بهترین مواد غذایی بعد از دوچرخه سواری و ورزش
بهترین مواد غذایی بعد از دوچرخه سواری و ورزش

بهترین مواد غذایی بعد از دوچرخه سواری و ورزش


بهترین مواد غذایی بعد از دوچرخه سواری کدامند؟ برای ریکاوری بعد از دوچرخه سواری چه بخوریم؟ همه میدانیم که تغذیه برای دوچرخه سواری از اهمیت بالایی برخوردار است، اما به همانقدر که تغذیه قبل از دوچرخه سواری و در هنگام دوچرخه سواری مهم است، پس از رکاب زدن نیز باید به تغذیه خود اهمیت دهید تا ریکاوری بعد از دوچرخه سواری به خوبی صورت گیرد. بنابراین در این پُست از مجله باچرخ، به سراغ بهترین مواد غذایی برای بعد از دوچرخه سواری رفته ایم، که به شما توصیه میکنیم حتماً با دقت تا انتهای این پُست را مطالعه نمایید.

بهترین مواد غذایی بعد از دوچرخه سواری

اگر بعد از رکاب زدن طولانی مدت در شرایطی قرار داشتید که حق انتخاب چند مواد غذایی برای شما وجود داشت باید به سراغ مواد غذایی بروید که کربوهیدرات و پروتئین در آنها وجود دارد، اما اگر حق انتخاب نداشتید این نکته را فراموش نکنید که حتی اگر شده فست فود هم بخورید، فقط نگذارید شکمتان خالی بماند. البته این مورد برای زمانی است که تا رسیدن به منبع غذایی سالم، زمان زیادی باقی مانده باشد.

کربوهیدرات ها و پروتئین ها به عنوان بهترین مواد غذایی برای بعد از دوچرخه سواری به شمار میروند که مصرف آنها 30 تا 60 دقیقه بعد از تمرین های ورزشی و رکاب زدن های طولانی، توصیه میشود. اگر کربوهیدرات هایی که در حین رکاب زدن از دست داده اید جبران نکنید، سستی و ضعف را در رکاب زدن بعدی خود تجربه خواهید کرد. پروتئین باعث ترمیم و ساخت عضلات میشود، بنابراین برای بهبود عضلات که در هنگام رکاب زدن، درگیر شده اند، باید پس از دوچرخه سواری طولانی مدت علاوه بر کربوهیدرات باید مواد غذایی را نیز مصرف نمایید که پروتئین در آنها نقش دارد.

ممکن است اصلاً بعد از تمرین ورزشی و یا رکاب زدن، حس گرسنگی نداشته باشید! در این حالت چه باید کرد؟ محققین توصیه میکنند حتی اگر بعد از تمرین، احساس گرسنگی ندارید، تغذیه را فراموش نکنید، این تغذیه هرچقدر هم که کوچک باشد بهتر از این است که تا ساعت‌ها اصلاً چیزی میل نکنید.

بعد از دوچرخه سواری چه بخوریم

با توجه به اینکه ممکن است از آن دسته افرادی نباشید که سریع به سراغ غذاهای مفصل میروند، بهتر است کره بادام زمینی، شیر کاکائو یا اسموتی میوه‌ای و یا حتی میوه‌های تازه را در برنامه غذایی خود برای پس از رکاب زدن طولانی مدت قرار دهید تا به برنامه لاغری با دوچرخه سواری شما صدمه نزند. به طور کلی وقتی تصمیم میگیرید خارج از شهر رکاب بزنید، بهتر است در کوله پشتی دوچرخه سواری خود حتماً میوه و تنقلات قرار دهید تا هم در میان رکاب زدن و هم پس از آن، تغذیه برای ریکاوری همراه خود داشته باشید.

بعد از دوچرخه سواری چه بخوریم

همچنین اگر به سراغ غذا میروید پیشنهاد ما به شما استفاده از پروتئین بدون چربی مانند تخم مرغ و ماهی تن و همچنین ماکارونی و سیب زمینی است تا به اصول تغذیه در دوچرخه سواری نیز پایبند بوده و از لاغری و تناسب اندام دور نشوید.

ریکاوری بعد از دوچرخه سواری

ریکاوری بعد از دوچرخه سواری نه تنها شامل تغذیه میشود، بلکه استراحت و خواب کافی را نیز شامل میشود. به طور کلی فرآیند چربی سوزی و کالری سوزی با دوچرخه بسیار خوب است، اما در حین فعالیت های ورزشی، شما مواد مفیدی را نیز از دست خواهید داد که به سرعت میتوانید آنها را تامین کنید تا ریکاوری صورت گیرد. 2 ماده مهم که باید به فکر آن باشید، یکی نمک و دیگری آب است. به طور کلی نوشیدن آب به میزان کافی در حین و پس از دوچرخه سواری، نقش بسیار زیادی در ریکاوری و عادی شدن بدن دارد.

در نظر داشته باشید فرآیند ریکاوری با تغذیه باید به صورت مداوم و کوتاه صورت گیرد، این بدان معنی است که در یک زمان همه غذا را میل نکنید بلکه هر نیم ساعت یا یک ساعت یکبار، مقداری غذا و میوه مصرف نمایید. امیدواریم این پُست از مجله باچرخ برای شما مفید بوده باشد.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!