دوچرخه سواری در تهران چه مشکلاتی دارد؟

دوچرخه سواری در تهران چه مشکلاتی دارد؟


در باچرخ درباره دوچرخه سواری در تهران، پیست های دوچرخه سواری در تهران و مسیرهای دوچرخه سواری در تهران مطالب جالبی خواهید دانست. در این پُست از مجله گردشگری ورزشی باچرخ به تغییرات شیوه زندگی مردم اشاره خواهیم داشت و خواهیم گفت چه تغییراتی باعث شده است تا تهران کنونی به یکی از آلوده ترین شهرهای جهان تبدیل شود. آیا دوچرخه راه حلی برای آلودگی تهران است؟ آیا کرایه دوچرخه میتواند جایگزین حمل و نقل مسافت کوتاه با تاکسی باشد؟ در ادامه با ما در باچرخ همراه باشید تا این موضوعات را در خصوص دوچرخه سواری بررسی کنیم.

دوچرخه سواری در تهران

تهران شهری است با خیابان های شلوغ، خیابان هایی که پر از موتوری های پر سر و صدا و آزار دهنده است. اگر خیابان های تهران و وضع رانندگی های بد رانندگان را که کنار بگذاریم، میرسیم به آلودگی این شهر پُر جمعیت. متاسفانه تهرانیها در کمتر روزی از سال، شاهد آسمان آبی و هوای لذت بخش برای رکاب زدن هستند، به همین علت است که تور دوچرخه سواری که در خارج از شهر برگزار میشود در تمام طول سال شاهد استقبال دوستدارانی است که ترجیح میدهند ریه های خود را از هوای پاک و سالم پرکنند و به جای رکاب زدن در کنار ماشین و موتور، در تور دوچرخه سواری و در کنار درختان و مناظر دریاچه ای رکاب بزنند.

دوچرخه و طبیعت

دوچرخه سواری در تهران در حال حاضر فقط در پارکها، بوستان های جنگلی و پیست های دوچرخه سواری تهران میتواند خوب باشد البته آن با کمترین میزان فشار، چون هرچقدر بیشتر رکاب بزنید بیشتر هوای آلوده را وارد ریه های خود میکنید.

مسیرهای دوچرخه سواری در تهران

از مکانهای پر رفت و آمد و جذاب برای دوچرخه سواری در تهران میتوان در ابتدا از بوستانهای جنگلی چیتگر، سرخه حصار، یاس و پردیسان نام برد.

بوستان جنگلی چیتگر در غرب تهران واقع شده است و مسیر ویژه ای برای رکاب زدن مهیا کرده است.

بوستان سرخه حصار در شرق تهران واقع شده است و مسیر ویژه ای برای رکاب زدن نیز در این پارک وجود دارد.

بوستان یاس درست است که در پیست ندارد ولی با توجه به قرار گیری در یک منطقه با چشم انداز عالی و خوش آب و هوا توانسته پنجشنبه جمعه های خوبی را برای افراد علاقه مند به رکاب زدن فراهم آورد.

برخی از خیابان های تهران نیز به مسیر ویژه دوچرخه سواری مجهز شده اند اما به علت بی فرهنگی برخی از مردم و همچنین کوتاه بودن این مسیرها، استقبال از آنها کم است، اگرچه با گسترش این مسیرها میتوان چشم انداز خوبی را برای تهرانگردی با دوچرخه در آینده متصور شد.

در خصوص پیست دوچرخه سواری نیز، اکثر افراد علاقه مند ترجیح میدهند خود را به سطحی برسانند که بتوانند در پیست استادیوم آزادی رکاب بزنند.

