7 اشتباه بزرگ در هنگام خرید دوچرخه برقی
7 اشتباه بزرگ در هنگام خرید دوچرخه برقی

7 اشتباه بزرگ در هنگام خرید دوچرخه برقی


دوچرخه برقی هیجان انگیز است اما اگر در هنگام خرید دوچرخه برقی دقت نداشته باشید ممکن است شما هم مرتکب اشتباهاتی شوید که در اینجا عنوان کرده ایم. بهتر است بدانید این اشتباهات انقدر رایج هستند که برخی از افراد بعد از خرید متوجه شده اند خیلی هزینه های زیادی بایت آن پرداخت کرده اند. پس اگر شما هم دوست ندارید پول زیادی بابت امکاناتی که در واقع در حد کمال نیست پرداخت کنید با 7 موردی که در ادامه عنوان کرده ایم آشنا شوید و در هنگام خرید دوچرخه برقی به خوبی از آنها آگاه باشید.

بهتر است قبل از هر چیز به دوچرخه برقی و مدل های مختلف آن نگاهی داشته باشیم که در ابتدا مشخص شود نیازی به این نوع دوچرخه دارید یا خیر.

دوچرخه برقی

در واقع هر دوچرخه ای که به غیر از رکاب زدن، شرایطی را داشته باشد که بتواند مسافتی را با انرژی برقی طی کند به عنوان دوچرخه برقی شناخته میشود. این موضوع از این جهت عنوان شد که فکر نکنید الزاماً اگر دوچرخه دارید و دوست داشتید مدل برقی آن را داشته باشید حتماً باید دوچرخه خود را بفروشید و دوچرخه برقی بخرید، بلکه میتوانید با کیت های مخصوص به این کار، دوچرخه عادی خود را به برقی تبدیل کنید.

اگر هم قصد دارید مدل برقی آن را خریداری کنید حتماً به توان موتور دقت داشته باشید، از 250 وات تا 750 وات که حد مجاز تردد دوچرخه ها با این توان موتور میباشد، در واقع در بیشتر کشورها برای توان بالای موتور دوچرخه که سرعت بیشتری را فراهم می آورد قانون وجود دارد.

انواع دوچرخه برقی

همانطور که دوچرخه های مخنلفی بر اساس نیازهای مختلف وجود دارن، دوچرخه های برقی نیز انواع مختلفی دارند، از مدلهای برقی تاشو  گرفته تا مدل های کوهستان و شهری. اگر دوست دارید درباره دوچرخه تاشو اطلاعاتی داشته باشید به لینک معایب و مزایای دوچرخه تاشو مراجعه کنید. درست است که مدل های برقی این وسیله میتوانند تا سرعت 45 کیلومتر در ساعت را برای شما فراهم کنند اما باید بدانید بعد از حدود 15 کیلومتر باید دوباره آنها را شارژ کنید. برخی از مدل های گران قیمت نیز توسط پنل خورشیدی دارند و با نور خورشید شارژ میشوند.

دوچرخه برقی خورشیدی

اشتباهات رایج در هنگام خرید دوچرخه برقی

شاید فکر کنید کارخانه های تولید کننده دوچرخه راستگو ترین حرف ها را برای انتخاب درست به شما در قالب کاتالوگ میزنند و شما میتوانید انتخاب راحت و بی دغدغه ای داشته باشند، اما در ادامه متوجه چیزهایی خواهید شد که قبل از خرید هیچ شخصی به شما نخواهد گفت.

1- باور کردن ادعای کارخانه برای مسافت در هر بار شارژ

برخلاف صنعت اتومبیل، هیچ استاندارد MPG وجود ندارد که تمام دوچرخه های برقی با آنها آزمایش شوند. ادعاهای مسافت پیموده شده توسط هر تولید کننده این مدل الکترونیکی، فقط ادعاهای خودشان است و باید به این موضوع دقت داشته باشید که وزن شما و سطحی که قصد دارید در آنجا دوچرخه سواری کنید بیشترین تاثیر را در مسافت پیموده شده برای هر بار شارژ دارد و بهتر است به کیلو وات در ساعت مدلهای مختلف دقت داشته باشید.

2- تصور بهتر بودن موتور hub برای مسیرهای کوهستانی

دو نوع موتور اصلی برای دوچرخه برقی وجود دارد، یکی هاب موتور و دیگری مید درایو.

