بهترین ورزش های هوازی برای سوزاندن چربی شکم
بهترین ورزش های هوازی برای سوزاندن چربی شکم

بهترین ورزش های هوازی برای سوزاندن چربی شکم


ورزش های هوازی برای لاغری و سوزاندن چربی شکم و در نتیجه کوچک کردن شکم و پهلو بسیار مفید هستند. در این پُست با بهترین ورزش های هوازی آشنا میشوید چون در حال حاضر هیچ راه سریع و بی خطری بهتر از ورزش کردن برای چربی سوزی وجود ندارد. بنابراین ما با بررسی ورزش های مختلف هوازی که در برابر ورزش های غیر هوازی، سبک تر و بهتر هستند لیستی با عنوان بهترین ورزش های هوازی برای لاغری تهیه کرده ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد. بنابراین تا انتهای این پُست از مجله باچرخ را با دقت مطالعه نمایید.

ورزش های هوازی برای لاغری

ورزش های هوازی شامل فعالیت هایی میشود که در هنگام انجام آنها، مستقیماً تنفس و قلب شما درگیر هستند، مانند: پیاده روی، دو، دوچرخه سواری وغیره. اما کدام یک از فعالیت های هوازی تاثیر بیشتری در چربی سوزی شکم دارد و در واقع کاهش سریع وزن را در پی خواهد داشت؟ 

1- دوچرخه سواری

اگر از همراهان مجله اینترنتی باچرخ بوده باشید در پُست با عنوان دوچرخه سواری و لاغری شکم به طور کامل درباره اینکه دوچرخه سواری چه تاثیرات زیادی در لاغری و چربی سوزی دارد با شما صحبت کردیم. همانطور که مشاهده میکنید در لیست ورزش های هوازی برای لاغری، دوچرخه سواری در رتبه اول قرار دارد که نشان میدهد این ورزش مهیج، بهترین ورزش هوازی برای سوزاندن چربی شکم میباشد.

دوچرخه سواری در کوهستان برای چربی سوزی

فرق دوچرخه ثابت و دوچرخه سواری در هوای آزاد نسبت به میزان کالری سوزی، زیاد محسوس نیست، اما دوچرخه سواری در هوای آزاد و به صورت دسته جمعی علاوه برای کالری سوزی، به شما شور و نشاط نیز هدیه میدهد. اگر در خصوص میزان کالری سوزی با دوچرخه در ذهنتان سوالی ایجاد شده به شما توصیه میکنم پُست مجله اینترنتی باچرخ با عنوان دوچرخه سواری چقدر کالری میسوزاند را حتماً مطالعه نمایید.

2- بالا پایین رفتن از پله

تحقیقات ثابت کرده است که بالا و پایین رفتن از پله به مدت 20 دقیقه در طول روز به طور مدام و با سرعت ثابت، نقش زیادی در چربی سوزی شکم دارد، البته باید استخوان های قوی نیز داشته باشید و برای افرادی که دچار پوکی استخوان هستند مناسب نیست. بالا و پایین رفتن از پله علاوه بر چربی سوزی، باعث تقویت سیستم قلبی و عروقی نیز میشود.

3- پرش و طناب زدن

طناب زدن در رتبه سوم بهترین ورزش های هوازی برای چربی سوزی قرار دارد و به این معنی است که با پرش از طناب و روتین انجام دادن این حرکت، میتوانید وزن قابل توجهی کم کنید که بخش زیادی از آن مربوط به شکم است. در نظر داشته باشید که طناب زدن را به مدت 15 تا 20 دقیقه در روز انجام دهید.

4- دویدن

دویدن در رتبه چهارم لیست ما قرار دارد، این موضوع در واقع میتواند پاسخ افرادی نیز باشد که به دنبال مقایسه ورزش دو و دوچرخه سواری از نظر چربی سوزی هستند. بنابراین اثر دویدن از نظر چربی سوزی نسبت به دوچرخه سواری کمی کمتر است، این موضوع را میتوان به نوع رژیم غذایی که برای دوچرخه سواری مورد استفاده قرار میگیرد نیز نسبت داد. اگر دوست دارید از دویدن برای چربی سوزی استفاده کنید باید آن را همانند سایر ورزش های هوازی، به صورت مداوم انجام دهید.

دویدن برای چربی سوزی و لاغری شکم

5- شنا

این ورزش که برای انجام آن به آب و آموزش شنا احتیاج دارید در رتبه پنجم قرار دارد و فعالیتی است که کل بدن را درگیر میکند، از این روی همانند دوچرخه سواری، بر کاهش استرس، ایجاد مقاومت بدنی و تقویت کلی ماهیچه ها تاثیر گذار است. همچنین راه رفتن در آب استخر نیز به حفظ تعادل افراد کمک میکند.

مزیت ورزش های هوازی

چه چیزی باعث میشود تا افراد برای سوزاندن چربی شکم به سراغ ورزش های هوازی میروند و کمتر از ورزش های غیر هوازی استفاده میکنند؟ این موضوع را میتوان در تداوم انجام دادن یک ورزش دانست، به این معنا که فشار وارده بر افراد در هنگام انجام ورزش های غیر هوازی انقدر بالاست که مردم ترجیح میدهند برای چربی سوزی یک برنامه کامل هوازی داشته باشند تا بتوانند به علت سبک بودنِ آنها، آن را تا انتها انجام دهند و در کنار ورزش، از آن لذت ببرند. مثلاً همین دوچرخه سواری که در لیست بهترین ورزش هوازی برای کالری سوزی قرار گرفته است، نه تنها شما را به تناسب اندام میرساند بلکه باعث شور و اشتیاق شما میشود و سبک زندگی شما را کاملاً سلامت محور میکند.

نکات پایانی

یادتان باشد که اگر تصمیم گرفتید دوچرخه خریداری کنید، خوب به این موضوع فکر کنید که دوچرخه ثابت مناسب شماست و یا دوچرخه عادی؟ اگر تصمیم گرفتید دوچرخه غیر ثابت تهیه کنید، بهتر است به سراغ دوچرخه شهری نروید و دوچرخه کوهستان خریداری کنید تا بتوانید اوقات فراغت خود را خارج شهر بگذرانید و از رکاب زدن در مناظر اطراف شهر و در هوای پاک لذت ببرید.

اگر تصمیم گرفتید ورزش دو را نیز انتخاب کنید و در برنامه ورزشی خود قرار دهید، حتماً از کفش ورزشی مناسب و استاندارد استفاده کنید تا دچار مشکلات عضلانی در طولانی مدت نشوید.

اگر در هنگام ورزش کردن، حداقل یک نفر همراه داشته باشید، در میان راه خسته نخواهید شد و برنامه ورزشی خود را کامل انجام خواهید داد، بنابراین همراه ورزشی را فراموش نکنید.

امیدواریم این پُست از مجله اینترنتی باچرخ برای شما مفید بوده باشد و برای چربی سوزی به یکی از 5 موردی که در لیست بهترین ورزش های هوازی که مطالعه کردید قرار داشت روی بیاورید و به تناسب اندام برسید و از زندگی خود در کنار سلامتی، لذت ببرید.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات


١٣٩٩/١٠/١٦ کاربر :
سپاس گزارم از اطلاعات خوب شما
١٣٩٩/١٠/١٦ باچرخ :
وقت بخیر، خوشحالیم که مفید بوده براتون.