بهترین وسایل بایک پکینگ در سال 2021
بهترین وسایل بایک پکینگ در سال 2021

بهترین وسایل بایک پکینگ در سال 2021


اگر در حال برنامه ریزی برای سفر با دوچرخه به صورت بایک پکینگ هستید در باچرخ میتوانید با بهترین وسایل این نوع سفر آشنا شوید. همانطور که در پست های قبلی از مجله گردشگری باچرخ عنوان کردیم، بایک پکینگ نوع جدید و پرطرفدار سفر با دوچرخه است که پایه و اساس آن سبک سفر کردن است و برای همین به جای استفاده از خورجین هایی که به صورت دو طرفه در کنار چرخ ها قرار میگیرد از تک کیف های کوچکتر استفاده میکنند. با توجه به اینکه این نوع سفر به سرعت طرفداران خود را در جهان پیدا کرد، شرکت های مختلفی دست به کار شدند و به ساخت کیف های مقاوم و ضد آب مشغول شدند. ما در باچرخ به شما بهترین نوع این کیف ها را که در سال 2021 میتوانید خریداری کنید معرفی میکنیم.

بهترین برند کیف صندلی | seatpacks

کیف صندلی برای بایک پکینگ

ظرفیت این کیف ها که به میله زین چفت میشوند از شش لیتر تا بیست لیتر متفاوت میباشد. در این کیف میتوانید لباس و وسایل اضافه خود را قرار دهید. بهترین مارک برای خرید کیف صندلی، برند ORTLIEB میباشد.

بهترین برند کیف فرمان | handlebar bag

کیف فرمان بایک پکینگ

کیف فرمان یکی از بهترین کیف هایی است که میتوانید برای سفر با دوچرخه به روش بایک پکینگ خریداری نمایید، بهترین نوع این کیف ها، کیف هایی هستند که مقاوم و ضد آب باشند. در این کیسه ها میتوانید وسایل سبک از جمله کیسه خواب، ملحفه، یا چادر مسافرتی کوچک و سبک را قرار دهید. بهترین برند برای خرید این کیف، برند SALSA EXP میباشد.

بهترین کیف فریم | frame bag

کیف فریم دوچرخه برای بایک پکینگ

برای میان سه فریم اصلی و میانی دوچرخه، کیسه مخصوص مسافرتی ساخته شده است که میتوانید وسایل سنگین تر خود را در این قسمت قرار دهید. بهترین نوع آنها نیز ضد آب هستند و همچنین جنس مقاومی دارند. بهتر است برای خرید وسایل بایک پکینگ کیف هایی را انتخاب کنید که مناسب طول مدت سفر شما باشد، مثلاً همین کیف فریم سایز بندی دارد و برای سفرهای طولانی بهتر است مدلی را خریداری کنید که کل محفظه میانی فریم دوچرخه را پر کند. بهترین مارک کیفِ فریم، BLACKBURN میباشد.

بهترین کیف روی میله |  top tube bag

کیف روی میله دوچرخه برای بایک پکینگ

مسیریاب ها میتوانند در دوچرخه سواری به شما کمک کنند، اینکه جی پی اس جداگانه داشته باشید و یا از گوشی موبایل برای مسیریابی استفاده میکنید مهم نیست، مهم این است که جایی را باید برای این وسایل بر روی دوچرخه داشته باشید، بنابر این کیف های روی میله در اینجا به کمک دوچرخه سواران می آیند و میتوانید با خرید کیف روی میله، موبایل و جی پی اس و سایر موارد این شکلی را در آن قرار دهید. این کیف ها نیز مدل های مختلفی دارند و بهترین برند برای خرید این محصول در حال حاضر، برند BLACKBURN میباشد، البته کیف روی میله زیاد به برند مرتبط نیست و بهتر است به سایز آنها دقت داشته باشید.

ویژگی اصلی بایک پکینگ

نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که بایک پکینگ نوعی از سفر با دوچرخه کوهستان است که ویژگی اصلی آن سبک سفر کردن است، اگر این کیف ها را خریداری کنید و علاوه بر آن از خورجین نیز استفاده کنید، دیگر اسم آن bikepacking نخواهد بود.

شما باید ضمن اینکه وسایل ضروری سفر با دوچرخه را همراه خود حمل میکنید از وزن های کم برای تهیه وسایل خود استفاده کنید، هدف اصلی بایک پکینگ که در دنیا بسیار علاقه مند پیدا کرده و به عنوان سبک مدرن و جدیدتر سایکل توریسم به شمار میرود این است که با حمل وسایل کمتر بتوان از مسیرهای پر چالش تر و هیجان انگیزتر عبور کرد، شما در این حالت تنوع بیشتری برای خرید دوچرخه دارید و همچینین به غیر از جاده و مسیرهای صاف میتوانید در مسیرهای جنگلی و کوهستانی نیز با سرعت حرکت کنید و در وقت خود صرفه جویی کنید.

اگر علاقه مند به تجربه این نوع سفر هستید بهتر است بدانید این کیف های بایک پکینگ در هیچ شهری از ایران وجود ندارند چون بایک پکینگ در ایران ناشناخته است و یکی از اهداف باچرخ این است که بایک پکینگ را به عموم مردم ایران و به ویژه دوچرخه سواران و سایکل توریست ها معرفی کند، بنابر این با هدف گسترش این نوع سبک سفر با دوچرخه امکان خرید وسایل بایک پکینگ را در قسمت فروشگاه باچرخ فراهم کردیم که این کالاها به صورت اورجینال از خارج از کشور با کمترین کارمزد برای شما تهیه میشوند. تمام برندهای مطرح سال 2021 در حال حاضر در فروشگاه باچرخ موجود هستند.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.