مسیر دوچرخه سواری

دوچرخه راه حل آلودگی؟

باید طرز تفکرها تغییر کنند تا بتوان به این سوال جواب بله داد. اما چه طرز تفکراتی؟ اگر دوچرخه را همانند چند سال پیش نگاه کنید نمیتوان به گسترش آن در شهر برای جابه جایی مثلاً برای محل کار فکر کرد. مشکل کجاست؟ مشکل اینجاست که تهران شهر کوچکی نیست، شما حتی اگر با تاکسی قصد جابه جایی از شرق تهران به غرب آن را داشته باشید در کمترین حالت یک ساعت در راه هستید، این به این معناست که جابه جایی برای مسافت طولانی و ضروری نیازمند استفاده از دوچرخه های به روز شده و حرفه ایست، نه فقط سرعت دوچرخه بلکه استفاده از مدل برقی این وسیله دوست داشتنی، راحتی بیشتر را برای مردم به ارمغان خواهد آورد.

موضوع دیگری که باید آن را به دقت مد نظر داشته باشید این است که دوچرخه سواری بانوان موضوعی است که هر از چندگاهی متاسفانه از سوی برخی از مقامات ممنوع اعلام میشود و تا وقتی که این موضوع نیز به طور صحیح قانونی نشده است شاهد کم بودن افراد و مشکلات زیادی در این بخش هستیم.

کرایه دوچرخه در تهران

کرایه دوچرخه از شهرداری تهران، کرایه دوچرخه از پارکها مدلهای قدیمی بودند که دیگر منسوخ شده اند و با مشکلاتی که داشتند کاملاً برچیده شدند. دوچرخه های هوشمند در تهران نیز دارای معایبی هستند و به همین علت نتوانسته اند به درستی کار خود را پیش ببرند. اما کرایه دوچرخه در تهران که سراشیبی و سربالایی زیادی دارد نیازمند دوچرخه ای است که دارای دنده باشد. اگر دوست دارید در تهران دوچرخه کرایه کنید میتوانید از باچرخ استفاده کنید.

در سایت باچرخ شما میتوانید از خدمات کرایه دوچرخه در تهران استفاده کنید و باچرخ دوچرخه کوهستان را درب منزل به شما ارائه میکند و هزینه آن را به صورت نیم روز و روانه محاسبه میکند.

از مزایای استفاده از کرایه دوچرخه باچرخ این است که شما میتوانید بر اساس قد خودتان دوچرخه کرایه کنید تا به درستی از آن استفاده نمایید. همچنین استفاده از دوچرخه های کوهستان حرفه ای که میتوانید در طبیعت خارج از تهران نیز از آن استفاده کنید از ویژگی های مهم کرایه دوچرخه در تهران با استفاده از طرح باچرخ میباشد.

کشور دوچرخه

هلند کشوری است که تا چشم کار میکند دوچرخه و دوچرخه سوار میبینید. هلند آنقدر زیباست که حد ندارد. مسیر دوچرخه سواری بخشی از خدماتی است که هلند برای مردم این کشور قرار داده است. سیستم هوشمند کرایه دوچرخه از بهترین نوع، داشتن معابر زیبا برای رکاب زدن، فرهنگ سازی و البته داشتن قوانین به نفع افرادی که رکاب میزنند، کشور هلند را به اولین کشور دوچرخه در جهان تبدیل کرده است.

هلند کشور دوچرخه

برای رفتن به هلند باید برای ویزای شینگن اقدام کنید، اگر در خصوص ویزای شینگن اطلاعاتی ندارید میتوانید پُست باچرخ را با عنوان راهنمای ویزای شینگن برای جهانگردی مطالعه نمایید.

سخن آخر

رکاب زدن در تهران نسبت به تهران قدیم تغییرات زیادی داشته است، در آن زمان شرایط به گونه ای بود که واقعاً رکاب زدن در شهر لذت بخش بود، اما شهرهای پُر ترافیک و آلوده امروزی نیازمند وضع قوانینی و اجرای اقداماتی هستند تا شرایط برای رکاب زدن برای همه بدون محدودیت جنسی فراهم شود و همه بتوانند از این وسیله محبوب و پاک استفاده کنند.


مطالب باچرخ دارای کپی رایت میباشند و با افراد کپی کننده برخورد قانونی صورت میگیرد.

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!

باچرخ اولین و تنها پلتفرم سفر با دوچرخه

با عضویت و تکمیل حساب کاربری، اعتبار هدیه بگیرید

۱۵۰۰۰ تـومـان اعـتبار هدیه