باید دقت داشته باشید که موتورهای هاب، برای مسیرهای صاف و با سرعت یکسان طراحی شده است و برای کوهستان مناسب نیست. اگر برای تور دوچرخه سواری قصد دارید از مدل برقی استفاده کنید، باید وسیله شما با موتور مید درایو باشد.

گروه دوچرخه سواری

3- مقایسه نکردن باتری های مختلف

باتری دوچرخه همانند باک بنزین خودرو است و اگر باتری زود تمام شود خوشایند نخواهد بود، پس فقط به اینکه قصد خرید یک مدل الکتریکی را دارید راضی نباشید و حتماً توان باتری ها را با هم مقایسه کنید.

4- باور به حداکثر سرعت نوشته شده در کاتالوگ 

مثل مورد اول که در خصوص تعیین مسافت با هر بار شارژ عنوان شد، حداکثر سرعت هم مثل همان مورد میباشد و نباید زیاد روی آن حساب باز کنید، شما اگر دوچرخه سوار حرفه ای باشید میتوانید خیلی بیشتر از یک مدل الکتریکی این وسیله سرعت داشته باشید، مثل افرادی که برای مسابقات رکاب میزنند و سرعت بسیار بالایی دارند. بنابر این در خصوص سرعت نباید زیاد حساس باشید و بابت آن هزینه بالایی پرداخت کنید.

5- خرید دوچرخه مشابه برای خودتان و همسرتان

برخی زوج ها که قصد دارند این مدل دوچرخه را خریداری کنند دقیقاً همانند هم سفارش میدهند و این کاملاً اشتباه است. شما و همسرتان نباید از یک مدل استفاده کنید، شخصی که سبک تر است به سرعت بیشتر احتیاجی نخواهد داشت. بانوان نیازمند دوچرخه های سبک تر و با سایز متناسب خودشان هستند. اگر در خصوص سایز دوچرخه اطلاعاتی ندارید میتوانید به لینک هر آن چیزی که باید درباره سایز دوچرخه بدانید مراجعه کنید.

6- مقایسه نکردن کیفیت اصلی دوچرخه

دوچرخه ها کیفیت متفاوتی دارند، از جنس بدنه گرفته تا کمک فنر و سایر موارد. یکی از اشتباهاتی که برخی از افراد موقع خرید میکنند این است که فقط به برقی بودن توجه میکنند و از جنس بدنه و اهمیت سایر چیزها غافل میشوند.

7- درک درستی نداشتن از چرایی خرید دوچرخه برقی

اگر به آینده و هدفتان از دوچرخه سواری توجه نداشته باشید و فقط از روی تصمیمات هیجانی اقدام به خرید دوچرخه برقی بکنید ممکن است در آینده ای نزدیک پشیمان شوید. بهتر است قبل از خرید به چند سوال در رهنتان پاسخ دهید، مثلاً اینکه در کجا قصد دوچرخه سواری دارید؟ آیا در مسیرهای کوهستانی قصد دارید بروید؟ آیا تنها دوچرخه سواری میکنید و یا همراه گروه و سایر دوچرخه سواران؟ مسیرهای شما کوتاه است یا مسافت های طولانی را قصد دارید با دوچرخه بپیمایید؟

پاسخ به این پرسش ها چیزهایی است که برخی از افراد هیچ تصوری از آن ندارند و بدون توجه به آن دست به خرید دوچرخه برقی میزنند، این کار باعث خواهد شد بعد از مدتی از انتخاب خود پشیمان شوید و مجبور شوید آن را با قیمت پایین بفروشید و به دنبال دوچرخه عادی بگردید.

امیدواریم از این پُست مجله گردشگری ورزشی باچرخ استفاده برده باشید و اگر به جست و جوی مدل های مختلف این وسیله محبوب میروید، حتماً این نکات را رعایت کنید تا حداکثر استفاده را از هزینه ای که پرداخت میکنید به دست بیاورید.


کپی‌برداری از تمام یا بخشی از مطالب باچرخ، حتی با ذکر منبع، بدون کسب اجازه، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

خوشحال میشیم نظرت رو بدونیم یا به سوالت پاسخ بدیم

ابتدا وارد شوید

نظرات

فعلاً نظری درباره این متن نوشته نشده!