یک تیم برنامه نویس دوچرخه سوار و اهل سفر در سال 1397 با یک ایده ناب تصمیم گرفتند یک سایت جذاب و با کیفیت برای دوچرخه سواران و علاقه مندان به دوچرخه سواری و گردشگری ایجاد کنند تا در توسعه گردشگری سبز در ایران نقشی داشته باشند و گردشگری با دوچرخه را در ایران توسعه دهند. این تیم، نامِ باچرخ را برای سایت انتخاب نمود و بدین ترتیب در اواخر سال 1397 برنامه نویسی سایت، آغاز شد.

شروع فعالیت سایت باچرخ

سایت باچرخ بطور رسمی از اول خرداد 1398 شروع به فعالیت کرد و توانست بسیاری از افراد را به دوچرخه سواری در کنار گردشگری علاقه‌مند کند. سایت به سرعت رشد کرد و در میان مخاطبان گوگل جا باز کرد. باچرخ هدفش جذب راهنمایان گردشگری دوچرخه سوار بود تا پس از احراز هویت و ارائه مدارک گردشگری و دوچرخه سواری و اخذ مجوزهای لازم بتوانند در باچرخ، تور دوچرخه سواری ایجاد کنند و مخاطبان نیز از طریق سایت باچرخ این تورها را رزرو کنند، در واقع باچرخ، پلتفرم تور دوچرخه سواری نام گرفت و توانست با شرکت در مسابقات استارتاپی سازمان جهانی گردشگری تا مرحله نیمه نهایی صعود کند و بدین ترتیب نام باچرخ در سایت UNWTO ثبت گردید.

در همان ابتدا، بخش تورها آغاز و برنامه های گردشگری با دوچرخه زیر نظر سایت باچرخ انجام شدند. دیری نپایید که دنیا با یک ویروس همه گیر، رو به رو شد و دست و پای گردشگری در دنیا به طور کامل بسته شد و ما نیز بخش تورها را غیر فعال کردیم. باچرخ توانست مقالات مفیدی را در زمینه گردشگری با دوچرخه در سایت و اینستاگرام خود منتشر کند که همگی ترجمه مقالات بسیار معتبر دنیا میباشد. باچرخ پس از اینکه یک سال و چند ماه از همه گیری ویروس کووید-19 گذشت و روند مثبتی را در بهبودی اوضاع دنیا ندید، تصمیم گرفت به طور کامل بخشهای مختلف سایت از جمله تور دوچرخه و کرایه دوچرخه را برای همیشه غیر فعال کند. این داستان شکل گیری باچرخ بود که مطالعه نمودید.

امکانات سایت باچرخ

در حال حاضر میتوانید به صورت رایگان از بخش مجله گردشگری و دوچرخه سواری و همچنین سفرنامه های دوچرخه سایت باچرخ استفاده نمایید.

باچرخ | دوچرخه سواری با نگاه گردشگری

travelogue bacharkh

با دوچرخه سفر برو، رایگان سفرنامه بنویس

باچرخ شما را به گوگل معرفی میکند