چک لیست سفر با دوچرخه | سایکل توریست
چک لیست سفر با دوچرخه | سایکل توریست

چک لیست سفر با دوچرخه | سایکل توریست


چک لیست لوازم سایکل توریست که در باچرخ تهیه شده است برای افرادی که قصد دارند سایکل توریست شوند و سفر با دوچرخه را آغاز کنند راهنمای جامعی است. اگر تصمیم دارید تا در آینده ای نه چندان دور، با دوچرخه یک سفر طولانی را آغاز کنید، برای مثال ایرانگردی با دوچرخه داشته باشید و حتی به خارج از کشور با دوچرخه سفرهای مسافت طولانی را تجربه کنید، نیازمند لیستی هستید که آنها را قبل و در هنگام سفر چک کنید و در اصطلاح چک لیست سفر با دوچرخه را داشته باشید.

توجه داشته باشید که چک لیست را با لوازم سفر با دوچرخه یکسان در نظر نگیرید، وقتی صحبت از لوازم سفر با دوچرخه میشود به موارد مهم و کلیدی اشاره میکنیم که دوچرخه سواران باید همراه خود داشته باشند، اما وقتی در خصوص چک لیست لوازم سفر با دوچرخه صحبت میکنیم در واقع به تک تک مواردی که بهتر است دوچرخه سوار در سفرهای کوتاه مدت و یا طولانی مدت همراه خود داشته باشد اشاره میکنیم. در ادامه با جزئیات کامل مواردی که باید سایکل توریست ها همراه خود داشته باشند آشنا خواهید شد، این صفحه را میتوانید ذخیره کنید و همیشه حتی در طول مدت سفر به آن نگاه کنید تا چیزی از قلم نیفتاده باشد.

چک لیست لوازم سفر با دوچرخه

لوازمی که باید همواره در همه سفرهای داخلی و خارجی با دوچرخه همراه دوچرخه سوار باشد را در زیر مشاهده میکنید:

- دوچرخه مناسب

کلاه دوچرخه سواری

- عینک دوچرخه سواری

- دستکش دوچرخه سواری

- لوازم پنچرگیری

- تیوب اضافه

- قفل ایمنی

- آچارهای مخصوص دوچرخه برای تعمیر

-  چراغ روی کلاه دوچرخه

- چراغ عقب و جلو مخصوص دوچرخه

- کیف مخصوص حمل وسایل

- قمقمه آب

- کارت شناسایی

- مقداری پول نقد

- کارت پول

- لوازم بهداشت شخصی

- لباس ورزشی

- لباس فصل

- کفش مناسب

چک لیست سایکل توریست

مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، به مدت زمان سفر نیست و همه اشخاص دوچرخه سوار باید آنها را داشته باشند و نبود هر یک از موارد بالا موجب مشکلات جدی در سفر خواهد شد. در ادامه به مواردی اشاره میشود که سایکل توریست ها علاوه بر موارد بالا باید همراه خود داشته باشند. توجه داشته باشید این موارد به صورت موردی بوده و میتوان برخی از آنها را با توجه به نوع سفر همراه نداشت و یا بنابر سلیقه از وسایل جایگزین استفاده کرد.

سفر با دوچرخه - چک لیست سایکل توریست

- خورجین سایکل توریستی

- لباس شبرنگ

- مسیریاب

- گوشی موبایل

- شارژر

- لباس زیر

- لباس ورزشی

- لباس راحتی

- جوراب

- چادر مسافرتی

- وسایل آشپزی

- کیسه خواب

- زیر انداز سفری

- بالش سفری

- کمک های اولیه

- مایع بهداشتی 

- دستمال کاغذی

- تنقلات

- دوربین ورزشی

- دوربین عکاسی

- ناخن گیر

- قیچی

- قاشق، کارد و چنگال

- دفترچه و خودکار

- دمپایی

- ژل مو

- ساعت مچی

- سنجاق قفلی

- نخ و سوزن

- طناب

چک لیست ایرانگردی با دوچرخه

علاوه بر اینکه موارد بالا را باید همراه خود داشته باشید، اگر قصد دارید فقط داخل ایران رکاب بزنید باید شرایط جادها و بزرگراه ها را بدانید، در برخی از مسیرها به دوچرخه سوارها اجازه رکاب زدن نمیدهند، ضمن آنکه ممکن است برای بانوان مشکل ایجاد کنند و در برخی از مسیرها پلیس از تردد آنها ممانعت کند، بهتر است قبل از هر کاری با هر ارگانی که صلاح هست صحبت کنید، متاسفانه این تفاوت جنسیتی در جامعه وجود دارد.
نکته دیگری که باید در برنامه ریزی سفر ایرانگردی با دوچرخه مد نظر داشته باشید این است که ممکن است بخواهید در شب به جای کمپینگ از هتل استفاده کنید، پس به غیر از کارت ملی، حتماً شناسنامه نیز همراه خود داشته باشید.

سایکل توریست

چک لیست سفر خارجی با دوچرخه

آرزوی هر دوچرخه سوار علاقه مند به سفر این است که بتواند با این وسیله محبوب دور دنیا را رکاب بزند، اینکه به این مرحله از توانایی برسید که به خارج از کشور به صورت سایکل توریستی سفر کنید عالی است ولی باید موارد زیر را نیز رعایت کند.

-    پاسپورت با اعتبار کافی
-    تسلط نسبی به زبان بین المللی
-    آشنایی با زبان کشوری که قصد سفر به آن را دارید
-    ویزا
-    آشنایی با قوانین جاده ها و بزرگراه های کشور مقصد
-    آشنایی با جاذبه های گردشگری مسیر و مقصد
-    داشتن برنامه سفر سایکل توریستی

در خصوص ویزای شینگن بسیار دقت داشته باشید، برای ورود به محدوده شینگن، حتماً باید ورود و خروج شما از همان کشوری باشد که ویزا برای شما صادر شده است. در واقع اگر ویزای شینگن از ایتالیا گرفته اید نمیتوانید از تهران تا ایتالیا را رکاب بزنید، بلکه باید با رزرو بلیط هواپیما ابتدا به ایتالیا ورود پیدا کنید و سپس رکاب زنی را در این کشور آغاز کنید. این نکته بسیار مهمی است که باید یک فرد دوچرخه سوار علاقه مند به سایکل توریسم از آن اطلاع داشته باشد.

بهتر است قبل از اینکه هر کدام از سفرهای سایکل توریستی خود را شروع کنید با خواندن سفرنامه سایکل توریست از تجربیات سایکل توریست ها که در مسیرهای مختلف رکاب زده اند استفاده کنید تا سفر لذت بخش تری را تجربه کنید. همچنین پس از اینکه سفرتان تمام شد میتوانید در سایت باچرخ سفرنامه خودتان را ثبت کنید و از این راه کسب درآمد داشته باشید.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!