از دوچرخه سواری در هوای بارانی نترسید!
از دوچرخه سواری در هوای بارانی نترسید!

از دوچرخه سواری در هوای بارانی نترسید!


دوچرخه سواری در هوای بارانی با در نظر گرفتن نکات ایمنی میتواند دارای فوایدی نیز برای دوچرخه سواران باشد که این فواید را در باچرخ خواهید دانست. دوچرخه، باران جدا از هم بسیار دل نشین و زیبا هستند اما وقی در کنار هم قرار میگیرند ممکن است تبدیل به یک کابوس برای دوچرخه سواران شود! اما در این پُست از مجله باچرخ قرار است دید شما را نسبت به دوچرخه سواری در هوای بارانی عوض کنیم. ابتدا به سراغ فواید دوچرخه سواری در هوای بارانی میرویم و بعد، نکات دوچرخه سواری در بارندگی و فصول پاییزی را بررسی میکنیم، پس همراه ما در باچرخ باشید.

دوچرخه باران

هر دو زیبا هستند، هم باران و هم دوچرخه. برای افرادی که اهل تور دوچرخه باشند فرقی نمیکند سنگ هم از آسمان ببارد! آنها به رکاب زدن در تمام طول سال علاقه دارند و آنقدر حرفه ای شده اند که از باران و زمین خیس نمی هراسند. اگر دوست دارید مهارت های خودتان را برای سفر با دوچرخه افرایش دهید، یکی از کارهایی که نباید از آن بترسید این است که در هوای بارانی دوچرخه سواری کنید، البته با رعایت اصول ایمنی و با در نظر گرفتن مهارت های دوچرخه سواری! در ادامه به شما میگوییم رکاب زدن در هوای بارانی چه فوایدی دارد:

فواید دوچرخه سواری در هوای بارانی

6 دلیل مهم وجود دارد که اگر دیدید باران می آید، دوچرخه سواری خود را ادامه دهید و از رکاب زدن در باران نترسید. اگر این کار را کردید و از باران نترسیدید و به دوچرخه سواری پرداختید، 6 چیز را خواهید آموخت که عبارتند از:

- تعادل بهتر دوچرخه: یک دلیل بسیار واضح بین زمین خیس و خشک وجود دارد و آن این است که وسیله هایی که مثل دوچرخه به تنهایی تعادل ندارند شرایط سختی برای حفظ تعادلشان در زمین خیس وجود دارد. افرادی که دوست دارند سفر به دور دنیا با دوچرخه را تجربه کنند باید بتوانند در هر شرایطی رکاب بزنند، بنابراین در شروع رکاب زدن در هوای بارانی چندین بار زمین خواهید خورد اما به مرور زمین مهارت تعادل بهتر دوچرخه به شما افزوده خواهد شد.

دوچرخه سواری در باران

- تست لوازم دوچرخه: آیا میدانید باید در هوای بارانی تایر دوچرخه را به چه اندازه باد کنید؟ آیا واقعاً لباس هایی که خریداری کرده اید ضد آب است؟ در شرایط بارانی میتوانید تمام وسایل دوچرخه و حتی لباس ها و پوشش خود را پیش از سفر ارزیابی کنید.

- سازگاری با محیط: تا حالا شده سفر برید و هوا یک دفعه خراب بشه و همه برنامه هاتون بهم بریزه؟ اگر توانایی دوچرخه سواری در بارندگی را داشته باشید برنامه‌هایتان را ادامه خواهید داد، اگر سرعت شما کم میشود اما متوقف نمیشود و این چیزی است که از آن با عنوان سازگاری با محیط نام برده میشود. در سفرهای طولانی مدت و سایکل توریستی همه نوع آب و هوایی را خواهید دید، باران نیز در انتظار شما خواهد بود! بنابراین پیش از آنکه در شرایطی قرار بگیرید که ندانید باید چه کارهایی انجام دهید بهتر است با قرار دادن خودتان در شرایط بارانی، خودتان را سازگار کنید و اگر لازم بود وسیله جانبی خریداری کنید، آن را به موقع تهیه نمایید.

- حس قهرمانی: دوچرخه سواران کمی هستند که جسارت رکاب زدن در هوای بارانی را دارند، بنابراین وقتی در جاده و مقابل دیگران در هوای بارانی رکاب میزنید حس قهرمان بودن خواهید داشت چون میدانید آنهایی که از کنار شما عبور میکنند و در ماشین گرم و نرمشان نشسته اند چنین توانایی ندارند.

- افزایش اعتماد به نفس: اعتماد به نفس چیزی است که به شما جسارت میدهد، تا وقتی که مهارت رکاب زدن در شرایط مختلف را کسب نکنید، اعتماد به نفستان کم خواهد بود، چه بسا در تورهای دوچرخه سواری پاییزی و زمستانی شرکت نکنید و خانه ماندن را ترجیح دهید، اما وقتی مهارت داشته باشید، اعتماد به نفستان برای حضور در تورها نیز افزایش پیدا میکند.

- تفکر و تمرکز بیشتر: وقتی در جاده و در هنگام بارندگی رکاب میزنید چند اتفاق همزمان میفتند، یکی صدای باران است که از آن لذت میبرید، دومی چاله های آب است که باید مراقب آن باشید و سومی راننده هایی هستند که از کنار شما با سرعت عبور میکنند و ممکن است آب روی زمین به سمت شما پاشیده شود، بنابراین تفکر و دقت بیشتر در شرایط بارانی بیش از پیش اهمیت دارد که باید این مهارت را به شدت جدی بگیرید، بنابراین تفکر و آگاهی یک مهارت است که باید آن را آموزش ببینید.

نکات مهم دوچرخه سواری در هوای بارانی

برای رکاب زدن در شرایط بارندگی و هوای سرد باید هم خودتان و هم دوچرخه تان را تجهیز کنید، در ادامه به مواردی اشاره میکنیم که لازم هست از آنها در این شرایط استفاده کنید تا در هنگام رکاب زدن دچار مشکل نشوید:

- از لباس بارانی و جوراب ضد آب استفاده نمایید.

- از کفش دوچرخه سواری با پوشش استفاده نمایید.

- از دستکش دوچرخه سواری تمام انگشت و ترجیحاً مقاوم در برابر آب استفاده نمایید.

دوچرخه باران

- همیشه سر خود را خشک نگه دارید و از اسکارف استفاده نمایید. در صورت خیس شدن اسکارف آن را تعویض نمایید.

- از عینک دوچرخه سواری با قابلیت تعویض لنز استفاده نمایید تا در صورت تغییر شرایط آب و هوایی، بتوانید از لنز مناسب استفاده نمایید.

- چراغ دوچرخه داشته باشید چون در شرایط ابری و بارانی نور کاهش میابد و لازم است از چراغ استفاده نمایید.

- پنچرگیری نکنید! بجای صرف وقت در شرایط سخت بارانی، همیشه تیوب اضافه داشته باشید تا بجای تعمیر تیوب، آن را عوض کنید.

- در شرایطی که باران بسیار شدید است، حتی برای بهترین دوچرخه سواران نیز خطرناک است، پس چند لحظه صبر کنید تا رگبار تمام شود.

امیدواریم از این پُست باچرخ نیز نهایت استفاده را برده باشید و فراموش نکنید که از باران نترسید، فقط احتیاط کنید و نکات ایمنی را همراه با وسایل لازم رعایت کنید.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.