باچرخ در نیمه نهایی مسابقه سازمان جهانی گردشگری

باچرخ در نیمه نهایی مسابقه سازمان جهانی گردشگری


باعث افتخار ما است که پس از مدت کوتاهی از راه اندازی استارتاپ باچرخ به عنوان اولین و تنها پلتفرم سفر و گردشگری با دوچرخه نه تنها در ایران بلکه به عنوان یک کار جدید در حوزه گردشگری دنیا، با شرکت در مسابقه سازمان جهانی گردشگری در مرحله نیمه نهایی انتخاب شده ایم. جالب است بدانید بیش از ۱۰۰ استارتاپ از تمام کشورهای دنیا در این رقابت شرکت کرده بوند که باچرخ نیز بدون دریافت هیچ گونه حمایت مالی چه از بخش خصوصی و چه از بخش دولتی، با تکیه بر تجارب خود در صنعت گردشگری توانست به عنوان یک تیم ایرانی در مرحله نیمه نهایی مسابقات انتخاب شود.

اولین دوره مسابقات استارتاپ ورزشی سازمان جهانی گردشگری

استارتاپ به معنی یک کار جدید در دنیا است که می تواند شیوه زندگی مردم را با استفاده از راهکارهایی به روز نماید. در استارتاپ باچرخ سعی کردیم تا از همه افراد دوچرخه سوار حرفه ای و سایکل توریست دعوت کنیم تا به عنوان لیدر دوچرخه سوار در سایت اقدام به ایجاد تور نمایند و نسبت به گسترش سیستم رزرواسیونی تور دوچرخه سواری و خارج شدن از انحصار گروه های دوچرخه سواری کمک کنند تا امکان رقابت عادلانه در این حوزه گردشگری به وجود آید. همچنین امکان ثبت دوچرخه توسط کاربران برای کرایه دادن به مسافرین تور و کسب در آمد از این شیوه، دریافت ویزای جهانگردی و سفرنامه های دوچرخه سواری از دیگر امکاناتی است که رایگان در اختیار کاربران ما قرار دارد.

پس از ثبت استارتاپ باچرخ در مسابقه استارتاپی ورزشی سازمان جهانی گردشگری ۲۰۱۹ که اولین دوره این مسابقات نیز بود پس از رقابت با سایر استارتاپ های ورزشی گردشگری سایر کشورها و گذر از مراحل مختلفِ بررسی های سازمان جهانی گردشگری UNWTO نتایج مسابقه به شرح زیر اعلام شد که نام باچرخ از کشورِ ایران در این لیست نیز به عنوان نیمه نهایی ها قرار گرفته است و از این بابت با توجه به فشارهایی که در کشور ایران از سمت های مختلف کاری داشتیم و داریم، این موضوع بسیار با اهمیت میباشد .

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) با همکاری مرکز نوآوری بارسلونا و با حمایت شورای ملی گردشگری و ورزشی قطر، فینالیست ها و استارتاپ های راه یافته به نیمه نهاییِ اولین دوره مسابقات گردشگری ورزشی را اعلام کرد که این پروژه ها را به رسمیت می شناسد و از آنها الهام می گیرد. همه استارتاپ هایی که در اینجا عنوان شده اند به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل کمک می کنند و راه حل های آنها ارزشمند است.

بیش از۱۰۰ طرح و از بیش از ۵۰ کشور، پروژه های استارتاپی ورزشی گردشگری خود را ارائه دادند و از سراسر جهان با راه حل هایی از فن آوری های جدید مبتنی بر گردشگری و با استفاده از ابتکارات نرم افزاری موجب شدند تا به این مرحله برسند.

 ۴ استارت آپِ برتر در زمینه ورزش و فناوریِ گردشگری در اوایل سال ۲۰۲۰ در چالش دوم در دفتر مرکزی نوآوری بارسلونا به رقابت می پردازند.

ناتالیا بایونا ، کارشناس ارشد نوآوری در سازمان جهانی گردشگری می گوید: "با تشکر از همه استارتاپ های شرکت کننده، ما این فرصت را داشتیم که با ایده های جهان محور، جوانان پر تلاش و کارآفرینان با راه حل های جدید در حوزه گردشگری ورزشی که ارزش افزوده ایجاد می کنند ملاقات کنیم. فن آوری ها و روش های جدید برای ترویج گردشگریِ ورزشی بسیار ضروری است. فینالیست های این مسابقه می توانند یک پروژه آزمایشی را در مرکز نوآوری بارسا راه اندازی کنند "

در ادامه از تمام تیم های انتخاب شده دعوت به عمل آورده شده تا در جلسه ای با حضور افراد مهم گردشگری جهان و رؤسای سازمان جهانی گردشگری در ماکائو کشور چین در کنار داوران حضور به هم رسانند.

لیست فینالیست های استارتاپ ورزشی گردشگری ۲۰۱۹:

Aguardio ( دانمارک )

Bringsta GmbH ( اتریش )

Questo ( رومانی )

Sportcompass ( رومانی / دانمارک )

لیست مرحله نیمه نهایی استارتاپ های ورزشی گردشگری ۲۰۱۹:

bacharkh ( ایران )

Circular Traveler ( اسپانیا )

Instafly ( کانادا )

Nomadic Escapes ( موریس )

Questips ( کلمبیا )

Rau Eco and Cultural Tourism enterprise ( تانزانیا )

Run Africa ( اتیوپی )

Runnar Tech ( چین )

Shambit (ایران /  آلمان )

Sky-Pic ( استرالیا )

ViaVii ( اردن )

لینک این خبر در سایت سازمان جهانی گردشگری : UNWTO

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!