بهترین برندهای دوچرخه کوهستان 2021
بهترین برندهای دوچرخه کوهستان 2021

بهترین برندهای دوچرخه کوهستان 2021


آشنایی با بهترین برندهای دوچرخه کوهستان میتواند راهنمای خوبی برای خرید دوچرخه مناسب طبیعت گردی باشد، خواندن این پست باچرخ را از دست ندهید. اگر قصد دارید در یک تور دوچرخه سواری شرکت کنید و مسیرهای طبیعی و کوهستانی را رکاب بزنید، بهترین انتخاب شما دوچرخه از نوع کوهستان خواهد بود.

بهترین دوچرخه کوهستان

در لیستی که در ادامه مشاهده خواهید کرد بر اساس سایت معتبر switchbacktravel، بهترین برندهایی که میتوانید برای خرید دوچرخه کوهستان در سال 2021 روی آنها حساب باز کنید، آورده شده اند و در خصوص هر برند توضیحاتی در خصوص تاریخچه شرکت، مدل های محبوب دوچرخه و خصوصیات برتر آنها توضیحاتی ارائه شده است.

دوچرخه اسپشیالایزد Specialized

موقعیت شرکت اسپشیالایزد: مورگان هیل کالیفرنیا

مدل محبوب اسپشیالایزد:  Stumpjumper

نقاط قوت: دوچرخه های با کیفیت با قیمت های مختلف در این برند دیده میشود.

نقاط ضعف: ندارد.

دوچرخه اسپشیالایزد

توضیحات در خصوص برند اسپشیالایزد: در خصوص این دوچرخه با یک برند آمریکایی رو به رو هستیم که البته بدنه آنها در تایوان تولید میشود که البته در دوچرخه سازی چیز غیر عادی به شمار نمیرود. این شرکت در دهه 1970 تاسیس شد و با تولید دوچرخه مشهور خود به نام Stumpjumper در سال 1981 بسیار مورد توجه قرار گرفت، این دوچرخه به عنوان اولین دوچرخه کوهستان تولید انبوه در جهان شناخته شد و تا امروز نیز محبوبیت خود را از دست نداده است. بهتر است بدانید این شرکت مدل های مختلفی از دوچرخه را تولید میکند، از دوچرخه جاده گرفته تا دوچرخه برقی و دست شما در انتخاب دوچرخه ها بسیار باز است.

البته اگر تصمیم دارید در آینده، دوچرخه برقی تهیه کنید بهتر است پست 7 اشتباه بزرگ در هنگام خرید دوچرخه برقی را مطالعه کنید.

درست است که Stumpjumper به عنوان بهترین دوچرخه این برند از سالهای پیش شناخته میشود ولی این شرکت هرگز دست از تلاش و نوآوری برنداشته است و سال به سال به کار خود نوآوری میدهد. برای مثال بدنه هایی تولید کرده است که میتوان در آنها آب و یا آچارهای دوچرخه را نگهداری کرد.

دوچرخه ترک Trek

موقعیت شرکت ترک: ایالت ویسکانسین آمریکا

مدل محبوب برند ترک: Fuel

نقاط قوت: کیفیت بالا با مدل های مختلف در کنار گارانتی مادام العمر بدنه

نقاط ضعف: به نسبت بقیه برندها خلاقیت ندارد.

دوچرخه ترک

توضیحات برند Trek: ترک یکی از بزرگترین برندهایی است که دوچرخه های مختلف را تولید و در جهان عرضه میکند. این برند آمریکایی شهرت خود را با تولید مدلهای جاده ای به دست آورد به طوری که در مسابقات مهم دنیا از جمله مسابقات تور دو فرانس نام این برند بسیار دیده میشد و لنس آرمسترانگ مشهور نیز از آن استفاده میکرده است. کیفیت ساخت دوچرخه های کوهستان Trek به همان اندازه دوچرخه های جاده آن است و شناخته ترین مدل این برند در اختیار دوچرخه Fuel EX است.

با اینکه نوآوری این شرکت نسبت به بقیه شرکت ها کمتر است اما همیشه بازخوردهای خوبی از مشتریان خود دریافت کرده است و پشت آن همیشه ورزشکاران نام آشنایی بوده اند که به عنوان حامی قرار داشته اند.

یکی دیگر از ویژگی های مهم برند Trek این است که میتوانید دوچرخه سفارشی خود را به شرکت اعلام کنید تا برایتان آماده سازی کنند، این کار میتواند از رنگ باشد تا نوع مختلف بدنه و کمک فنر و این مورد برای افراد خاص که قصد دارند در تور دوچرخه شرکت کنند، بسیار حائز اهمیت است.

دوچرخه جاینت Giant

موقعیت شرکت جاینت: تایچونگ تایوان

مدل های محبوب جاینت: Trance و Talon

نقاط قوت: تولید گسترده و قیمت های رقابتی.

نقاط ضعف: هندسه های مختلف برای بیشتر مدل ها که انتخاب را سخت میکند.

