موشن گرافیک معرفی پلتفرم خلاقانه باچرخ

در سراسر دنیا و از جمله ایران شاهد افرادی هستیم که با دوچرخه به شهرها و کشورهای مختلف دنیا سفر می کنند و طرفداران خاصِ خودشان را دارند. دوچرخه سوارانی که این نوع سبک سفر را انتخاب میکنند همیشه به فکر تأمین نیازهای مالی در سفرهای خود هستند که معمولا از طریق پیدا کردن اسپانسر، ساخت مستند، ساخت و فروش صنایع دستی در سفر و سایر موارد از پس تأمین هزینه های خود تا حدودی بر می آیند ولی همیشه به علت نداشتن کار ثابت، دغدغه مالی دارند.

از طرف دیگر افراد عادی که روزانه مشغول کار در رشته های مختلف در جامعه هستند با دیدن این نوع افراد تمایل پیدا می کنند که این نوع سفر را تجربه کنند، چرا که زندگی کردن در سفر بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است. تصور کنید هر روز زیبایی های جدیدی از این دنیا را کشف کنید، جاهایی که با خودرو، اتوبوس و قطار نمی توانید به آنجا بروید. علاوه بر اینها لذت دوچرخه سواری در دل طبیعت بر کسی پوشیده نیست.

ما با توجه به این ۲ مشکل و نبود بستری برای رفع آن، با استفاده از تجارب حرفه ای خود در صنعت گردشگری دست به کار شدیم و با تحقیقات و نظر سنجی های مختلف سایت باچرخ ایجاد شد. سایکل توریست ها یعنی افرادی که با دوچرخه سفر می کنند می توانند به صورت فریلنس (Freelance) در بستری که باچرخ برای آنها فراهم کرده به ایجاد تور با مقاصد و تاریخ های مختلف اقدام کنند و این تورها را در معرض نگاه بازدید کنندگان سایت قرار دهند که برای عموم در چارچوب قوانین و مقررات قابل رزرو است. کار به صورت فریلنس به این معنا است که آزادانه بدون شرایط تاریخی و حضور و غیاب در محل کار، این کار را انجام می دهند و برای خود کسب درآمد می کنند. با این روش دوچرخه سوارانی که توانایی بُردن تور را دارند، با ایجاد تور در سایت و همراهی کردن افرادی که دوست دارند این نوع سفر را تجربه کنند در ازای گرفتن مبلغ تور، از این راه به صورت تخصصی با دوچرخه خود کسب درآمد می کنند.

اهداف باچرخ

 1. ارائه نوع جدیدی از سفر با استفاده از دوچرخه و کمپینگ در بستری که امکان مقایسه وجود دارد.
 2. پلتفرمی برای دوچرخه سواران که از این راه به صورت تخصصی کسب درآمد کنند.
 3. بستری برای نیازهای کلی سفر با دوچرخه مثل اجاره دوچرخه، سفرنامه نویسی تخصصی، آموزش دوچرخه سواری ویژه سفر و گردشگری
 4. فعالیت روی جذب تورهای ورودی از کشورهای خارجی و نمایش زیبایی های منحصر به فرد ایران با این نوع سبک سفر
 5. آموزش های حرفه ای تور به افراد دوچرخه سوار کم تجربه که می توانند به عنوان کمک لیدر مشغول به کار شوند.
 6. تسهیل نمودن فرآیند اخذ ویزای جهانگردی از طریق مشاوره تخصصی

مزیت های رقابتی

باچرخ اولین و تنها پلتفرم حوزه سفر و گردشگری با دوچرخه در ایران است. مزیت این سایت نسبت به حالت عادی، در درآمدزایی برای سایکل توریست ها و گردآوری همه تورهای دوچرخه سواری است که امکان مقایسه و رتبه بندی را به مسافر می دهد. امنیت برای هر دو طرف نیز نسبت به حالتی که در شرایط عادی تصمیم به سفر بگیرند بسیار بیشتر است زیرا لیدرهای ما از چندین مرحله و پس از احراز هویت و تحویل مدارک شناسایی و ضمانت نامه به جمع خانواده دوچرخه سواران باچرخ می پیوندند و هم مسافران قبل از سفر اعتبار سنجی می شوند. از دیگر مزیت های رقابتی میتوان به کمپینگ های اختصاصی باچرخ اشاره کرد که در مسیرهای مختلف به مرور زمان ایجاد و نیازهای مسافران را در بین سفر تأمین می کند.

ویژگی دیگر بسیار مهم، تور اختصاصی است که برای همه مسافران این قابلیت وجود دارد که به هر کجا و با مدل های مختلف ترکیبی با دوچرخه در تاریخی که خود مسافر تعیین میکند با لیدرهای باچرخ به سفر بروند. حتی میتوانید درخواست تور در مسیرهایی را داشته باشید که با کشتی کروز نیز همراه باشید، همه چیز در اختیار شما قرار می گیرد. در تمام مراحل سفر مسئولیت حفظ جان و امنیت سفر به عهده مسافر می باشد و باچرخ هیچگونه مسئولیتی در قبال رفتارهای مسافر نخواهد داشت.

موفقیت های پلتفرم باچرخ

 1. صعود تا مرحله نیمه نهایی اولین مسابقه استارتاپ های گردشگری ورزشی سازمان جهانی گردشگری UNWTO و قرار گرفتن نام برند bacharkh در سایت اصلی این سازمان به عنوان پلتفرم خلاقانه گردشگری ورزشی.
 2. معرفی کننده بایک پکینگ در ایران که نوع جذاب تری از سفر با دوچرخه است.
 3. کرایه دوچرخه ویژه تور در تمام شهرهای پرجمعیت ایران.
 4. برگزاری تور دوچرخه برای افرادی که برای اولین بار این تور را تجربه میکردند.
 5. برگزار کننده اولین تور بایک پکینگ در ایران.
 6. ایجاد بستری یکپارچه و با کیفیت برای علاقه مندان به گردشگری با دوچرخه.
 7. اولین منبع برای خواندن و نوشتن خاطرات سفر با دوچرخه و کسب درآمد برای علاقه مندان از این طریق.
 8. آموزش تخصصی گردشگری با دوچرخه در قالب سایکل توریسم و بایک پکینگ به صورت جامع.

باچرخ اولین و تنها پلتفرم سفر با دوچرخه

با عضویت و تکمیل حساب کاربری، اعتبار هدیه بگیرید

۱۵۰۰۰ تـومـان اعـتبار هدیه

travelogue bacharkh

کسب درآمد با سفرنامه نویسی باچرخ

هر سفرنامه ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریـال

نوشتن سفرنامه