این وسیله میتوان به فواید آن پی برد.

آسیب های دوچرخه سواری

ما در این پُست از مجله باچرخ، آسیب های دوچرخه سواری را در 6 نقطه از بدن بررسی کرده ایم و نتایج بررسی ها نیز نشان میدهد با رعایت نکتی که در ادامه برای هر کدام از دردهای دوچرخه سواری میبینید میتوان یک دوچرخه سواری بینهایت لذت بخش را تجربه کرد.

1- درد زانو: اگر زین دوچرخه بالاتر یا پایین تر از محل ایده آل بر اساس قد شما باشد، میزان زانویه رکاب زدن بهم خواهد خورد و در نتیجه باعث درد زانو میشود. این درد در صورت تکرار بیش از حد و تنظیم نکردن زین دوچرخه میتواند تشدید شود و در نتیجه با سایر بافت ها و عضلات صدمه وارد میکند. همچنین انتخاب نکردن سایز دوچرخه مناسب نیز میتواند درد زانو را به همراه داشته باشد، بنابراین به سایز دوچرخه نیز دقت داشته باشید.

2- درد دست: برخی از افراد بر حسب وسواسی بودن و یا ترسو بودن ممکن است مدام در حال ترمز گرفتن بی جهت باشند، این ترمز گرفتن ها وقتی به شدت باشد و مدام تکرار شود باعث میشود از مچ دست تا نوک انگشتان دست، دچار درد و آسیب شود. بنابراین باید بدانید که چه وقت و با چه میزان باید ترمز دوچرخه خود را فشار دهید.

3- درد پا: اگر کف پا و یا انگشتان پای شما دچار درد در هنگام دوچرخه سواری شد باید علت را در کفش خود جستجو کنید به اینصورت که یا از کفش مخصوص استفاده نکرده اید و یا سایز کفش شما برای رکاب زدن مناسب نیست. همچنین کفش های دوچرخه سواری انواع مختلفی دارند که باید بر اساس نوع رکاب زدن خود به آنها رجوع کنید.

4- درد مچ پا: در هنگام رکاب زدن ممکن است دچار درد در قسمت مچ پا شوید، این درد ناشی از قرار نگرفتن صحیح کفش بر روی پدال دوچرخه است. اگر پا خیلی جلو و یا خیلی عقب باشد و رکاب بزنید بعد از چند دقیقه دچار درد مچ پا خواهید شد.

5- درد باسن: اگر از میان انواع زین دوچرخه، یک زین مناسب خودتان را انتخاب کرده اید ولی همچنان در قسمت باسن و لگن در هنگام رکاب زدن دچار درد هستید، باید خدمتتان عرض کنیم که علت درد باسن در هنگام دوچرخه سواری فقط زین نیست بلکه اگر طولانی مدت بر روی دوچرخه بنشینید و یا به شدت رکاب بزنید درد باسن به سراغتان خواهد آمد، در واقع هرچقدر هم که زین شما عالی باشد اما با نشستن طولانی مدت بر روی آن، دچار درد خواهید شد و این یک چیز عادی است، توصیه میکنیم به غیر از رعایت این مورد، از شلوارک مخصوص دوچرخه سواری که دارای پد میباشد نیز استفاده نمایید.

6- درد گردن: ششمین مورد از آسیب های دوچرخه سواری را میتوان درد گردن نام برد که بخاطر این است که در هنگام دوچرخه سواری، شانه شما در قسمت بالا قرار دارد. اگر دوست ندارید دچار درد گردن شوید، شانه و سر خود را در هنگام رکاب زدن پایین و در راستای مسیر قرار دهید.

این شش درد که در هنگام دوچرخه سواری ممکن است به سراغتان آمده باشد، با رعایت نکات گفته شده میتواند کاملاً رفع شود. بنابراین فراموش نکنید که باید به درستی از دوچرخه استفاده نمایید تا از آسیب های دوچرخه سواری دور باشید. امیدواریم این پُست از مجله باچرخ برای شما مفید بوده باشد.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.