دوچرخه جاینت

توضیحات برند جاینت: شرکت جاینت که به عنوان یکی از تولید کننده های بزرگ دوچرخه به شمار میرود در سال 1972 تاسیس شد. این شرکت با شروع تولید دوچرخه کوهستان به نام Trance در سال 1981 توانست به شهرت جهانی دست پیدا کند در حالی که هندسه هایی که در هر مدل طراحی میکند باعث میشود اندازه گیری برای خریدار کمی سخت شود.

برند جاینت نسبت به دوچرخه های ترک و اسپشیالایزد شهرت کمتری دارد اما جاینت با توجه به اینکه قیمتهای رقابتی دارد توانسته دوچرخه سواران بیشتری را ترغیب به خرید کند اما در هر حالت خریدار باید بداند از نوآوری زیادی در دوچرخه های جاینت استفاده نمیشود در هر حال گزینه بسیار خوبی برای تور دوچرخه به شمار میرود.

جاینت در سال 2008 یک برند فرعی با نام لایو سایکلینگ Liv Cycling ایجاد کرد که فقط مختص به بانوان در خصوص پوشاک و دوچرخه میباشد. برند لایو سایکلینگ Liv Cycling نیز همان کیفیتی را دارد که از برند جاینت انتظار میرود.

دوچرخه سانتا کروز Santa Cruz

موقعیت شرکت سانتا کروز: شهر سانتا کروز کالیفرنیا

مدل های محبوب سانتا کروز: Hightower  و Nomad

نقاط قوت: فریم های با کیفیت بالا، توجه جدی به جزئیات، گارانتی مادام العمر فریم ها

نقاط ضعف: خیلی گران قیمت هستند.

دوچرخه سانتا کروز

توضیحات برند سانتا کروز: این شرکت در سال 1994 تاسیس شد و با دوچرخه های غیر معمولی که تولید کرد خود را در دنیای دوچرخه سواری به عنوان یک برند لاکچری و خاص معرفی کرد. بر خلاف تصور، شرکت آنها بسیار رشد خوبی را تجربه کرد و رضایت مندی مشتریان نیز بالا بود. دوچرخه های سانتا کروز بسیار طراحی جالب و منحصر به فردی دارند، به طوری که وقتی در یک تور دوچرخه شرکت میکنید با دیگر همرکابان کاملاً متمایز خواهید بود. تنها چیزی که باعث میشود نسبت به رقبا برای خرید کمتر بر سر زبانها باشد، قیمت بالایی است که این برند دارد.

دوچرخه کنندال Cannondale

موقعیت شرکت کنندال: ویلتون ایالت کنتیکت آمریکا

مدل معروف برند کنندال: Habit

نقاط قوت: فریم های آلومینیومی سبک

نقاط ضعف: ندارد.

دوچرخه کنندال

درباره برند کنندال: این برند نیز طراحی های جالبی ارائه میکند و فریم های آلمینیومی نسبتاً بزرگی خود را با دیگر برندها متمایز ساخته است. این شرکت در دهه 1980 که شرکت ها در حال ساخت فریم فولادی بودند، دست به نوآوری زد و با ساخت فریم سبک آلمینیومی در جهان به شهرت رسید و برند کنندال بر سر زبان ها افتاد اما در سالهای گذشته هیچ نوآوری از خود نشان نداده است.

دوچرخه دیاموند بک Diamondback

موقعیت شرکت دیاموند بک: شهر کنت ایالت واشنگتن آمریکا

مدل مشهور این برند: Hook

نقاط قوت: قیمت های ارزان و رقابتی

نقاط ضعف: با فروشگاه ها کار میکند و بازار مشتریان مستقیم را نادیده گرفته است.

درباره برند دیاموند بک:  این شرکت که در سال 1970 کار خود را با تولید دوچرخه های BMX آغاز کرد و با کیفیت ساخت خوب در این دوچرخه ها شهرت جهانی یافت و کم کم روند تولید خود را گسترش داد و به تولید دوچرخه های مقرون به صرفه مشغول شد و همین است که تا امروز توانسته در بین دوچرخه های کوهستان مشهور در دنیا باشد.

دیگر برندهای مطرح دنیا نیز Yeti، Pivot، Ibis و Evil میباشند که در ایران نمایندگی ندارند.

نتیجه گیری: در اینجا با بهترین برندهای دوچرخه در دنیا آشنا شدید و نام های آشنایی نیز در این لیست بود از جمله برند جاینت و برند ترک و حتی برند اسپشیالایزد و با مدل های بسیار گران مثل برند سانتا کروز و مدل های ارزان مثل دیاموند بک نیز آشنا شدید و حالا اگر قصد خرید دوچرخه کوهستان را برای  تور دوچرخه داشته باشید به راحتی میتوانید از این لیست برند خود را انتخاب کنید و مدل های برند را بررسی کنید و بر اساس سایز خود، خرید خود را انجام دهید.

از آنجا که انتخاب سایز مناسب دوچرخه در هنگام خرید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، بهتر است پُست هر آن چیزی که باید درباره سایز دوچرخه بدانید را مطالعه کنید.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.