آیا فواید دوچرخه سواری برای بانوان بیشتر است؟
آیا فواید دوچرخه سواری برای بانوان بیشتر است؟

آیا فواید دوچرخه سواری برای بانوان بیشتر است؟


فواید دوچرخه سواری برای بانوان آیا تفاوتی با فواید دوچرخه سواری برای آقایان دارد؟ این پُست مجله باچرخ را به دوچرخه سواری بانوان و تاثیر جنسیت بر ورزش کردن اختصاص داده ایم. بهتر است بدانید یکی از مهم ترین چیزهایی که در ورزش و دوچرخه سواری برای سلامتی بدن تاثیرگذار است فاکتور بسیار مهم جنسیت است. در این زمینه در ادامه این پُست از مجله باچرخ در خصوص فواید دوچرخه سواری بانوان اطلاعات بسیار خوبی را دریافت خواهید کرد، پس تا انتهای این پُست را با دقت مطالعه نمایید.

فواید دوچرخه سواری برای بانوان

اگر تجربه دوچرخه سواری گروهی را داشته باشید میدانید که به طور کلی سرعت دوچرخه سواری بانوان چیزی در حدود 10 درصد از سرعت رکاب زدن آقایان کمتر است، بنابراین اگر در کنار یک خانم دوچرخه سوار قرار گرفته باشید و همرکاب بوده باشید با موضوع تفاوت جنسیت در ورزش کردن تا حدودی آشنا شده اید. حالا اگر این موضوع را گسترش دهیم و از همه جوانب فعالیت های ورزشی بررسی کنیم به این موضوع میرسیم که فواید دوچرخه سواری مانند کاهش استرس، لاغری و تناسب اندام، دوری از سکته قلبی و بیشمار فواید دیگر، هم بر آقایان و هم بر بانوان تاثیر گذار است اما تاثیر آن در بانوان میتواند کمتر یا بیشتر باشد. چرا؟ در ادامه متوجه این موضوع خواهید شد:

چرا فواید دوچرخه سواری و ورزش کردن نسبت به جنسیت متفاوت است؟

یکی از علت های مهم در خصوص تفاوت تاثیرگذاری فواید دوچرخه سواری برای بانوان، این است که به طور کلی بانوان حدود 35 درصد نسبت به آقایان کم تحرک تر هستند، بنابراین مستعد چاق شدن هستند و تاثیر ورزش در آنها میتواند در سبک زندگی و سلامت آنها تاثیر بیشتری بگذارد.

از تغییرات تاثیرگذار در عملکرد ورزشی بانوان و آقایان میتوان به هموگلوبین خون اشاره کرد که خانم ها نسبت به آقایان کمتر دارند و بنابراین ظرفیت کمتری برای انتقال اکسیژن دارند و در خصوص ورزش های هوازی عملکرد متفاتی از خودشان نشان میدهند.

سطح تستروتن از دیگر مواردی است که در هنگام ورزش کردن بر عملکرد و در نتیجه فواید و عملکرد ورزشکاران خانم و آقا تاثیر میگذارد. هر چقدر تستروتن بیشتر باشد عملکرد ورزشی نیز بیشتر خواهد بود.

فواید دوچرخه سواری برای بانوان

از دیگر تفاوت هایی که باعث میشود خانم ها و آقایان از از فواید رکاب زدن به صورت نابرابر بهره ببرند ارگونومی بدن است که در رکاب زنی آنها با توجه به موضوع مهم آیرودینامیک در هنگام حرکت، تاثیر گذار است. به این صورت مردهایی که چربی کمتر و عضلات بیشتری دارند نسبت به بانوان زودتر به تغذیه احتیاج پیدا میکنند.

قدرت ذهنی زنان را دست کم نگیرید! زنان میتوانند در مسافت های طولانی مدت، تصور بهتری از ادامه مسیر داشته باشند و بنابراین تحمل درد آنها در مسابقات بیشتر خواهد بود.

کدام فواید دوچرخه سواری برای بانوان بیشتر است و چرا؟

اگر بخواهیم کمی موضوع را بازتر کنیم باید بدانید که زنان نسبت به مردان در صورت گرفتار شدن به آرتروز یا سائیدگی مفاصل، 3 برابر بیشتر در معرض خطر جدی هستند. بنابراین در موارد دوچرخه سواری برای لاغری و همچنین دوری از خطر آرتروز، زنان تاثیر بیشتری خواهند گرفت.

موضوع بعدی که در بخش اثر بخشی فواید رکاب زدن تاثیرگذار است، موضوع حفظ کیفیت غضروف بدن است، بنابراین بانوی گرامی، اگر دوست ندارید به مشکلاتی از قبیل زانو درد و کمر درد دچار شوید، دوچرخه سواری ملایم را در برنامه ورزشی خود قرار دهید.

زنان به طور طبیعی دارای هورمون ها و عوارضی هستند که مردان با آن روبه رو نیستند، مثل قائدگی، بارداری، زایمان و یائسگی. همه این موارد دارای دردهای و مشکلات بخصوص خود هستند که در صورت قرار دادن برنامه رکاب زدن در برنامه ورزشی خود، میتوانند از فواید آرامش بخش آن در طولانی مدت استفاده کنند که این موضوع موجب افزایش تحمل درد میشود.

دوچرخه سواری بانوان و خانم ها در طبیعت بکر و زیبا

از دیگر فواید دوچرخه سواری برای بانوان میتوان به سلامت روان اشاره داشت، به گونه ای که محققان در تحقیقات صورت گرفته به این نتیجه رسیده اند که زنان دو برابر بیشتر از مردان دچار اضطراب میشوند و رکاب زدن برای کاهش استرس و اضطراب بانوان میتواند تاثیر زیادی داشته باشد.

فواید دوچرخه سواری برای بانوان به همینجا ختم نمیشود، بهتر است بدانید حتی در فضای اجتماعی تاثیر مثبت رکاب زدن را میتوان به وضوح دید، به همین منظور توصیه میشود برای افزایش روحیه، رکاب زدن را به صورت گروهی و همراه با دیگر دوچرخه سواران خانم انجام دهید و از دوچرخه سواری در طبیعت لذت ببرید. رکاب زدن اعتماد به نفس خانم ها را افزایش میدهد و باعث میشود در زندگی خود روند مثبتی داشته باشند و سبک زندگی شاد و پُر انرژی را در پی بگیرند.

با توجه به اینکه فواید رکاب زدن از مضرات آن بیشتر است، بنابراین به همه افراد و بخصوص به بانوان توصیه میکنیم این ورزش مفرح و لذت بخش را در برنامه ورزشی روزانه خود قرار دهند، در این خصوص میتوانید مجله اینترنتی باچرخ را دنبال کنید تا به روزترین و بهترین آموزش ها را دریافت نمایید.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!